Sugestie

  Lepszy 

  odpoczynek

  Szpital Królewski
  w Bradford, Wielka Brytania


  Dowiedz się, w jaki sposób nowe oświetlenie podnosi komfort pacjentów i sprzyja wypoczynkowi w Szpitalu Królewskim w Bradford.
  HealWell — Studium przypadku — Szpital Królewski w Bradford

  Ogólnie rzecz biorąc, 
  nowe oświetlenie

  poprawiło wygląd oddziałów, w których jest teraz jaśniej i przyjemniej. Zmiana w otoczeniu, jaką odczuwają pacjenci, jest znacząca — mówią nam, że czują się bardziej komfortowo i spokojnie”.
  dziewczynka trzymająca misia
  Przyjazna atmosfera w salach dla pacjentów — Philips

  Wyzwanie

   

  Opieka nad pacjentami cierpiącymi na otępienie to wyjątkowo trudne zadanie. Zarząd Szpitala Królewskiego w Bradford szukał nowych sposobów poprawy samopoczucia i komfortu swoich podopiecznych. O pomoc poproszono firmę Philips.

  Odpowiednie oświetlenie 

   

  Coraz więcej osób cierpi na otępienie, dlatego służba zdrowia szuka nowych sposobów, aby lepiej zatroszczyć się o pacjentów. Na oddziale psychiatrycznym w Szpitalu Królewskim w Bradford wdrożono projekt, którego celem jest większa troska o pacjentów oraz zwiększenie interakcji między chorymi a personelem szpitala, co pozwoliłoby ograniczyć przypadki pobudzenia. Chciano także podnieść na duchu osoby przebywające na oddziale.

   

  Firma Philips Lighting była gotowa podjąć się tego zadania. Instalując system dynamicznego oświetlenia, udało się poprawić warunki leczenia pacjentów. Nowe oświetlenie tworzy przyjemny, jasny nastrój dzięki czemu chorzy pozostają aktywni przez cały dzień i mogą wypocząć w nocy. Jest to szczególnie ważne w przypadku osób cierpiących na otępienie, które często przesypiają cały dzień i mają trudności z zaśnięciem w nocy. Poza przyczynianiem się do lepszego wypoczywania jasne światło systemu dynamicznego oświetlenia w połączeniu z kompaktowymi lampami typu downlight z rodziny LuxSpace LED Compact ułatwia pracę pracownikom szpitala, zwiększając poziom koncentracji i uwagi.

   

  Poza powyższymi udogodnieniami w salach dla pacjentów zainstalowano systemy regulacji oświetlenia HealWell. Ich zadaniem jest automatyczne dostosowanie poziomu natężenia oświetlenia w pomieszczeniach do poziomu światła dziennego, wpływającego na cykle snu. Dodatkowo pacjenci mogą, pozostając w łóżku, dowolnie zmieniać barwę światła, co poprawia ich samopoczucie, ponieważ wiedzą, że mają wpływ na własne otoczenie. Dzięki temu pojawia się mniej przypadków pobudzenia, pacjenci są wypoczęci, a pracownicy szpitala mają łatwiejszą pracę.

   

  "Korzyści dla infrastruktury nieruchomości są takie, że system działa samodzielnie przez całą dobę. Od czasu zainstalowania go 11 czy 12 miesięcy temu nie trzeba było przeprowadzać żadnych prac konserwacyjnych” — powiedziała Shane Embleton, kierownik projektu w Estates Design.

  Rozwiązanie HealWell

  Światło, które przyśpiesza proces leczenia. Poprawia samopoczucie pacjentów i, dzięki inteligentnym systemom sterowania, sprzyja odpoczynkowi w nocy

  Informacje o produkcie

  Pokrewne projekty