Sugestie

  Walka

  ze zmianą

  klimatu

  Supermarkety Consum,
  Walencja, Hiszpania  


  Zobacz, jak firma Consum ograniczyła swój ślad węglowy, stosując systemy oświetlenia LED.
  Dobre oświetlenie alejek prowadzi klientów po supermarkecie Consum w Walencji

  Zastosowanie technologii
  LED 

  od samego początku było dobrą decyzją. Systemy Philips LED cechują się najniższym zużyciem energii, zapewniając przy tym oświetlenie o jakości odpowiadającej wizerunkowi marki Consum”.

   

  — D. Emilio Bermell — menedżer ds. rozdziału prac w dziale rozwoju

  Rozwiązanie firmy Philips Lighting podkreślające świeżość ryb i mięs za pomocą odpowiedniego oświetlenia w supermarketach Consum w Walencji
  Lampy Philips LED poprawiają wygląd towarów w supermarketach Consum w Walencji

  Wyzwanie

   

  Consum to gigant w branży handlu detalicznego, największa sieć supermarketów na wybrzeżu śródziemnomorskim Hiszpanii. W poszukiwaniu możliwości ograniczenia swojego śladu węglowego o 5%, nawiązała współpracę z firmą Philips, aby przekonać się, czy pomoże w tym energooszczędne oświetlenie.

  D. Emilio Bermell — menedżer ds. rozdziału prac w dziale rozwoju pozuje na tle owoców w supermarkecie Consum, Walencja

  Odpowiednie oświetlenie 


  Nowy supermarket Consum w Bexti był idealnym miejscem do przetestowania oświetlenia LED. Instalując nasze innowacyjne oprawy i systemy sterowania, firma mogła określić, ile energii będzie można zaoszczędzić, wprowadzając w swoich sklepach oświetlenie LED. Mając to na uwadze, zaczęliśmy wymieniać oświetlenie sklepu na świetlówki MASTER LEDtubes GA. Ta oprawa jest idealnym zamiennikiem tradycyjnego oświetlenia fluorescencyjnego, dzięki doskonałej jakości i rozkładowi światła, które zapewniają miłą atmosferę w sklepie. Modernizacja oświetlenia pozwoliła uzyskać 45% oszczędności energii.

   

  Oświetlenie akcentujące wykonaliśmy przy użyciu lamp typu downlight LuxSpace Accent, które można skierować na towary w celu stworzenia przyciągających wzrok wystaw. Ściany i regały chłodnicze zostały wyposażone w świetlówki MASTER LEDtubes SA. Te oprawy są idealne do oświetlania chłodziarek dzięki temu, że działają, nie generując ciepła, a ich obrotowe mocowanie pozwala wyróżniać niektóre produkty spośród innych.

   

  Zainstalowanie systemu oświetlenia LED dało efekty przekraczające wszelkie oczekiwania. Nowy system generuje takie samo światło jak stary i ma dodatkowe zalety oświetlenia LED — czyste białe światło generujące doskonałe kolory poprawiające wygląd produktów. Dyrektor ds. utrzymania, Javier Martínez, pochwalił tę modernizację: „Mamy teraz supermarket wyposażony w najlepszą na rynku technologię oświetleniową, która pozwala osiągać oszczędności 60% w porównaniu z poprzednią instalacją. Możemy być dumni z tego, że mamy najefektywniej oświetlony supermarket w całej społeczności Walencji”.


  Nowe rozwiązanie oświetlenia supermarketu zmniejsza zużycie energii przez sklep o 35% — to ważny krok w stronę realizacji celów środowiskowych firmy Consum. Ta zmiana zmniejszy też rachunki firmy Consum za energię — podobnie jak dziesięcioletni okres eksploatacji oświetlenia LED, który oznacza, że wymagania w zakresie konserwacji spadły do zera.

  • Maxos LED
   Maxos LED
   Klienci w sektorze przemysłowym i detalicznym poszukują rozwiązań w zakresie oświetlenia ogólnego, oferujących odpowiedni zwrot kosztów, a jednocześnie spełniających wszystkie właś...

  Walka
  ze zmianą klimatu

  Zespół

  Supermarkety Consum

  Pokrewne projekty