Odwiedzasz teraz witrynę internetową firmy Philips dotyczącą oświetlenia. Dostępna jest jej zlokalizowana wersja.
Wskazówki

  Oświetlenie zewnętrzne, gdy go potrzebujesz

  Odpowiednie światło pomaga znaleźć drogę, gdy na zewnątrz jest ciemno

  Moc ruchu wg firmy Philips

  Dowiedz się więcej o technologii czujników ruchu firmy Philips

   

  Jak znajdujesz klucze po ciemku? Czy widzisz, kto jest przy frontowych drzwiach? A czy masz pewność, że na niczym się nie przewrócisz, wykonując swoje codzienne obowiązki domowe? Dowiedz się, jak możesz sobie poradzić, korzystając z technologii czujników ruchu.

  W jaki sposób oświetlenie może oszczędzać energię?
  ikona_oszczędzanie energii_na zewnątrz
  Proste. Czujniki ruchu ograniczają koszty energii oświetlenia ogrodowego do minimum, a sąsiedzi nie skarżą się, że lampy ogrodowe nie pozwalają im spać przez całą noc. Lepiej już teraz wybrać oświetlenie krajobrazowe LED z zasilaniem solarnym, a nie trzeba będzie płacić ani grosza za oświetlenie terenu na zewnątrz.
  Czy oświetlenie poprawia bezpieczeństwo?
  ikona_blokada
  Tak. Po zapadnięciu ciemności oświetlenie zewnętrzne może zmniejszyć prawdopodobieństwo włamania do domu, więc można cieszyć się spokojnym snem w nocy. Dlatego właściciele domów, którzy mają prawidłowo zamontowane oświetlenie zewnętrzne, np. lampy na werandzie lub oświetlenie ścian zewnętrznych, ogólnie czują się dużo bezpieczniej.
  Gdzie jest najlepsze miejsce na zewnętrzne światła bezpieczeństwa?
  ikona_blokada

  Ważne jest prawidłowe rozmieszczenie oświetlenia zewnętrznego, aby zapewnić prawidłowe funkcjonowanie — z punktu widzenia bezpieczeństwa i komfortu. Poniższe miejsca powinny być zdecydowanie oświetlane nocą:

   

  - drzwi wejściowe
  - obszar przy garażu

  - narożniki domu

  Jak działają czujniki ruchu?
  czujnik ruchu
  Nasze lampy zewnętrzne są wyposażone w czujnik ruchu na podczerwień (PIR), który wykrywa ruch. Dzięki temu jest to bardzo wydajne energetycznie źródło oświetlenia, ponieważ świeci tylko wtedy, gdy ktoś znajdzie się w pobliżu czujnika. 
  Jak daleko czujniki wykrywają ruch?
  ikona_czujnik ruchu_na zewnątrz
  Nasze oświetlenie zabezpieczające jest przeznaczone do wykrywania ruchu z odległości 10 metrów. To wygodny sposób oświetlania drogi w nocy, zapewniający jednocześnie oszczędność energii dzięki włączaniu dokładnie wtedy i tam, gdzie potrzeba.
  Czy trudno je skonfigurować?
  łatwe w montażu
  W ogóle. Prosta procedura konfiguracji ułatwia wybór, jeżeli preferowany jest czujnik automatyczny do włączania lamp i ustawienia czasu świecenia. Jeżeli lampy mają być włączone przez dłuższy czas, bardzo łatwo można dezaktywować czujniki.

  Moc słońca wg firmy Philips

  Wypróbuj technologię solarnych lamp LED firmy Philips

  Solarne lampy ogrodowe firmy Philips zawierają wysokiej jakości panele słoneczne i moduły LED, aby gromadzić jak najwięcej energii słonecznej i jak najdłużej świecić. Czas, przez jaki dostarczają światło, zależy od ilości światła słonecznego padającego na panele słonecznego. Przy dobrej pogodzie można uzyskać nawet sześć godzin darmowego oświetlenia. Elementy oszczędzające energię, takie jak wyłącznik lub czujnik ruchu, sprawiają, że niezależnie od pogody i pory roku teren na zewnątrz domu zawsze będzie jasno oświetlony.
  Abelia
  Czy trudno je zainstalować?
  ikona_bez przewodów_na zewnątrz
  Daleko stąd. Lampy ogrodowe Philips Solar wykonują ciężką pracę i nie sprawiają problemów podczas instalacji oświetlenia krajobrazowego. Wystarczy kilka minut, aby umieścić je w ogrodzie — nawet jeżeli użytkownik nigdy wcześniej nie instalował oświetlenia zewnętrznego. Nie ma konieczności podłączania kabli zasilania, więc nie trzeba się martwić, aby były blisko gniazdka. W rezultacie ustawienie lamp jest szybkie i łatwe.
  Czy lampy solarne oszczędzają najwięcej energii?
  ikona_oszczędzanie energii_na zewnątrz
  Tak, to prawda. Lampy ogrodowe Philips zasilane solarnie przekształcają energię słoneczną we wspaniałe światło, które nie zwiększa rachunków za energię. Nasze doskonale zaprojektowane, wydajne energetycznie i wykonane z trwałych materiałów lampy ogrodowe i zewnętrzne mogą być używane nawet do 25 lat, więc można cieszyć się bezpłatną energią ze słońca przez najbliższe lata.  
  Czy lampy solarne zapewniają odpowiednie oświetlenie?
  ikona_z LED_na zewnątrz
  Lampy ogrodowe Philips Solar emitują do 100 lumenów światła, co wystarczy do oświetlenia określonego obszaru do pracy lub do podświetlenia ogrodu bądź obiektu architektonicznego.

  Chcesz mieć lepsze oświetlenie na zewnątrz, aby nadać ogrodowi blask?