Jesteś teraz w witrynie Philips lighting. Dostępna jest zlokalizowana wersja w Twoim języku.
Sugestie

  Centrum Zastosowań Światła LAC w Pile.
  W tym miejscu poznajemy istotę dobrego oświetlenia

   

  Światło jest często jednym z najmniej docenianych elementów aranżacji wnętrza. O tym jak bardzo światło potrafi wpłynąć na wystrój wnętrza, dowiadujemy się w Centrum Zastosowań Światła w Pile.
  W tym miejscu można przekonać się jak wielką moc działania ma oświetlenie.

  Najnowocześniejsze systemy oświetleniowe do Twojej dyspozycji

   

  W codziennej bieganinie umyka nam rola światła. Zaczynamy ją zauważać dopiero wtedy, gdy na własnej skórze doświadczymy różnicy między miernym, a wysokiej jakości oświetleniem, które dostosowane jest do naszego rytmu okołodobowego i jest zbliżone parametrami do światła słonecznego. Właśnie dlatego w Pile powstało Centrum Zastosowań Światła.

   

  • Jego głównym celem jest prezentacja projektantom i architektom najnowszych rozwiązań oświetleniowych, które są  realizowane przez nowoczesne technologie oświetleniowe. Branża zmienia się tak szybko, że nawet profesjonaliści mogą nie zdawać sobie sprawy z postępu w tym zakresie. Tymczasem światło, dajmy na to w biurze, może być dziś sterowane smartfonem każdego z pracowników i do tego przy okazji transferować dane (mowa o technologii  Li-Fi, o której w szczegółach już pisaliśmy).
  • Po drugie Centrum pokazuje gościom, że światło oprócz tego, że po prostu oświetla przestrzeń, może też nas wspierać w różnego rodzaju czynnościach. Sprawiać, że praca będzie efektywniejsza, sen mocny i zdrowy, a poranne pobudki – naturalne i bezstresowe.

   

  Podstawową rolą Centrum Zastosowań Światła jest jednak edukować, a nie sprzedawać. To zdecydowanie coś więcej niż zwykły showroom produktowy. Tak też traktują je zatrudnieni w Centrum specjaliści:

   

  „Obiekt jest stworzony do tego, by opowiadać o świetle, prezentować jego wpływ na nasze życie, a nie promować konkretne produkty.  W tym celu przedstawiamy klientom liczne aranżacje oświetleniowe tej samej przestrzeni. Dzisiaj światło, obok swej funkcji wizualnej, stało się też nowym językiem komunikacji” – mówił Marek Łasiński, Manager Centrum Zastosowań Światła.

   

  Trudno znaleźć właściwą analogię dla tego miejsca – głównie przez to, że jest to jedyna tego typu placówka w Europie Środkowowschodniej. LAC łączy w sobie funkcje szkoleniowe i edukacyjne. Mówi się tu przede wszystkim o świetle jako zjawisku oraz jak może ono wpływać na nasze samopoczucie i komfort życia. Produkty Philips to jedynie narzędzie, dzięki któremu można uzyskać światło o określonych parametrach. 

  Jak właściwie wygląda LAC? Czego spodziewać się po wizycie w Centrum?

   

  Centrum LAC to ogromny obiekt o powierzchni 1000 m2. Budynek podzielony jest na 8 stref, z których każda adresowana jest do reprezentantów różnych specjalizacji:

   

  Strefa Basic of Light. W tym miejscu tłumaczymy, czym właściwie jest światło oraz jaka jest jego rola w naszym życiu. Sporo uwagi poświęcamy też koncepcji „Human Centric Lighting”, według której organizm może być pobudzany lub wyciszany poprzez ciepłe lub chłodne światło.

   

  Sala systemów oświetleniowych i sterowania. Ta przestrzeń powstała, aby pokazać, że w XXI wieku do sterowania światłem nie służą już wyłącznie tradycyjne przełączniki. Równie dobrze można wykorzystywać do tego aplikację mobilną – odpowiednio zaprojektowana może służyć do sterowania światłem zarówno w domu, jak i wielkopowierzchniowym magazynie.

   

  Strefa dla hoteli. W tej strefie znajduje się pokazowy pokój hotelowy oświetlony przy pomocy najnowocześniejszych technologii. Światło można rozjaśniać i przyciemniać przy pomocy specjalnych kontrolerów zamontowanych przy łóżku i przy wejściu. Ten sam panel służy również do kontaktu z obsługą hotelową.

   

  Strefa dla biur. Praca biurowa w świetle LED może być znacznie efektywniejsza niż w świetle lamp fluorescencyjnych. Ta strefa ma za zadanie to udowodnić. Pokazujemy również, ile firma może oszczędzić, dzięki nowym technologiom oświetleniowym, które są znacznie wydajniejsze i tym samym bardziej przyjazne dla środowiska naturalnego.

   

  Strefa dla obiektów handlowych. Osoby odpowiedzialne za ekspozycję w sieciach handlowych zwykle zdają sobie sprawę z tego, że światło jest ich wielkim sprzymierzeńcem. Prezentowane w tej roli systemy często wyprzedzają jednak ich oczekiwania.

   

  Strefa oświetlenia przemysłowego. Energooszczędność i zarządzanie oświetleniem, monitoring oświetlenia to główne aspekty prezentacji w strefie oświetlenia przemysłowego.

   

  Strefa oświetlenia architektonicznego. Na zewnątrz budynku prezentowane są technologie do oświetlania elewacji. Największe wrażenie bez wątpienia robi oświetlona różnymi kolorami ażurowa fasada LAC.

   

  Strefa oświetlenia zewnętrznego. W tej strefie pokazujemy, jak i przy pomocy jakich opraw oświetlać elewacje budynków (zarówno współczesnych, jak i zabytkowych) i tym samym kreować tożsamość  miasta. Można tu też zobaczyć jak działają nowoczesne oprawy uliczne oraz inteligentne przejścia dla pieszych.

  philips pila 2

   

  To jak będzie wyglądać nasza wizyta w LAC, zależy przede wszystkim od obszaru naszych zainteresowań. Samorządowców z reguły najbardziej interesuje strefa oświetlenia zewnętrznego, gdzie mogą zobaczyć jak w praktyce działają nowoczesne systemy do zarządzania oświetleniem drogowym i iluminacyjnym. Osoby odpowiedzialne za aranżację ekspozycji sklepowych rzecz jasna najbardziej satysfakcjonuje wizyta w strefie retail.

  Kto może odwiedzić LAC? Czy obowiązują zapisy? 

   

  Centrum Zastosowań Światła to miejsce stworzone z myślą o klientach biznesowych: projektantach, architektach, samorządowcach, osób zainteresowanych oświetleniem biurowym, przemysłowym, sklepowym czy hotelowym. Wszystkich tych, którzy chcieliby je odwiedzić, zapraszamy do skorzystania z formularza kontaktowego:

   

  http://www.lighting.philips.pl/wsparcie/nawiaz-polaczenie/eventy/lac

   

  Nie jest też wykluczone, że z czasem pojawią się też dni otwarte dla specjalistów z określonych obszarów (np. deweloperów czy architektów). Jeśli wydarzenie zostanie zorganizowane, na pewno będziemy o tym informować. 

  Marek Łasiński

  Napisz do naszego eksperta


  Marek Łasiński
  Manager ds. Kluczowych Klientów, Architektów i Projektantów