Jesteś teraz w witrynie Philips lighting. Dostępna jest zlokalizowana wersja w Twoim języku.
Sugestie

  Zdobywanie

  zaufania pacjentów

  Operations-Zentrum Süd 
  Lubeka, Niemcy


  Zobacz korzystny wpływ nowego oświetlenia na samopoczucie pacjentów w centrum Operations-Zentrum Süd.
  Sala operacyjna w centrum Operations-Zentrum Süd oświetlona energooszczędnym oświetleniem LED marki Philips Lighting

  Naszym celem było
  stworzenie

  atmosfery, która wpływa pozytywnie na pacjentów i wzbudza ich zaufanie. Powinna także motywować personel i przyczyniać się do poprawy poziomu opieki zdrowotnej. Światło odegrało tu decydującą rolę”.

   

  — Andreas Janzen, anestezjolog, dyrektor zarządzający, Lumaris-Verwaltungs GmbH — Operations-Zentrum Süd

  Punkt rejestracji w centrum Operations-Zentrum Süd; oświetlenie marki Philips Lighting
  Poczekalnia w centrum Operations-Zentrum Süd w oświetleniu marki Philips Lighting do obiektów służby zdrowia

  Wyzwanie

   

  Szpital Sana w Lubece jest głównym i największym ośrodkiem opieki zdrowotnej w rejonie. Jedną z części kompleksu złożonego z 13 jednostek jest centrum operacyjne Operations-Zentrum Süd. Czy nowe oświetlenie zdoła stworzyć bezstresową atmosferę relaksu oraz spełnić surowe wymagania stawiane placówkom medycznym?

  Odpowiednie oświetlenie 


  Do stworzenia atmosfery produktywnego miejsca pracy wykorzystano oprawy Rotaris, których przyjemne światło nie powoduje efektu olśnienia. W punkcie rejestracji pojawiły się oprawy DayWave, zapewniające przyjemny nastrój dzięki dynamicznemu, świeżemu światłu. Poczekalnię, pokój przygotowawczy oraz strefę sal operacyjnych wyposażono w oprawy iColor Cove MX Powercore o delikatnie mieniących się kolorach.


  Aby spełnić surowe normy w zakresie sterylności i higieniczności w salach operacyjnych zainstalowano oprawy TBS426 typu cleanroom. Sale pooperacyjne wyposażono w oprawy Savio, których dynamiczne światło sprzyja powrotowi do zdrowia. Po operacji można włączyć ciepłe światło białe, aby następnie zmienić barwę na chłodniejszą, pomagając pacjentom obudzić się po znieczuleniu. W korytarzach pojawiły się dodatkowe lampy wnękowe i światła kolorowe, pozwalające stworzyć spokojną atmosferę relaksu.

   

  Nowe oświetlenie spełnia wszystkie oczekiwania pacjentów i personelu centrum. Światło dostosowane do konkretnych etapów leczenia przyczynia się do szybszego powrotu do zdrowia. Na przykład delikatne, miękkie oświetlenie w punkcie rejestracji i w poczekalniach ułatwia zrelaksowanie się i redukuje stres.

   

  Nowy system oświetlenia przyczynia się do obniżenia kosztów operacyjnych szpitala. Znakomita wydajność lamp LED redukuje zużycie energii i obniża emisję dwutlenku węgla, a także minimalizuje konieczność prowadzenia prac konserwacyjnych.

  • iColor Cove MX Powercore
   iColor Cove MX Powercore
   Oprawy LED iColor Cove MX Powercore o wysokim strumieniu świetlnym oferują praktycznie nieograniczone możliwości w dziedzinie oświetlania wnęk i miejsc wymagających zaakcentowania ...

  Poprawa samopoczucia
  dzięki światłu

  Zespół

  Andreas Janzen, dyrektor zarządzający, Lumaris-Verwaltungs-GmbH

  Sabine Mai, Mailight

  Planowanie oświetlenia
  Strona internetowa

  Juliane Lokat, Holger Dürholt

  Konsultanci firmy Philips

  Pokrewne projekty