Jesteś teraz w witrynie Philips lighting. Dostępna jest zlokalizowana wersja w Twoim języku.
Sugestie

  Terapia światłem

   

  Wywiad z Lee Barker-Field, szefem oświetlenia w AECOM

  Dlaczego światło jest tak ważne w projektach i dla Ciebie osobiście?

   

  Widziałem, jaką różnicę może mieć zarówno dobre, jak i złe oświetlenie miejsca i ludzi, którzy go używają. Wszyscy znamy koncepcję terapii zakupami albo oczyszczania organizmu różnymi produktami, ale być może skorzystalibyśmy na terapii światłem lub lekkim odżywianiu. Osobiście bardzo lubię odkrywać, jak światło może uczynić ludzi szczęśliwszymi i zdrowszymi.

  Lee Baker Field Portrait

  Czy widziałeś ewolucję sposobu, w jaki architekci integrują światło w swojej pracy?

   

  Tak, nastąpuje ciągła ewolucja, a projektowanie oświetlenia jest teraz szerzej rozpoznawane niż 15 lat temu. Kiedy ludzie widzą złożoność i zalety dobrego projektowania oświetlenia, uznają to za dyscyplinę specjalistyczną i angażują się bardziej. Ta ewolucja i zwiększone zaangażowanie prawdopodobnie będą kontynuowane - jeśli nie przyspieszenie - w nadchodzących latach, a różnorodne możliwości projektowania i korzyści oferowane przez inteligentne systemy oświetleniowe zwiększają rolę projektantów oświetlenia.

  Ze wszystkich twoich projektów wymień proszę trzy.

  1-The O2 Arena Dublin, Irlandia

   

  Jest to jeden z moich wczesnych, ale zawsze ulubionych projektów z wielu powodów: klienta, charakteru projektu, szeregu wyzwań technicznych, które tam były oraz niektórych innych członków zespołu projektowego.

  2-The Olympic Park, Rio de Janeiro, Brazylia

  Olympic Parks and Venues Brazil

   

  Kiedy pracujesz nad projektem, który będzie „oknem” najczęściej oglądanego wydarzenia na świecie, musisz spełnić szereg wymagań. Wyzwania techniczne związane są z rozmiarem projektu i jego wymaganą wiarygodnością, znalezieniem odpowiednich rozwiązań w celu stworzenia wyjątkowej atmosfery - w tym przypadku inspirowanej karnawałem - i zaspokojeniem coraz bardziej wymagających potrzeb oświetleniowych w przypadku telewizji HD. 

   3- Stadion Al Janoub, Al Wakrah, Katar 

   

  Al-Janoub Stadium

   

  Zbudowany na potrzeby Mistrzostw Świata w piłce nożnej w 2022 roku w Katarze i przybierając dramatycznie upleconą formę, stadion Al Janoub jest inspirowany bogatym dziedzictwem Kataru i regionu Al Wakrah, z jego ponadczasowymi cechami prostoty, solidności, przestrzeni i światła. 

  Marek Łasiński

  Napisz do naszego eksperta


  Marek Łasiński
  Manager ds. Kluczowych Klientów, Architektów i Projektantów