Jesteś teraz w witrynie Philips lighting. Dostępna jest zlokalizowana wersja w Twoim języku.
Sugestie

  Walka

  ze zmianą

  klimatu

  Supermarkety Consum,
  Walencja, Hiszpania  


  Zobacz, jak firma Consum ograniczyła swój ślad węglowy, stosując systemy oświetlenia LED.
  Dobre oświetlenie alejek prowadzi klientów po supermarkecie Consum w Walencji

  Zastosowanie technologii
  LED 

  od samego początku było dobrą decyzją. Systemy Philips LED cechują się najniższym zużyciem energii, zapewniając przy tym oświetlenie o jakości odpowiadającej wizerunkowi marki Consum”.

   

  — D. Emilio Bermell — menedżer ds. rozdziału prac w dziale rozwoju

  Rozwiązanie firmy Philips Lighting podkreślające świeżość ryb i mięs za pomocą odpowiedniego oświetlenia w supermarketach Consum w Walencji
  Lampy Philips LED poprawiają wygląd towarów w supermarketach Consum w Walencji

  Wyzwanie

   

  Consum to gigant w branży handlu detalicznego, największa sieć supermarketów na wybrzeżu śródziemnomorskim Hiszpanii. W poszukiwaniu możliwości ograniczenia swojego śladu węglowego o 5%, nawiązała współpracę z firmą Philips, aby przekonać się, czy pomoże w tym energooszczędne oświetlenie.

  D. Emilio Bermell — menedżer ds. rozdziału prac w dziale rozwoju pozuje na tle owoców w supermarkecie Consum, Walencja

  Odpowiednie oświetlenie 


  Nowy supermarket Consum w Bexti był idealnym miejscem do przetestowania oświetlenia LED. Instalując nasze innowacyjne oprawy i systemy sterowania, firma mogła określić, ile energii będzie można zaoszczędzić, wprowadzając w swoich sklepach oświetlenie LED. Mając to na uwadze, zaczęliśmy wymieniać oświetlenie sklepu na świetlówki MASTER LEDtubes GA. Ta oprawa jest idealnym zamiennikiem tradycyjnego oświetlenia fluorescencyjnego, dzięki doskonałej jakości i rozkładowi światła, które zapewniają miłą atmosferę w sklepie. Modernizacja oświetlenia pozwoliła uzyskać 45% oszczędności energii.

   

  Oświetlenie akcentujące wykonaliśmy przy użyciu lamp typu downlight LuxSpace Accent, które można skierować na towary w celu stworzenia przyciągających wzrok wystaw. Ściany i regały chłodnicze zostały wyposażone w świetlówki MASTER LEDtubes SA. Te oprawy są idealne do oświetlania chłodziarek dzięki temu, że działają, nie generując ciepła, a ich obrotowe mocowanie pozwala wyróżniać niektóre produkty spośród innych.

   

  Zainstalowanie systemu oświetlenia LED dało efekty przekraczające wszelkie oczekiwania. Nowy system generuje takie samo światło jak stary i ma dodatkowe zalety oświetlenia LED — czyste białe światło generujące doskonałe kolory poprawiające wygląd produktów. Dyrektor ds. utrzymania, Javier Martínez, pochwalił tę modernizację: „Mamy teraz supermarket wyposażony w najlepszą na rynku technologię oświetleniową, która pozwala osiągać oszczędności 60% w porównaniu z poprzednią instalacją. Możemy być dumni z tego, że mamy najefektywniej oświetlony supermarket w całej społeczności Walencji”.


  Nowe rozwiązanie oświetlenia supermarketu zmniejsza zużycie energii przez sklep o 35% — to ważny krok w stronę realizacji celów środowiskowych firmy Consum. Ta zmiana zmniejszy też rachunki firmy Consum za energię — podobnie jak dziesięcioletni okres eksploatacji oświetlenia LED, który oznacza, że wymagania w zakresie konserwacji spadły do zera.

  • Maxos LED
   Maxos LED
   Klienci w sektorze przemysłowym i detalicznym poszukują rozwiązań w zakresie oświetlenia ogólnego, oferujących odpowiedni zwrot kosztów, a jednocześnie spełniających wszystkie właś...

  Walka
  ze zmianą klimatu

  Zespół

  Supermarkety Consum

  Pokrewne projekty