Sugestie

  Ubezpieczeniowy gigant

  staje się

  ekologiczny

  Provinzial Rheinland Versicherung AG,
  Düsseldorf, Niemcy

     

  Dowiedz się, jak oświetlenie biurowe pomaga gigantowi ubezpieczeniowemu osiągnąć stan neutralny dla klimatu
   Oświetlenie biurowe firmy Philips w kantynie przedsiębiorstwa Provinzial Rheinland Versicherung AG

  Oświetlenie biurowe jest naprawdę
  dobre jedynie wówczas,

  kiedy nie tylko spełnia wymagania ergonomii, ale także zmniejsza zużycie energii i chroni środowisko. Dlatego właśnie nowoczesne, niezwykle atrakcyjne rozwiązania firmy Philips zawsze się nam podobają”.

   

  — Joachim Hoff, zarządzanie nieruchomościami/technologie, Provinzial Rheinland Versicherung AG

   Toalety w firmie Provinzial Rheinland Versicherung AG oświetlone za pomocą modułów oświetleniowych LED StyliD Mini
   Wejście do przedsiębiorstwa Provinzial Rheinland Versicherung AG z nowoczesnym rozwiązaniem oświetleniowym firmy Philips

  Wyzwanie


  Provinzial Rheinland Versicherungen to pionier w ubezpieczeniach publicznych. W ciągu ponad 175 lat działalności przedsiębiorstwo zostało jednym z liderów w przemyśle niemieckim. W 2010 r. firma postanowiła osiągnąć stan neutralności dla środowiska. W jaki sposób oświetlenie biurowe LED umożliwiło centrali w Düsseldorfie ekologiczną przemianę?
   Oświetlenie biurowe firmy Philips w korytarzach przedsiębiorstwa Provinzial Rheinland Versicherung AG

  Odpowiednie oświetlenie

   

  Centrala firmy w Düsseldorfie zdecydowanie potrzebowała odnowienia oświetlenia. Dotychczasowe miało już 16 lat i wykorzystywano w nim prądożerne żarówki halogenowe. Niektóre elementy oświetlenia biurowego były specjalnie projektowane, więc można je było zmieniać w bardzo niewielkim stopniu. Firma Philips musiała zaprojektować ekologiczną alternatywę bez zmieniania liczby i położenia istniejących punktów świetlnych. Nowy system szybko powinien okazać się opłacalny i spełnić wszystkie wymagania środowiskowe.

   

  W pierwszym etapie wymieniono wszystkie halogenowe żarówki w przestrzeniach publicznych, takich jak łazienki i kantyny, na 1300 modułów oświetleniowych LED StyliD Mini. Te nowe światła stworzyły w budynku ciepłą, przyjazną atmosferę. Dobrze pasowały do tego miejsca ze względu na atrakcyjny wzór i niskie zużycie energii. Podwieszane lampy LED DayWave wykorzystano do stworzenia dynamicznej atmosfery w miejscach przeznaczonych do spożywania posiłków.

   

  Gwarancją produktywności w salach konferencyjnych stało się zamontowane oświetlenie typu downlight Luxpace Compact. Te przyjazne dla oka oprawy cechuje znakomita stabilność kolorów i energooszczędność. Na piętrowym parkingu bezpieczną widoczność zapewniły lampy Spot LED 3. W windach i przy bufetach zainstalowano lampy MASTER LED. Obecnie zaletami budynku są wysoki komfort wzrokowy i brak olśnień.

   

  Nowoczesne rozwiązania oświetleniowe przełożyły się na oszczędność energii sięgającą 80%. Okres eksploatacji starych lamp wynosił 2000 godzin, a w przypadku nowych lamp LED jest to aż 50 000 godzin. W efekcie zasadniczo spadły koszty konserwacji.

  Poprawa samopoczucia
  za pomocą światła

     

  Zespół

  Provinzial Rheinland Versicherung AG

  Elektro Heil GmbH

  Instalator

  Strona internetowa

  Pokrewne projekty