Jesteś teraz w witrynie Philips lighting. Dostępna jest zlokalizowana wersja w Twoim języku.
Sugestie

  Duma rodzi się
  na miejskim placu

  Plaza del Milenio,
  Valladolid, Hiszpania

   

  Dowiedz się, jak energooszczędne oświetlenie przywróciło do życia plac miejski

  Zgromadzeni goście podziwiające wspaniałe efekty świetlne na Plaza del Milenio

  Valladolid, miasto o wspaniałym krajobrazie, 

  przyjazne dla środowiska, innowacyjne i kusząco wszechstronne, jest miejscem spotkań dla wszystkich, którzy chcą miło spędzić czas. Miasto rozciąga się po obu brzegach rzeki Pisuergi, a jego obie części łączy odrestaurowany most stanowiący oś łączącą oba brzegi”.

   

  — Fernando Rubio, przewodniczący Rady Miasta Valladolid

   

   W zewnętrzną ścianę kopuły Plaza del Milenio wbudowano elementy oświetleniowe Philips eW Graze Powercore
  Na Plaza del Milenio oświetlenie dekoracyjne LED firmy Philips tworzy spektakl świetlny, w którym współgrają ze sobą strumienie światła

  Wyzwanie

   

  Plaza del Milenio to wspaniały przykład przebudowy miasta. W Valladolid przebudowano ostatnio otwarty parking, który stał się pełną życia, dynamiczną przestrzenią. Na placu pojawiła się wielofunkcyjna kopuła, pod którą może się zmieścić 1500 osób. Jednak żeby naprawdę ożywić to miejsce, konieczne było nowoczesne oświetlenie.

  Fontanny na Plaza del Milenio oświetlone rozwiązaniami Philips Lighting

  Odpowiednie oświetlenie 

   

  Projekt miał na celu stworzenie miejsca, które fascynuje, edukuje i inspiruje odwiedzających. Aby to osiągnąć, poproszono firmę Philips o stworzenie przyciągającego nastroju za pomocą światła. Lokalny samorząd szukał rozwiązania wykorzystującego lampy LED z wyjątkiem oświetlenia na obrzeżach.

   

  Firma Philips była w stanie zapewnić takie rozwiązanie. Aby zmienić kopułę w przyciągający wzrok obraz, na zewnętrznej ścianie umieszczono elementy oświetleniowe eW Graze Powercore. Te liniowe oprawy nadały blask całemu budynkowi i dodały mu żywych kolorów, które operatorzy mogą z łatwością modyfikować. Wokół placu zamontowano dekoracyjne oświetlenie LED, tworzące na fontannach, schodach i obiektach architektonicznych wspaniałe efekty świetlne.

   

  Kolejnym źródłem takich efektów, zwracających na to miejsce uwagę przypadkowych przechodniów, było oświetlenie uliczne Urbanscene. W efekcie uzyskano fascynujący wizualny spektakl strumieni światła, które współgrają ze sobą i płynnie przechodzą w różne tryby oświetlenia. Energooszczędne oświetlenie pozwoliło na rewitalizację tego obszaru, który stał się źródłem dumy dla miasta.


  Aby jak najbardziej ograniczyć oddziaływanie na środowisko, nowy system oświetleniowy jest zgodny z panelami słonecznymi i turbinami wiatrowymi dostarczającymi energię na plac.

  • eW Graze MX Powercore
   eW Graze MX Powercore
   Konstrukcje architektoniczne często wymagają liniowych opraw, aby oświetlić wiele kondygnacji przy minimalnej odległości od ściany. Właściciele i użytkownicy nieruchomości potrzebu...
  LEDflood

  LED Flood

  Oświetl krajobraz. Strumienie silnego światła uzyskiwane z energooszczędnych elementów LED.
  • UrbanScene
   UrbanScene
   UrbanScene to rodzina kompletnych rozwiązań oświetleniowych, obejmująca oprawy (wraz ze zintegrowanymi wysięgnikami) oraz słupy (maszty), przeznaczona do oświetlania elewacji i uli...

  Pokrewne przypadki