Jesteś teraz w witrynie Philips lighting. Dostępna jest zlokalizowana wersja w Twoim języku.
Sugestie

  Czym jest inteligentne oświetlenie LED?

   

  Wiodące trendy w oświetleniu biur

   

  Oświetlenie w biurze jest jedną z tych kwestii, o której zwykle myślimy w drugiej kolejności. Prym wiedzie design. Jednak nie musi tak być - obecnie na rynku dostępnych jest wiele rozwiązań oświetleniowych, które doskonale sprawdzają się w biurach. Same w sobie mogą być elementem designu i dodawać przestrzeni eleganckiego i nowoczesnego sznytu. Poniżej zaprezentowanych zostało kilka trendów w dziedzinie oświetlenia biurowego, które warto śledzić w 2018 roku. 

  Idea smart city jest coraz popularniejsza. Jakich korzyści mogą spodziewać się samorządowcy z wdrożenia np. inteligentnych systemów zarządzania oświetleniem? 
  Idea smart city jest coraz popularniejsza. Jakich korzyści mogą spodziewać się samorządowcy z wdrożenia np. inteligentnych systemów zarządzania oświetleniem? 
  Biurowe trendy oświetleniowe

  Pracownik w centrum uwagi

   

  Pracownicy mają zróżnicowane potrzeby odnośnie oświetlenia. Preferencje zależą od wielu czynników – od specyfiki wykonywanej pracy po wiek. Starsi pracownicy potrzebują więcej światła niż osoby młode. Ważnym jest, aby oświetlenie podążało za indywidualnym biorytmem pracownika, aby zapewnić mu większy komfort. Sufitowe oświetlenie biurowe LED, z opcją sterowania, to najlepsze rozwiązanie zapewniające dostosowanie warunków pracy do indywidualnych preferencji. Pracownicy mogą korzystać z tych innowacji z poziomu swoich smartfonów i za pomocą specjalnych aplikacji tak, by dopasować natężenie i barwę światła do indywidualnych potrzeb.

  Bliżej natury?

   

  Trend na design akcentujący przywiązanie do natury rozwija się już od kliku lat. W biurach pojawia się coraz więcej zielonych elementów, które mają za zadanie działać kojąco, odprężać i poprawiać nastrój. Od roślin doniczkowych, po ekologiczne materiały, a nawet projektowanie parków w budynkach biurowych – możliwości jest wiele. W tym kierunku rozwija się także oświetlenie. Technologia LED pomaga nie tylko w osiągnięciu oszczędności na rachunkach za energię elektryczną, ale również pomaga ograniczyć emisję CO2. Co ważne żywotność źródeł LED wynosi nawet kilkanaście lat.

  Bardziej smart

  Bardziej smart

   

  Nowoczesne technologie dostarczają coraz większej ilości rozwiązań, które pomagają zarówno optymalizować koszty, ale również pozytywnie wpływać na środowisko. Jednym z takich rozwiązań są energooszczędne oprawy, które automatycznie reagują na porę dnia i dostosowują natężenie światła do bieżących potrzeb użytkowników. Rozmieszczone w budynku czujniki ruchu nieustannie informują jednostkę sterującą, gdzie i w jakim natężeniu dostarczyć światło. Tam, gdzie nie ma ludzi, oświetlenie jest wyłączane. Natomiast połączone z Internetem systemy mogą dostarczać precyzyjnych informacji o ilości osób przebywających w budynku. Informacje te mogą zostać wykorzystane by zobaczyć jak przestrzeń jest wykorzystywana i jak można ją zoptymalizować.

  Zabawa kolorami i kształtami 

   

  Różnokolorowe oprawy są dobrym pomysłem na aranżację przestrzeni wspólnej. Oprawy w różnych, energetycznych kolorach pobudzą kreatywność i stworzą ciekawą, angażującą atmosferę do współdzielenia się pomysłami. Ponadto za sprawą opraw oversize można stworzyć ciekawą nowoczesną przestrzeń – takie oprawy doskonale sprawdzą się w biurach o wysokich stropach, dodając im nowoczesnego i bardziej przytulnego charakteru.

  Oświetlenie wbudowane w przestrzeń

  Oświetlenie wbudowane w przestrzeń

   

  Liniowe lub okrągłe, wbudowane oprawy wizualnie wydłużą przestrzeń, dzięki czemu mały pokój stanie się większy i bardziej przestronny. W odniesieniu do designu i estetyki, oświetlenie podtynkowe kreuje przyciągające wzrok i niepowtarzalne kreacje. Aby uzyskać bardziej nowoczesny wygląd, oprawy można wbudować również w ściany.

  Środowisko pracy w ciągu ostatnich lat przeżyło prawdziwą rewolucję. Wpływ czynników ekonomicznych, społecznych i środowiskowych, a także rosnąca świadomość pracowników spowodowały potrzebę wykreowania nowych warunków pracy. W połączeniu z rozwojem nowoczesnych technologii daje to nowe możliwości i stawia wyzwania w zakresie projektowania i zarządzania przestrzenią biurową, w której oświetlenie odgrywa kluczową rolę.

  Chcesz dowiedzieć się więcej?

  Boris Zupancic

  Napisz do naszego eksperta


  Boris Zupancic
  Ekspert ds. profesjonalnych rozwiązań oświetleniowych