Jesteś teraz w witrynie Philips lighting. Dostępna jest zlokalizowana wersja w Twoim języku.
Sugestie

  Idealnie zaprojektowane oświetlenie
  biura z Philips Lighting

  Idealnie zaprojektowane oświetlenie biura z Philips Lighting

   

  Najczęstsze błędy oświetleniowe, które można spotkać w przestrzeniach biurowych dotyczą  braku równomiernego rozmieszczenia źródeł światła oraz źle dobranego natężenia oświetlenia. Odblaski, efekt olśnienia, za duży kontrast czy niski wskaźnik oddawania barw wpływają negatywnie na koncentrację i wydajność pracowników. Niewłaściwe oświetlenie sprawia, że szybciej się męczymy, boli nas głowa, oczy, a nasze gorsze samopoczucie przekłada się na wolniejsze tempo wykonywania przez nas obowiązków zawodowych. To, dlatego w interesie każdego pracodawcy powinna być troska o odpowiednie oświetlenie biura. W tym zadaniu pomoże Philips Lighting.
   

  Prawidłowe oświetlenie pomieszczeń to gwarancja komfortu i wydajności pracy. Badania wykazały, że ostrość widzenia jest wprost zależna od ilości światła i może wzrosnąć nawet o 40 proc., gdy zmienimy  natężenia światła od 50 lx do 500 lx.

  Komfort pracy to lepsze efekty

   

  Zgodnie z obowiązującym prawem pracodawca musi zapewnić pracownikom odpowiednie warunki pracy. Jednym z nich jest oświetlenie, które powinno być  zgodne z przyjętymi normami.  Dokumentem regulującym kwestie oświetlenia miejsc pracy jest norma PN-EN 12464-1:2003, która zawiera wszystkie informacje o wymaganiach jakościowych i ilościowych oświetlenia miejsc pracy wewnątrz budynków. W dokumencie znajdują się także zalecenia dotyczące projektowania tego typu przestrzeni, w celu uzyskania optymalnych warunków oświetleniowych. Powodem, dla którego warto zainwestować we właściwe oświetlenie, jest nie tylko chęć uniknięcia ewentualnych kar, ale także stworzenie optymalnych warunków pracy. Oświetlenie potrafi pobudzić do działania i wzmagać kreatywność. Im lepiej dopasowane rozwiązania oświetleniowe do potrzeb i rodzaju wykonywanych czynności, tym wyższy komfort pracy. Oprócz produktów oświetleniowych bazujących na technologii LED, Philips Lighting dostarcza systemy sterowania oświetleniem. Dzięki temu pracownicy mogą za pomocą specjalnej aplikacji modyfikować natężenie światła nad każdym z biurek, tak, aby odpowiadało ono ich preferencjom i panującym warunkom atmosferycznym. W efekcie wystarczy kilka kliknięć, aby rozjaśnić biuro w pochmurny dzień lub wyciszyć sztuczne źródła światła podczas słonecznej pogody, a nawet dobrać odpowiednią barwę światła. Zależnie od wybranego rozwiązania, sterowanie może też odbywać się za pomocą panelu ściennego. Istnieje także zintegrowania systemu oświetleniowego z systemem klimatyzacji i elektrycznymi żaluzjami w oknach.

   

  Co należy uwzględnić projektując oświetlenie biura?

   

  Dbając o wzrok pracowników ważne jest zastosowanie rozproszonego światła, które zapobiega powstawaniu efektu olśnienia. Tylko w niektórych przypadkach zdarza się, że dane stanowiska pracy wymagają oświetlenia miejscowego z większym natężeniem światła. Dotyczy to np. pracy z mało czytelnymi dokumentami. Zarówno oświetlenie główne, jak i stanowiskowe (czyli oświetlenie biurka) można zaprojektować wykorzystując technologię LED. Nasze produkty doskonale spełnią to zadanie, sprzyjając atmosferze skupienia.

   

  Oszczędności z Philips Lighting

   

  Rozwiązania Philips Lighting przedsiębiorcy wybierają nie tylko ze względu na ich jakość i dbałość o komfort pracy, ale także ze względów finansowych. Szukają rozwiązań, które pozwolą im obniżyć wydatki na energię elektryczną, co przełoży się na oszczędności. Energooszczędne źródła światła są znacznie tańsze w utrzymaniu niż tradycyjne oświetlenie. Z kolei nowoczesne systemy sterowania światłem umożliwiają jego racjonalne użytkowanie. Czujniki ruchu włączą lub wyłączą światło w odpowiednim momencie lub inne czujniki regulują jego natężenie w zależności od ilości światła dziennego, obniżając w ten sposób rachunek za energię elektryczną.

   

  Dlaczego Philips Lighting?

   

  Nasza oferta to szeroki wybór produktów, które można dopasować do warunków architektonicznych w każdym budynku. Zastosowanie nowoczesnych opraw LED stworzy pracownikom przyjemniejszą przestrzeni do pracy, a przedsiębiorcy będą mogli pozyskać znaczne oszczędności. To inwestycja, która generuje korzyści w wielu obszarach. Energooszczędne, nowoczesne i ekologiczne – właśnie takie jest oświetlenie Philips Lighting.

  Chcesz dowiedzieć się więcej?

  Napisz do naszego eksperta