Jesteś teraz w witrynie Philips lighting. Dostępna jest zlokalizowana wersja w Twoim języku.
Sugestie

  Jak oświetlić hale garażowe?

   

  Nie ma wątpliwości, że światło w garażu to podstawa. Odpowiednie oświetlenie hal garażowych wpływa nie tylko na dobrą widoczność, ale również optymalne bezpieczeństwo. Sprawdź, jaką propozycję ma dla Ciebie Philips, by w Twoim garażu również zapanowała jasność.

  Bo liczy się komfort parkowania

   

  Garaż jest w pełni zamkniętym pomieszczeniem, które oświetlane jest tylko światłem sztucznym. Należy więc stworzyć w nim takie warunki, by parkujący zyskał optymalną widoczność wszystkich zakamarków. Liczy się tutaj nie tylko wygoda, ale także bezpieczeństwo. Oświetlenie hal garażowych musi być najwyższej jakości. Nie ma mowy o jego usterkach czy świetle zbyt słabym, by pojazd mógł zostać zaparkowany odpowiednio. To dlatego najczęściej stawia się na źródła i oprawy LED LED, które cieszą się nie tylko idealną wytrzymałością, ale także długą żywotnością. Ich zastosowanie sprawi także, że konserwacja całego systemu oświetlenia będzie wygodna.

  Kiedy znaczenie ma funkcjonalność

   

  Hale garażowe są najczęściej miejscem użyteczności publicznej. Oznacza to, że korzysta z nich wielu kierowców. To ważne, by w takiej przestrzeni panowała idealna widoczność, komfortowa dla wszystkich użytkowników parkingu. Doskonała widoczność miejsca parkingowego, ale też wszelkich oznakowań to priorytet, jeśli pod uwagę weźmiemy oświetlenie obiektów komercyjnych. W przypadku, kiedy pod uwagę weźmiemy funkcjonalność oświetlenia, liczyć się będzie nie tylko jednorodne światło padające na całą przestrzeń. Istotą jest też łatwa obsługa całego systemu. To ona finalnie będzie wpływać na więcej zaparkowanych aut i rzecz jasna większe zyski z tego tytułu.

   

  Na co więc warto postawić? Przede wszystkim na inteligentne oświetlenie, które będzie sterowane automatycznie. Bezprzewodowy system opraw ledowych zapali się dokładnie wtedy, gdy będzie taka potrzeba. Czujnik ruchu włączy światło, kiedy do hali garażowej będzie wjeżdżać samochód bądź w tej strefie pojawi się kierowca. Takie rozwiązanie sprawdzi się doskonale nie tylko na osiedlowych parkingach podziemnych, ale też w przestrzeni biurowej czy jako oświetlenie w centrach handlowych.

  exterior-side

  Ekologia też jest ważna

   

  Prowadzenie podziemnego parkingu generuje ogromne koszty. Na ich wysokość bezwzględnie wpływa oświetlenie hal garażowych. Można sprawnie takie wydatki redukować, a przy tym dbać o środowisko. Czy wiesz, że inteligentne systemy oświetlenia ledowego pozwalają zredukować wydatki na energię elektryczną o nawet 80% w porównaniu do oświetlenia konwencjonalnego? Wszystko dlatego, że zapalają się dokładnie wtedy, kiedy jest taka potrzeba, a sama innowacja technologii ledowej wykorzystuje o wiele mniej energii do sprawnego działania.

   

  I to nie wszystko. Nowoczesne systemy oświetlenia, jakie proponuje Philips to również gwarancja oszczędności na kosztach konserwacji oraz wymiany poszczególnych podzespołów. Sprawne działanie opraw nie tylko zmniejsza więc zużycie energii elektrycznej i obniża emisję CO2, ale także zapobiega konieczności dokonywania kolejnych zakupów. Dla ochrony środowiska ważne jest również to, oświetlenie dostarczane jest w modelu cyrkularnym, a więc takim, które umożliwia recykling produktów.

  trupath-garage

  Innowacyjne rozwiązania

   

  Inteligentne oświetlenie hal garażowych daje dzisiaj możliwość korzystania z nowoczesnych rozwiązań, które łączą w sobie co najmniej kilka funkcji. Przede wszystkim oferują użytkownikom pełen komfort i wygodę. Stają się też pożytecznym rozwiązaniem dla zarządzających, którzy nie muszą martwić się już ciągłym sterowaniem systemu oświetlenia ani jego konserwacją i naprawami. Stwarzają wreszcie optymalne warunki do generowania oszczędności oraz są zgodne z celami zrównoważonego rozwoju, biorąc pod uwagę nie tylko lokalne przepisy, ale również ekologię.

   

  Na jakie innowacyjne rozwiązania, które łączą wszystkie te cechy, mogą liczyć ci, którzy chcą zapewnić najlepsze oświetlenie obiektów komercyjnych w podziemnej strefie parkingowej? To przede wszystkim bezprzewodowe systemy działające automatycznie – możliwe jest sterowanie dowolną konfiguracją stref oświetlenia według indywidualnych potrzeb. Oprawy się same włączają i wyłączają, ale regulowany jest również poziom jego natężenia. Włączane mogą być oprawy główne, albo tylko te boczne, w całej strefie garażowej lub w poszczególnych boksach. Wszystko zależy od indywidualnych ustawień. Istotny jest też fakt, że inteligentne oświetlenie można dowolnie modyfikować, czyli zmieniać bądź rozbudowywać określone strefy instalacji systemu światła.

  Należy też zaznaczyć, że nowoczesna technologia wpływa nie tylko na komfort użytkowania, ale również bezpieczeństwo. Wykorzystane oprawy LED są wodoszczelne i odporne na korozje, dzięki czemu oprawy oświetleniowe nie stwarzają żadnego zagrożenia.

  Chcesz dowiedzieć się więcej?

  Napisz do naszego eksperta


  Łukasz Manowiecki
  Ekspert ds. profesjonalnych rozwiązań oświetleniowych