Oświetlenie, które zostało wykorzystane w biurze musi spełniać różnorodne zadania, ale jego głównym celem jest zaspokojenie podstawowych potrzeb związanych ze światłem: zapewnienie komfortu pracy, poprawa widoczności oraz zwiększenie bezpieczeństwa.
Dla zapewnienia tych celów, takie organy zarządzające, jak EN i International Commission on Illumination (Międzynarodowa Komisja Oświetleniowa) ustanowiły przepisy określające minimalne wymagania dotyczące oświetlenia w miejscu pracy oraz wydały zalecenia związane z jego ilością i jakością.
Zmiany technologiczne, obecność pracowników w różnym wieku w miejscu pracy, zmieniające się potrzeby oraz wciąż rosnąca świadomość sprawiły, że oświetlenie wykorzystywane w biurach stało się niezwykle istotną kwestią. Przedsiębiorcy zdają sobie sprawę z faktu, że oświetlenie ma znaczący wpływ także na komfort emocjonalny i umysłowy pracowników, o który można zadbać, wykorzystując m.in. oświetlenie wspomagające rytm dobowy.
Wdrożenie nowych rozwiązań wymaga jednak dokładnego określenia potrzeb dotyczących światła i właśnie dlatego przygotowaliśmy naszą listę kontrolną. Powstała ona z myślą zarówno o specjalistach, jak i osobach odpowiedzialnych za aranżację przestrzeni biurowej, a jej celem jest zrozumienie, jaką wartość dodaną niesie ze sobą odpowiednie oświetlenie, a także jakie rozwiązania zapewnią jego najwyższą jakość, która przełoży się na zwiększenie komfortu pracy w biurze.