Jesteś teraz w witrynie Philips lighting. Dostępna jest zlokalizowana wersja w Twoim języku.
Sugestie

  Oświetlenie biur przyszłości

  Jak będą oświetlone biura przyszłości?

   

  Odpowiednie oświetlenie w miejscu pracy pozytywnie wpływa na samopoczucie pracowników, a tym samym poprawia ich wydajność. W przypadku stanowisk wymagających pracy przy komputerze dobrze dobrane natężenie światła, pozwala uniknąć pogłębiania się wad wzroku, dokuczliwego bólu oczu oraz uczucia zmęczenia.

  Dotychczas przeprowadzono wiele badań weryfikujących wpływ warunków otoczenia na wydajność pracowników. Jeśli chodzi o oświetlenie wyniki są jednoznaczne – zdecydowana większość zatrudnionych w różnych dziedzinach woli pracować przy świetle dziennym. Ponieważ jednak nie jest to zawsze możliwe, montaż światła sztucznego jest konieczny. Projektanci doskonale zdają sobie sprawę z istoty dobrze dobranego oświetlenia i jego wpływu na komfort osób przebywających w konkretnym pomieszczeniu. Nowoczesne biura przyszłości z pewnością będą więc uwzględniały te kwestie.

  Światło za jednym dotknięciem dłoni  

   

  Możliwość dowolnego modyfikowania oświetlenia zależnie od potrzeb czy preferencji pracowników pozytywie wpływa na ich wyniki. Osoby na stanowiskach biurowych wolą oświetlenie sufitowe i rozproszone, ponieważ pozwala ono uniknąć efektu olśnienia. Nasza firma dokłada wszelkich starań, aby dostarczyć użytkownikom produkty nalepiej dostosowane do ich oczekiwań. Oświetlenie biurowe sufitowe LED doskonale sprawdza się w pomieszczeniach, gdzie wykonywane są prace przed monitorem komputera. Dzięki specjalnym systemom sterowania możliwe jest modyfikowanie natężenia światła zależnie od potrzeb – dzięki temu w jasny słoneczny dzień można je przytłumić, zaś zimą i podczas pochmurnej pogody rozjaśnić. Pracownicy będą mogli korzystać z tych innowacji z poziomu swoich smartfonów i za pomocą specjalnych aplikacji.

   

  Nowocześnie znaczy oszczędnie  
  Nowocześnie znaczy oszczędnie

   

  Oświetlenie biurowe starego typu wykorzystuje źródła światła pobierające dużą ilość energii elektrycznej, a większe zapotrzebowanie na prąd przekłada się też na zwiększenie emisji dwutlenku węgla do środowiska. Nowoczesne technologie to nie tylko wygoda użytkowania, ale również dbałość o przyrodę. Nasza firma także kładzie duży nacisk na ekologię podczas projektowania poszczególnych elementów i całych systemów oświetlenia. Świetlówki LED Philips pozwalają na ograniczenie poboru energii elektrycznej, a tym samym obniżają poziom emisji CO2. Oprócz proekologiczności technologia LED to także pewność zmniejszenia wysokości rachunków za energię elektryczną. Nowoczesne oświetlenie biur przyszłości będzie wyposażone w specjalne czujniki włączające świetlówki tylko w sytuacji, kiedy z danego pomieszczenia korzystają pracownicy – to rozwiązanie generuje dodatkowe oszczędności. Należy tutaj wspomnieć o jeszcze jednej ważnej kwestii - oświetlenie w technologii LED jest wytrzymałe i ma znacznie dłuższy czas pracy od tradycyjnych żarówek. W praktyce oznacza to, że ich wymiana będzie odbywać się znacznie rzadziej, co w połączeniu z mniejszymi kosztami za energię elektryczną oznacza szybki zwrot inwestycji w nowoczesne oświetlenie biurowe.

  Rozwiązania na miarę indywidualnych potrzeb  

   

  Jedną z kluczowych wartości decydujących o sukcesie całej firmy jest pracownik. Dlatego wprowadzane stopniowo innowacje mają na celu poprawę komfortu pracy, co z pewnością pomoże zwiększyć wydajność personelu, a jednocześnie ograniczyć ryzyko powstawania wad wzroku lub ich pogłębiania. Sufitowe oświetlenie biurowe LED, z opcją sterowania, to najlepsze rozwiązanie zapewniające dostosowanie warunków pracy do indywidualnych preferencji. Dla pracodawców oznacza to lepszą wydajność pracowników, a także obniżenie kosztów za energię elektryczną. Korzyści zastosowania technologii LED w biurach są niezaprzeczalne i z pewnością będą sukcesywnie wprowadzane przez liczne przedsiębiorstwa. 

  Chcesz dowiedzieć się więcej?

  Napisz do naszego eksperta