Jesteś teraz w witrynie Philips lighting. Dostępna jest zlokalizowana wersja w Twoim języku.
Sugestie

   

  Innowacje z wykorzystaniem światła dziennego

  Marks&Spencer,  Sheffield, Wielka Brytania  

   

  Dowiedz się, jak dzięki energooszczędnemu oświetleniu firma Marks&Spencer przyczynia się do zrównoważonego rozwoju.

  marks-and-spencer-miniatura-wideo

  Oświetlenie LED to
  ważny

  element naszej strategii redukcji. Zapewnia ono jasne, jednolite światło podkreślające doskonałą jakość naszych produktów”.

   

  — Richard Gillies, dyrektor planu A, CSR & Sustainable Business

  Świeży wygląd warzyw i owoców w oświetleniu Philips do supermarketów
  Gościnna atmosfera nocą na parkingu dzięki energooszczędnemu oświetleniu Philips

  Wyzwanie

   

  Marks&Spencer to jedna z największych sieci supermarketów w Wielkiej Brytanii. Ma ogromny wkład w zrównoważony rozwój. Do 2013 r. planuje osiągnąć zerową emisję związków węgla. W ramach realizacji tych celów oddział w Sheffield wybrał system oświetlenia oparty w 100% na diodach LED.

  Energooszczędne oświetlenie LED Philips na parkingu Marks&Spencer w Sheffield

  Odpowiednie oświetlenie

   

  Sklepy Marks&Spencer są synonimem wysokiej jakości. Aby rozwiązanie oświetlenia LED było zgodne z wysokimi standardami marki, należało poprawić odczucia kupujących i zwiększyć oszczędności energii. Udało się to osiągnąć dzięki strategicznie wybranemu oświetleniu. Na zewnątrz przy wejściach rozmieszczono światła EW Blast oraz Graze przyciągające klientów do sklepu jasnym światłem tworzącym przyjemną atmosferę.

   

  Po wejściu klienci są witani oświetleniem do supermarketów Maxos LED. Ten innowacyjny system linii świetlnych z dodatkiem podwójnych i pojedynczych opraw StyliD oszczędza energię, kierując światło bezpośrednio na towary. W efekcie produkty wyglądają świeżo i zachęcająco, a światło nie jest marnowane. Do oświetlenia ogólnego są używane lampy Powerbalance zapewniające doskonałą widoczność bez efektu olśnienia.

  Nie tylko nowe oprawy są niezwykle energooszczędne — inteligentny system sterowania pozwala oszczędzać jeszcze więcej energii. Czujniki światła analizują ilość światła, które wpada przez okna, i na tej podstawie oprawy automatycznie regulują ilość światła, utrzymując oświetlenie na stałym poziomie. Oprawy można też zaprogramować w taki sposób, aby wyłączały się, gdy będzie już światło dzienne.

   

  Sklep w Sheffield jest teraz pierwszym supermarketem w Wielkiej Brytanii całkowicie oświetlonym lampami LED.

  • PowerBalance gen2
   PowerBalance gen2
   W przypadku oświetlania pomieszczeń biurowych źródłami w oprawach LED inwestorzy są zwykle skłonni wydać pieniądze na ekologiczne rozwiązania, ale tylko pod warunkiem zwrotu tych i...
  • Maxos LED
   Maxos LED
   Klienci w sektorze przemysłowym i detalicznym poszukują rozwiązań w zakresie oświetlenia ogólnego, oferujących odpowiedni zwrot kosztów, a jednocześnie spełniających wszystkie właś...

  Pokrewne projekty