Jesteś teraz w witrynie Philips lighting. Dostępna jest zlokalizowana wersja w Twoim języku.
Sugestie

  Oszczędzanie energii

  w centrali marki kosmetycznej

  Pronails,
  Brasschaat, Belgia


  Dowiedz się, jak oświetlenie biurowe LED stworzyło ekologiczne środowisko pracy w firmie Pronails

   

   Dzięki zastosowaniu podwieszanych lamp LED firmy Philips wnętrza Pronails to jasne, ekologiczne miejsce

  Jesteśmy
  zachwyceni

  efektem i jakością oświetlenia LED, szczególnie w naszych salach wykładowych i w pracowni. Oczywiście oszczędności energii i materiału też mają wielkie znaczenie. Jeśli chodzi o konkrety, zużywamy teraz o 40% energii mniej w porównaniu z konwencjonalnymi rozwiązaniami oświetleniowymi”.

   

  — Cathy Horvath, dyrektor finansowy w Pronails

   

  Wyzwanie

   

  Firma Pronails specjalizuje się w pielęgnacji rąk i stóp. Nie tylko produkuje najwyższej jakości produkty do pielęgnacji paznokci, ale także szkoli specjalistów zajmujących się paznokciami w 45 różnych krajach. W nowej centrali, w Brasschat w Belgii, firma chciała zainstalować atrakcyjne, energooszczędne oświetlenie.

  Odpowiednie oświetlenie 


  W przypadku nowego oświetlenia najważniejsza była energooszczędność. W salach wykładowych zamontowano podwieszane lampy LED PowerBalance, LuxSpace i Arano LED, aby zapewnić jasne, przyjemne światło zachęcające do pracy. Podwieszane lampy LED w każdej strefie są wyposażone w ActiLume, system zarządzania światłem. ActiLume wykorzystuje światło dzienne do zapewnienia stałego natężenia oświetlenia, co przekłada się na obniżenie kosztów i zużycia energii.

   

  W salach wykładowych i sklepach zamontowano lampy StyliD PureDetail eksponujące wysoką jakość produktów. Seria PureDetail nadaje się do tego znakomicie, ponieważ realistycznie odtwarza kolory. Na zewnątrz fasadę budynku oświetliły atrakcyjne kolorowe pasy, co przykuwa wzrok i nadaje miejscu ikoniczny charakter.

   

  Nowe oświetlenie to strzał w dziesiątkę. Po jego zamontowaniu pracowników mile zaskoczyła elegancka, komfortowa atmosfera w budynku. „Nasze obawy, że światło będzie trochę „surowe”, nie sprawdziły się w najmniejszym stopniu” — twierdzi Cathy Horvath, dyrektor finansowy.

   

  Ze względu na energooszczędność diod LED i inteligentne systemy sterowania nowe oświetlenie zużywa o 40% mniej energii niż tradycyjne oprawy.

  • Arano LED BPS640
   Arano LED BPS640
   Arano is a range of luminaires for TL5 fluorescent lamps and LED light sources, featuring Philips’ micro-optics. The patented micro-optic with 3-D lamellae combines a miniaturist d...
  • PowerBalance gen2
   PowerBalance gen2
   W przypadku oświetlania pomieszczeń biurowych źródłami w oprawach LED inwestorzy są zwykle skłonni wydać pieniądze na ekologiczne rozwiązania, ale tylko pod warunkiem zwrotu tych i...

  Optymalizacja
  warunków do nauki

  Zespół

  Pronails

  Klient

  ITB (za pośrednictwem podwykonawcy, IBELEC)

  Instalator

  Eric van Aerden, ITB

  Kierownik projektu

  Zeger Cootjans, ELD

  Doradztwo ds. technicznych

  Pokrewne projekty