Sugestie

  Światło na
  wakacyjne troski

  Światło na wakacyjne troski


  Wakacje to czas zupełnej beztroski? Niekoniecznie.
   

  Firma Philips Lighting opublikowała wyniki badań dot. najbardziej popularnych zmartwień, które zaprzątają nam głowę w urlopowym sezonie.

  Z raportu wynika, że aż 81% badanych martwi się o opuszczony na czas urlopu dom, ale tylko 36% zabezpiecza go dodatkowo przed wyjazdem. Prawie połowa (48%) respondentów przyznała, że możliwość zdalnego (np. za pomocą telefonu) sterowania domowym oświetleniem uspokoiłaby ich obawy.
   

  Badanie pokazało, że oprócz strachu o włamanie, urlopowiczów męczy także jedzenie pozostawione w lodówce (18%) i niepewność, czy na pewno wyrzucili śmieci (15%). Szwedzi najbardziej martwią się być-może-niewyłączonym sprzętem elektrycznym (36%). Amerykanie - tym, że domowy pupil podrzucony komuś na przechowanie tęskni za domownikami (34%). Zaś Niemcom letni sen z powiek spędzają niepodlane rośliny w domu i/lub usychający pod ich nieobecność ogród (35%). Najlepiej z wakacyjnym stresem radzą sobie Holendrzy - 25% deklaruje, że potrafi rozluźnić się i nie zawracać sobie głowy domem.

  Co ciekawe, wyniki badania obalają stereotyp, wedle którego z wiekiem stajemy się coraz bardziej strachliwi. Przeciwnie: poziom wakacyjnego stresu o dom zmniejsza się wprost proporcjonalnie do wieku: 90% respondentów z grupy wiekowej 18-24 versus 73% osób 55-letnich i starszych.

  Najmłodsza grupa respondentów (18-24) najmocniej przejmuje się tym, że: przed wyjazdem nie wyłączyli światła (31%), wakacyjne posty w social mediach ujawnią ich nieobecność w mieszkaniu (24%), ciemne okna są sygnałem, że nikogo nie ma w domu (20%).

   

  W poszukiwania rozwiązania, dzięki któremu sezonowe niepokoje mogą stać się mniej dokuczliwe, młodzi byli najbardziej skłonni zaufać technologii. 65% przyznało, że chętnie skorzysta z możliwości zdalnej kontroli nad domowym oświetleniem, sound systemem i urządzeniami elektrycznymi. Problem jednak polega na tym, że często pakują się na ostatnią chwilę i jest za późno na czasochłonną konfigurację aplikacji.
   

   

  - Ta funkcja jest jedną z najczęściej używanych i najlepiej ocenianych opcji w naszej aplikacji Philips Hue - potwierdza Sridhar Kumaraswamy, Business Leader Connected Home Systems w Philips Lighting. Możliwość zdalnego sterowania domowym oświetleniem była obecna w aplikacji od 2012, jednak najnowsza aktualizacja pozwala dodatkowo ustawić cykl włączeń / wyłączeń o nieregularnych porach dnia. Co ważne, konfiguracją można zająć się już na wakacjach, co jest szczególnie praktyczne w obliczu wspomnianego braku czasu przed wyjazdem.
   

  Badanie przeprowadzono w dniach 29 czerwca - 7 lipca na łącznej próbie ponad 8000 dorosłych (18+) respondentów mieszkających w Wielkiej Brytanii (2122), Francji (1026), Niemczech (2054), Szwecji (1013), Stanach Zjednoczonych (1105) i Holandii (1000).

   

  Więcej o systemie Philips Hue: https://www.meethue.com

   

  Video z instrukcją: https://bit.ly/2uaSRQy

   

  Kliknij na infografikę: