Jesteś teraz w witrynie Philips lighting. Dostępna jest zlokalizowana wersja w Twoim języku.
Sugestie

  Światło przyjazne
  dla pracowników magazynu

  Firma Hisab Joker,
  Varberg, Szwecja

   

  Zobacz, jak firma Hisab Joker Company tworzy produktywną przestrzeń roboczą, korzystając z oświetlenia LED


  Wyzwanie


  Firma Hisab Joker to szybko rozwijający się, nowoczesny sprzedawca upominków, kostiumów i innych niezwykłych artykułów. Budując nowy magazyn o powierzchni 5000 metrów kwadratowych, właściciele poszukiwali oświetlenia, które byłoby energooszczędne, trwałe i nie powodowało zmęczenia u pracowników.

   

  Magazyn firmy Hisab Joker w przemysłowym oświetleniu marki Philips

  Nie mogliśmy
  wyjść z podziwu,

  jak łatwo przebiegła instalacja oświetlenia Maxos LED. Cały projekt został ukończony błyskawicznie”.

   

  — Martin Kristensson, kierownik projektu, Bravida AB

  Odpowiednie oświetlenie

   

  Zgodnie z pierwotnym planem w magazynie miało pojawić się oświetlenie fluorescencyjne. Jednak właściciele firmy Hisab Joker zmienili zdanie, gdy firma Bravida AB, dostawca oświetlenia przemysłowego, zaproponowała alternatywne rozwiązanie. „Staramy się promować produkty o dużej wydajności, dlatego zaproponowaliśmy właścicielom firmy Hisab Joker oświetlenie LED. Byli zachwyceni” — mówi Martin Kristensson, kierownik projektu. „Przygotowaliśmy kosztorys, zgodnie z którym okazało się, że dodatkowy koszt lamp LED zwróci się w ciągu pięciu lat”.

   

  Jako główne oświetlenie magazynu wybrano lampy Maxos LED. Świecące ciepłym światłem białym, które przypomina barwę lamp fluorescencyjnych, zapewniają przyjemne warunki pracy. Pojawiły się jednak obawy, że światło może razić kierowców wózków widłowych układających towary na najwyższych półkach. Problem ten został rozwiązany dzięki wykorzystaniu przyciemniaczy, które umożliwiają zmianę jasności indywidualnych lamp.

   

  W budynku zainstalowano łącznie 220 opraw oświetleniowych. Każda z nich pobiera 49 W mocy. Jest to dużo mniej niż oprawy świetlówek fluorescencyjnych, zużywające 170 W. Poza oszczędnościami wynikającymi z mniejszego zużycia prądu, właściciele zyskują także na obniżonych kosztach konserwacji. Czas pracy lamp LED szacuje się na 50 000 godzin, dlatego nie trzeba będzie ich wymieniać przez najbliższe 20–25 lat. Dla porównania tradycyjne świetlówki fluorescencyjne trzeba wymieniać co pięć lat.

   

  Dzięki zainwestowaniu w przemysłowe lampy LED zamiast w tradycyjne świetlówki fluorescencyjne firma oszczędza około 6200 euro rocznie, a jej ślad węglowy zmniejszył się o 70%.

  • Maxos LED
   Maxos LED
   Klienci w sektorze przemysłowym i detalicznym poszukują rozwiązań w zakresie oświetlenia ogólnego, oferujących odpowiedni zwrot kosztów, a jednocześnie spełniających wszystkie właś...

  Oszczędzanie energii
  z technologią LED

  Zespół

  Bravida AB, Martin Kristensson

  Klient

  Pokrewne projekty