Jesteś teraz w witrynie Philips lighting. Dostępna jest zlokalizowana wersja w Twoim języku.
Sugestie

  Kolor jako 
  źródło komfortu

  Fundacja Hände für Kinder,

  Hamburg, Niemcy

   

  Zobacz, jak fundacja Hände für Kinder pomaga niepełnosprawnym dzieciom, wykorzystując dynamiczne oświetlenie

  Sala dla pacjentów oświetlona przez produkty marki Philips Lighting

  Kupferhof to
  pierwszy dom

  tymczasowej opieki dla dzieci z poważną niepełnosprawnością. Wspólnie z całą rodziną mogą spędzić tu kilka dni, w doskonałym samopoczuciu, nie odczuwając stresu ani dyskomfortu. Przyczynia się do tego nowoczesne oświetlenie marki Philips, zapewniające atrakcyjną atmosferę”.
   

  — Steffen Schumann, Vorstand Hände für Kinder e. V.

  Rodzice z dzieckiem; dom opieki Kupferhof
  Sala dla pacjentów oświetlona przez produkty marki Philips Lighting

  Wyzwanie

   

  Kupferhof to nowoczesna placówka dla dzieci z poważną niepełnosprawnością. Należąca do fundacji Hände für Kinder e. V., powstała z myślą o tymczasowym zapewnieniu najlepszej opieki dzieciom, których rodzice muszą odzyskać siły. Firma Philips otrzymała zadanie zaprojektowania i zrealizowania przyjaznego i praktycznego oświetlenia budynku.

  Korytarz w budynku placówki Kupferhof

  Odpowiednie oświetlenie

   

  Właścicielom domu opieki Kupferhof bardzo zależało na stworzeniu nowoczesnej placówki. Każdy szczegół musiał zostać zaprojektowany ze szczególną uwagą, mając na względzie troskę, poziom wymaganej opieki i najlepsze samopoczucie małych pacjentów. Oznaczało to stworzenie otoczenia, które mogłoby dostosowywać się do indywidualnych potrzeb pacjentów i przyczyniać się do poprawy ich samopoczucia.

  Rozpoczęliśmy pracę nad unikatową koncepcją oświetlenia. W korytarzach pojawiły się świecące panele, tworzące przyjazną atmosferę, dające barwne światło o nieustannie zmieniających się kolorach. Nad oknami w salach pacjentów zamontowano źródła światła pośredniego, tworzące efekt przyjemnego światła dziennego. Pojawiły się także dekoracyjne lampy i oświetlenie nocne wzbudzające pozytywne emocje. Lampki LED myBuddy znajdujące się w pokojach sypialnych są korzystne także z fizjologicznego punktu widzenia, ponieważ wspierają cykl aktywności i odpoczynku.
   

  W pozostałych częściach budynku zamontowano najróżniejsze oprawy oświetleniowe, tworzące w każdym pomieszczeniu przyjemny i gościnny nastrój. Aby spełnić surowe standardy w zakresie ochrony przeciwpożarowej, w korytarzach zainstalowano system FP-Secure, łączący sufity wykonane z materiałów ognioodpornych i wysokiej klasy oprawy marki Philips.

  Przygotowane na zamówienie rozwiązanie stanowi pionierską koncepcję w zakresie oświetlenia dla sektora opieki zdrowotnej. Nie tylko przyczynia się do poprawy samopoczucia dzieci, ale także, dzięki dużej wydajności lamp LED, do obniżenia kosztów energii elektrycznej.

  Pokrewne projekty