Jesteś teraz w witrynie Philips lighting. Dostępna jest zlokalizowana wersja w Twoim języku.
Sugestie

  Skracanie  

  czasu oczekiwania na zabieg

  Zakład Radiologii Greifswald, Rostock, Niemcy


  Zobacz, jak oświetlenie wpływa na poprawę samopoczucia pacjentów Zakładu Radiologii Greifswald.
  Nowoczesne oprawy oświetlają punkt rejestracyjny w Zakładzie Radiologii Greifswald

  Dzięki innowacyjnemu
  rozwiązaniu oświetleniowemu

  marki Philips udało się skrócić postrzegany czas oczekiwania na zabieg i stworzyć wyjątkową atmosferę — inną niż w tradycyjnym zakładzie opieki zdrowotnej”.

   

  — Dr Lothar Sommer, specjalista radiolog, Zakład Radiologii Greifswald

  dziewczynka trzymająca misia
  Korytarz w Zakładzie Radiologii Greifswald w energooszczędnym oświetleniu marki Philips

  Wyzwanie

   

  Lekarze Lothar Sommar i Holger Resch to specjaliści w zakresie nowoczesnych rozwiązań medycznych. Budynek, który planowali przeznaczyć na nową placówkę medyczną w Rostocku, wymagał jednak gruntownego remontu. Czy nowe oświetlenie pozwoli zmodernizować zakład, przyczyniając się do poprawy samopoczucia pacjentów i personelu?

  Odpowiednie oświetlenie 


  Większość pacjentów zakładu to osoby cierpiące na choroby nowotworowe. Z tego powodu kluczowe było stworzenie atmosfery odprężenia i relaksu. Ponieważ zarówno w poczekalni, jak i w gabinetach diagnostycznym i zabiegowym pacjenci mogą dawać wyraz swoim obawom i lękom, tak ważne było, aby skorzystać ze sprawdzonych rozwiązań i stworzyć w tych pomieszczeniach przyjazny i spokojny nastrój.

   

  Firma Philips podjęła współpracę z personelem placówki, aby połączyć oświetlenie i sztukę lekarską w jednym rozwiązaniu. W rezultacie w budynku zainstalowano oprawy DayZone LED przeznaczone do wbudowania oraz oprawy DayWave LED pendulum. Ich światło, przypominające w barwie światło naturalne, jest pozbawione efektu olśnienia i tworzy w pomieszczeniach przyjazną atmosferę. Na ścianach zamontowano atrakcyjne, barwne panele Luminous Surface, które przykuwają uwagę pacjentów, skracając postrzegany czas oczekiwania na zabieg.

   

  Panele mają także właściwości akustyczne — pochłaniają nieprzyjemne echa, dzięki czemu pomieszczenia stają się bardziej przytulne. Gabinet diagnostyczny wyposażono w specjalne systemy oświetleniowe ułatwiające pacjentom odprężenie się. Całym energooszczędnym systemem można sterować za pomocą kontrolera, dostosowując nastroje w poszczególnych pomieszczeniach do każdej sytuacji.


  Energooszczędne oświetlenie pozwala zaoszczędzić do 80% energii elektrycznej w porównaniu z tradycyjnymi rozwiązaniami. Okres eksploatacji lamp LED wynosi około 50 000 godzin. Tym samym jest ono zgodne z założeniami zrównoważonego rozwoju.

  luminous textile

  Luminous Textile

  Ściany mieniące się kolorem i światłem

  Informacje o produkcie

  Światło jako 
  źródło spokoju

  Zespół

  Zakład Radiologii Greifswald, dr Lothar Sommer, dr Holger Resch

  Klient

  Philips Lighting, Armin Mross, Michael Janert

  Konsultant ds. oświetlenia

  Pokrewne projekty