Jesteś teraz w witrynie Philips lighting. Dostępna jest zlokalizowana wersja w Twoim języku.
Sugestie

   Interact Office - zintegrowany system oświetlenia do biur


  Optymalizacja oświetlenia w przestrzeniach biurowych to postawa, by zagwarantować pełen komfort użytkowania budynku, ale również minimalizować koszty, jakie wiążą się z wydatkami za energię. Dowiedz się, jakie rozwiązania proponuje Philips, by cieszyć się doskonałą wydajnością światła.

  Połączony system oświetlenia

   

  Philips oferuje innowacyjne systemy oświetleniowe, które sprawdzą się doskonale w nowoczesnych biurach. Czy wiesz, że zastosowanie indywidualnie dobranego systemu oświetlenia pozwala zaoszczędzić nawet 80% energii? Inteligentne oświetlenie, które dzisiaj może być zdalnie sterowane i dobierane zgodnie z potencjałem i zapotrzebowaniem konkretnych przestrzeni biurowych to również pełne bezpieczeństwo oraz optymalny komfort korzystania z poszczególnych pomieszczeń.

   

  Oświetlenie LED może być teraz zarządzane przez pracowników, którzy korzystają z danego miejsca pracy. Zastosowanie zdalnego sterowania przy użyciu aplikacji na smartfonie pozwala włączać i wyłączać światło w danej strefie, ale również zmniejszać bądź zwiększać jego natężenie.

   

  Warto zwrócić uwagę, że inteligentne oświetlenie, zgodne z maksymą Interact Office oferowane jest przez Philips przy zastosowaniu rozmaitych czujników (autonomicznych albo wbudowanych w oprawę), kompatybilnych paneli sterujących, bramek, przełączników czy typów samych lamp i opraw LED. W ofercie dostępne są różnego rodzaju oprawy, ale ich ostateczny wybór zależy zawsze od przeznaczenia określonej przestrzeni oraz potrzeb osób, które w niej przebywają.

  interact-office

  Jak to działa

   

  Inteligentne oświetlenie to zintegrowany system czujników, który daje informacje na temat wydajności oświetlenia LED, ale również sposobu, w jaki użytkownicy biura korzystają ze światła. Takie informacje pozwalają zoptymalizować oświetlenie pod względem konkretnych potrzeb. Właśnie to sprawia, że poprawia się wydajność opraw oświetleniowych oraz zmniejszają koszty, jakie wiążą się ze zużyciem energii elektrycznej.

  Nie da się ukryć, że inteligentny system oświetlenia biurowego wpływa też korzystnie na efekty pracy zatrudnionej kadry. Usprawnia korzystanie z danych przestrzeni, na przykład sal konferencyjnych, co przekłada się na większe zaangażowanie pracowników. Wygoda i komfort pracy oraz stworzenie najlepszych warunków do wykonywania zawodowych obowiązków jest przecież kwestią priorytetową.

  Zalety Interact Office

   
  1. Inteligentne oświetlenie zarządzane przy wykorzystaniu właściwej infrastruktury, dzięki której zbierane i analizowane są dane dotyczące wykorzystywania światła w poszczególnych pomieszczeniach budynku, daje szansę na stworzenie i funkcjonowanie budynku nowoczesnego, wyprzedzającego trendy w zakresie optymalnego zarządzania.

  2. Funkcjonowanie systemu oświetlenia, które działa zgodnie z preferencjami użytkowników biur, zwiększa komfort pracy oraz zaangażowanie zatrudnionej kadry. Możliwość dostosowania światła do indywidualnych potrzeb usprawnia też jakość działań w poszczególnych strukturach. Nie da się ukryć, że ma też wpływ na bezpieczeństwo.

  3. Oświetlenie, które dostosowane jest indywidualnie do potrzeb biura, pozwala generować ogromne oszczędności. Analiza potrzeb odnośnie częstotliwości wykorzystywania opraw oświetleniowych i ilości wykorzystanego światła daje jasny sygnał do automatycznego zarządzania całym systemem oświetlenia. Oszczędności, jakie można osiągnąć z tego tytułu to nawet o 80% mniejsze wydatki na energię elektryczną  w porównaniu z oprawami opratami na technologii konwencjonalnej.
  4. Oświetlenie działające na zasadzie zintegrowanego systemu internetu rzeczy jest zgodne z tzw. zielonymi standardami. Oznacza to, że spełnia warunki zrównoważonego rozwoju także w kwestii ochrony środowiska. Przede wszystkim oświetlenie LED nie emituje niekorzystnego promieniowania UV, ale poprzez oszczędności energii elektrycznej ogranicza również emisję CO2. Warto również wspomnieć, że komponenty oświetlenia LED nadają się do recyklingu.
  interact-2

  Interact Office na świecie

   

  Philips oferuje bezprzewodowe systemy inteligentnego oświetlenia dla biur na całym świecie. Dzisiaj rynek tej gałęzi innowacyjnego rozwoju technologii LED w oświetleniu wart jest blisko 5 miliardów dolarów. Prognozuje się, że w kolejnych latach ta wartość wzrośnie co najmniej kilkukrotnie. Przede wszystkim dlatego, że modułowy system opraw LED pozwala na oszczędności w zakresie nawet 80% rocznych wydatków, jakie ponoszone są z tytułu wykorzystywania energii elektrycznej.

   

  Z inteligentnego oświetlenia, które może być dowolnie sterowane, na początku korzystały biura w Stanach Zjednoczonych. Dzisiaj kompleksowe zarządzanie światłem jest też popularne w Europie.

   

  Funkcjonowanie systemu oświetlenia, które działa zgodnie z preferencjami użytkowników biur, zwiększa komfort pracy oraz zaangażowanie zatrudnionej kadry. Możliwość dostosowania światła do indywidualnych potrzeb usprawnia też jakość działań w poszczególnych strukturach. Nie da się ukryć, że ma też wpływ na bezpieczeństwo.

  Oświetlenie, które dostosowane jest indywidualnie do potrzeb biura, pozwala generować ogromne oszczędności. Analiza potrzeb odnośnie częstotliwości wykorzystywania opraw oświetleniowych i ilości wykorzystanego światła daje jasny sygnał do automatycznego zarządzania całym systemem oświetlenia. Oszczędności, jakie można osiągnąć z tego tytułu to nawet o 80% mniejsze wydatki na energię elektryczną  w porównaniu z oprawami opratami na technologii konwencjonalnej.

   

  Oświetlenie działające na zasadzie zintegrowanego systemu internetu rzeczy jest zgodne z tzw. zielonymi standardami. Oznacza to, że spełnia warunki zrównoważonego rozwoju także w kwestii ochrony środowiska. Przede wszystkim oświetlenie LED nie emituje niekorzystnego promieniowania UV, ale poprzez oszczędności energii elektrycznej ogranicza również emisję CO2. Warto również wspomnieć, że komponenty oświetlenia LED nadają się do recyklingu.

  Chcesz dowiedzieć się więcej?

  Boris Zupancic

  Napisz do naszego eksperta


  Boris Zupancic
  Ekspert ds. profesjonalnych rozwiązań oświetleniowych