Jesteś teraz w witrynie Philips lighting. Dostępna jest zlokalizowana wersja w Twoim języku.
Sugestie

  Wspaniały efekt dzięki

  niezwykłemu oświetleniu

  Fonte Monumental,
  Lizbona, Portugalia


  Zobacz, jak oświetlenie fontanny Fonte Monumental w Lizbonie urzeka gości i mieszkańców
  Oświetlenie Philips LED fontanny Fonte Monumental

  Praca w zespole instalacyjnym 

  tego projektu była bardzo prosta. Pomoc techniczna Philips pozwoliła nam osiągnąć najlepsze rezultaty w najkrótszym możliwym czasie”.

   

  — João Pedreño, Engineer, H-Tecnic

  Zbliżenie fontanny Fonte Monumental w Lizbonie w Portugalii w oświetleniu Philips
  Spektakularny widok fontanny Fonte Monumental w Lizbonie w Portugalii stwarza niezwykły

  Wyzwanie

   

  Piękna fontanna Alameda jest powodem do dumy dla Lizbony. Zbudowana w latach 40. XX w. była wcześniej oświetlana przez energożerne oprawy halogenowe. Gdy władze Lizbony postanowiły odnowić fontannę, zdecydowano, że potrzebny jest system oświetlenia, który będzie energooszczędny, a jednocześnie przyciągnie turystów.

  Oświetlenie Philips fontanny Fonte Monumental czyni z niej nocą niezwykły pomnik

  Odpowiednie oświetlenie 


  Rada Miasta Lizbony miała kilka celów związanych z fontanną. Przyciągnąć turystów i upiększyć miasto, zapewnić mu bezpieczną i miłą atmosferę oraz piękny wygląd, o którym będzie się rozmawiać. Dodatkowo władze miasta chciały zainstalować nowe oświetlenie, aby zmniejszyć zużycie energii o co najmniej 50% w stosunku do starego systemu.

   

  Firma Philips miała już gotowe ultranowoczesne rozwiązanie. Wokół wewnętrznych krawędzi fontanny rozmieszczono lampy C-Splash2 do montażu pod wodą, spektakularnie oświetlając strumienie wody skierowane do środka fontanny. Piękne oświetlenie od dołu rzeźb konia i anioła podkreśla ich majestatyczność i powoduje, że przechodnie zatrzymują się w podziwie.

   

  Aby zachować charakter pierwotnej instalacji oświetleniowej, opracowano specjalną wersję opraw C-Splash2 z wykorzystaniem białych diod LED dających ciepłe światło o temperaturze 4000 K. Użyty przez nas system okablowania pozwala na ustawienie opraw w odległości do 45 metrów od źródła zasilania. Ta technologia okablowania ogranicza straty energii i zmniejsza koszty instalacji, eksploatacji i konserwacji.


  Oprawa C-Splash2 ma moc zaledwie 25 W w porównaniu z mocą 300 W poprzedniego oświetlenia halogenowego. Nowoczesne oprawy LED i energooszczędne systemy sterowania pozwoliły zmniejszyć zużycie energii o 91%, co oznacza ogromną oszczędność.

  • C-Splash 2
   C-Splash 2
   C-Splash 2 to ultracienka oprawa do montażu pod wodą potrafiąca emitować światło o żywych, zmieniających się kolorach. Można ją umieszczać w zbiornikach wody słodkiej i słonej do g...

  Pharos LPC2

  Dumni
  zwiedzający

  Zespół

  Rada Miasta Lizbony

  Klient

  Manuel Saldanha

  Architekt

  Pokrewne projekty