Jesteś teraz w witrynie Philips lighting. Dostępna jest zlokalizowana wersja w Twoim języku.
Sugestie

  Najwyższy poziom
  komfortu

  Hotel Scarlet, Kornwalia, Wielka Brytania

   

  Dowiedz się, jak inteligentne oświetlenie hotelowe wpływa na poprawę komfortu gości hotelu Scarlet

  Wyzwanie

   

  Hotel Scarlet to wyjątkowe miejsce. Znajduje się w pobliżu słonecznej plaży w Mawgan Porth w Kornwalii i oferuje swoim klientom wszystko, czego potrzebują, aby się zrelaksować i odzyskać siły. Czy nowe oświetlenie zdoła podkreślić jego luksusowy charakter, zmniejszając przy tym koszty energii?

  Celem projektu było wybudowanie
  w przepięknym miejscu

  unikatowego hotelu o luksusowym charakterze, a także osiągnięcie najwyższego stopnia ekologiczności, jaki jest możliwy przy obecnych standardach technologicznych. Niektórzy uważają, że te założenia wzajemnie się wykluczają, jednak właściciele hotelu Scarlet udowadniają, że nie trzeba poświęcać szyku i elegancji w imię wyższych oszczędności energii”.

   

  — Simon Baldwin, dyrektor ds. rozwoju, Hotel Scarlet

  Odpowiednie oświetlenie 


  Hotel Scarlet jest otwarty dla wszystkich podróżników szukających oazy spokoju, chcących uciec od zgiełku miasta. Oferuje oszałamiające widoki, luksusowe pokoje, rozrywkę najwyższej klasy i wyborne kąpiele spa. Pracując nad ekologicznym wizerunkiem hotelu, kierownictwo szukało nowego, energooszczędnego systemu oświetlenia.

   

  O pomoc przy instalacji nowego oświetlenia zwrócono się do firmy Lightmaster-Direct, spółki partnerskiej firmy Philips. W miejscach ogólnodostępnych pojawiło się ciepłe, przyjazne oświetlenie, tworzące domowy nastrój. W pokojach gości zainstalowano systemy umożliwiające pełne dostosowanie światła do własnego nastroju. Goście hotelu mogą wybierać spośród różnych stylów oświetlenia, takich jak: „oświetlenie nastrojowe”, „duża jasność”, „relaks”, „kąpiel”, „noc”, „oświetlenie balkonu” oraz „wyłącz wszystkie światła”.

   

  Sercem nowego oświetlenia hotelu jest sterownik Dynalite. Ten niezawodny system umożliwia inteligentne oszczędzanie energii elektrycznej. Wykorzystuje czujniki ruchu do sprawdzenia, czy w pomieszczeniach przebywają goście hotelu. Jeśli nie, to automatycznie zmniejsza poziom natężenia światła. System mierzy także poziom światła dziennego i automatycznie dostosowuje do niego natężenie światła sztucznego.

   

  Nowe oświetlenie zwiększyło komfort wewnątrz pomieszczeń hotelowych. Po zakończeniu pracy pobór mocy nowego oświetlenia wynosi zaskakująco niewiele: 3,36 W na metr kwadratowy. To 34% energii zużywanej przez tradycyjne oświetlenie!

  Dynalite

  Dynalite

  Intuicyjny moduł sterowania oświetleniem. Kontroler Dynalite umożliwia automatyczne sterowanie oświetleniem zgodnie z ustawieniami wybranymi przez użytkownika, przyczynia się także do ograniczania zużycia energii.

  Informacje o produkcie

  Atmosfera sprzyjająca
  odpoczynkowi

  Zespół

  Jesteś teraz w witrynie Philips lighting. Dostępna jest zlokalizowana wersja w Twoim języku.
  Sugestie