Jesteś teraz w witrynie Philips lighting. Dostępna jest zlokalizowana wersja w Twoim języku.
Sugestie

  Upraszczanie skomplikowanej technologii

   

  Oświetlenie LED może być skomplikowane w montażu i serwisowaniu, ale wcale nie musi takie być. Philips Service tag to system identyfikacji oparty na unikatowych kodach QR, który sprawia, że instalacja i konserwacja oświetlenia LED jest niezwykle szybka i zaskakująco łatwa.

  W zastosowaniach wewnętrznych i zewnętrznych przechodzenie na technologię LED to szybko rozwijający się trend. Oczekuje się, że do 2020 roku ta technologia będzie wykorzystywana w 80% zastosowań na rynku. Nic w tym dziwnego: oświetlenie LED oferuje znaczne korzyści w porównaniu z oświetleniem tradycyjnym i wyładowczym (HID), w tym wysoką jakość światła i niezrównaną energooszczędność. Jednak technologia LED jest bardziej skomplikowana niż konwencjonalne technologie oświetlenia. Konserwacja opraw i systemów oświetlenia LED jest również bardziej skomplikowana i wymaga odmiennych kompetencji i procesów.
   

  Nie musi to jednak oznaczać więcej wyjazdów z podnośnikiem dla inżynierów serwisu i konserwacji, ani marnowania czasu i pieniędzy na konserwację opraw oświetleniowych w zastosowaniach wysokosufitowych, na przykład w magazynach. Jest prostsza metoda.

  Po prostu zeskanuj kod QR

  Firma Philips Lighting jest liderem branży w zakresie oświetlenia LED i opracowała system Service tag, który upraszcza instalację i konserwację oświetlenia LED Ten system identyfikacji oparty na unikatowych kodach QR jest umieszczany na oprawach oświetleniowych Philips nowej generacji i opakowaniach, w których są one dostarczane. Dodatkowe naklejki umieszczone wewnątrz słupów lub na skrzynkach bezpiecznikowych budynków ułatwiają uzyskanie pomocy technicznej, kiedy jest ona potrzebna.

   

  Punktem startowym jest oprawa oświetleniowa w zamkniętym opakowaniu. Zeskanowanie kodu QR na opakowaniu za pomocą smartfonu lub tabletu z aplikacją Service tag pozwala natychmiast dowiedzieć się, co znajduje się w środku. Dostępny jest szczegółowy opis oprawy, arkusz specyfikacji technicznej i wszystkie informacje niezbędne do łatwiej i profesjonalnej instalacji.

  Service Tag


  Naklejki Philips Service tag po wewnętrznej stronie drzwiczek słupa oświetleniowego lub na skrzynce bezpiecznikowej budynku również pomagają w rozwiązywaniu problemów. Wystarczy zeskanować etykietę uszkodzonej oprawy, aby uzyskać dostęp do przewodnika rozwiązywania problemów dotyczącego danego egzemplarza. W aplikacji Service tag zostanie również wyświetlona lista dostępnych części zamiennych dla tego produktu, przedstawionych w kolejności od najbardziej prawdopodobnej przyczyny problemu.

   

  Takie podejście oznacza znaczną oszczędność czasu. Zamiast szukać przyczyny i rozwiązania problemu, inżynierowie serwisu i konserwacji mogą szybko wyświetlić drzewo diagnostyczne i samodzielnie znaleźć usterkę. Oszczędzają również czas, rozwiązując problem na miejscu, bez konieczności wracania do uszkodzonej oprawy później.

   

  Ważne jest również to, że cyfrowe części zamienne, takie jak sterowniki LED, można przeprogramować do ustawień fabrycznych na miejscu. Dzięki temu unikamy frustracji spowodowanej otrzymaniem części zamiennej na miejscu i odkryciem, że trzeba ją jeszcze zresetować. Dzięki systemowi Philips Service tag jest to bardzo łatwe. Technologia NFC (Near Field Communication) umożliwia natychmiastowe przeprogramowanie — wystarczy umieścić tablet bezpośrednio nad sterownikiem i nacisnąć przycisk „Programuj”.

   

  Przygotuj się na erę cyfrową

   

  Nawet bez zainstalowanego zdalnego systemu zarządzania oświetleniem to podejście pozwala uzyskać niektóre podstawowe informacje dotyczące opraw oświetleniowych. Dzięki temu możliwe jest utworzenie cyfrowej bazy danych, zamiast korzystania jedynie z arkuszy kalkulacyjnych. Kiedy przyjdzie czas na modernizację, będzie ona znacznie łatwiejsza.

   

  Podsumowując, system Philips Service tag oferuje:

  • łatwiejszą instalację i serwisowanie,
  • cyfrową konserwację,
  • dostęp w trybie 24x7 do informacji o oprawie i częściach zamiennych,
  • szybkie przeprogramowanie sterowników na miejscu.

   

  Wdrażanie oświetlenia LED zmienia branżę oświetleniową. Osoby odpowiedzialne za zarządzanie instalacjami oświetleniowymi znajdują się pod ciągłą presją, aby przyspieszyć identyfikację usterek i naprawę, a także sprostać rosnącym wymaganiom dotyczącym bezpieczeństwa i wydajności. System Philips Service tag to kluczowe narzędzie w celu zapewnienia optymalnych usług w zakresie oświetlenia.