Jesteś teraz w witrynie Philips lighting. Dostępna jest zlokalizowana wersja w Twoim języku.
Sugestie

  Pierwsza w Polsce

  gmina 100% LED

  Trzebielino,
  Polska


  Modernizacja oświetleniaw gminie – wzrost bezpieczeństwa mieszkańców
  Trzebielino - pierwsza gmina 100% LED

  Przykład naszej
  gminy pokazuje,

  że dzięki mądrej inwestycji można oświetlać drogi i ulice przez całą noc, przy jednoczesnym obniżeniu wydatków na energię o ponad 50%, co ma istotny wpływ na finanse gminy."

   

  - Tomasz Czechowski, wójt gminy Trzebielino

  Trzebielino - pierwsza gmina 100% LED

  Wyzwanie

   

  Trzebielino to niewielka gmina, licząca ponad 3800 mieszkańców, która jako pierwsza w Polsce całkowicie zmodernizowała oświetlenie uliczne, instalując energooszczędne oprawy LED-owe. Inwestycja została zrealizowana poprzez finansowanie projektu z oszczędności wygenerowanych z obniżenia rachunków za energię, nie obciążając budżetu gminy.

  Trzebielino - pierwsza gmina 100% LED

  Odpowiednie Oświetlenie


  Po przeprowadzonym audycie oświetleniowym na terenie gminy,w sierpniu 2012 roku firma Energa Oświetlenie Sp. z o.o. dokonała modernizacji 354 opraw oświetleniowych, w tym 213 opraw wymienionona nowe oprawy Selenium Led o mocy 55W i 73W. W pozostałych oprawach, po gruntownym przeglądzie, funkcjonujące dotąd źródła światła zostały wymienione na energooszczędne źródła LED-owe. Ponad połowę wymienionych opraw stanowiły przestarzałe oprawy rtęciowe o mocy250W oraz 125W. Przed modernizacją moc oświetlenia ulicznego w gminie wynosiła 54 kW, natomiast po wymianie na oprawy LED uzyskano moc26 kW. Szacuje się, że po modernizacji, koszty zużycia energii spadnąo ponad 50%. Zainstalowane oprawy dodatkowo zostały wyposażone w sterowniki Dynadimmer (fabrycznie zaprogramowane urządzenie),pozwalające zmieniać natężenie oświetlenia, dzięki czemu można uzyskać dodatkowe 30% oszczędności energii

  Trzebielino - pierwsza gmina 100% LED

  Zespół

  Andrzej Plaga

  Project Manager
  Philips Lighting Poland

  Pokrewne projekty