Odwiedzasz teraz witrynę internetową firmy Philips dotyczącą oświetlenia. Dostępna jest jej zlokalizowana wersja.
Wskazówki

    Zaproś magię do ogrodu i zerwij z monotonią. Oto jak to zrobić

    Projektując ogród, zwykle koncentrujemy się na roślinach. I jest to jak najbardziej słuszne podejście, ale warto pamiętać, że na nastrój w ogrodzie wpływa nie tylko roślinność i elementy małej architektury, ale także oświetlenie. Oto jak w pełni wykorzystać potencjał nowoczesnych rozwiązań oświetleniowych.

    Magia bez różdżki

     

    Pamiętasz film „Czarownica”? Magiczna kraina rządzona przez Diabolinę kipi kolorami. Do odtworzenia ich w twoim przydomowym ogrodzie nie trzeba jednak czarów. Wystarczy odpowiednio dobrana technologia.
     

    O rozwiązaniach smart home słyszała już większość z nas. Znacznie rzadziej mówi się jednak o zastosowaniu tego typu technologii w ogrodzie. Tymczasem one również są na wyciągniecie ręki.
     

    Weźmy za przykład system Philips Hue. Jego ogrodowe komponenty na pierwszy rzut oka niczym nie różnią się od tradycyjnego oświetlenia ogrodowego. Kinkiety, taśmy LED, reflektory punktowe – przecież to wszystko już było. Jednak jeśli zsynchronizujemy oświetlenie z aplikacją, poczujemy się tak, jakbyśmy przenieśli się do krainy czarów. Nasze lampy ogrodowe będą mogły:
     

    • Zmieniać kolory – możemy to robić ręcznie, posługując się aplikacją albo ustawić w niej harmonogram, który sprawi, że kolor światła będzie zmieniał się automatycznie o określonych godzinach.
    • Tworzyć animacje świetlne – jeśli zamontujesz w swoim ogrodzie więcej niż jedną lampę Philips Hue, będziesz mógł malować światłem w różnych kolorach. Tym sposobem stworzysz w swoim ogrodzie iluminację podobną do tych, na jakie można natknąć się w przestrzeni miejskiej.
    • Automatycznie rozświetlać się po zmierzchu. Dzięki temu w ogrodzie do późnych godzin nocnych będzie utrzymywał się efekt zachodzącego słońca.
       

    Do tego oświetleniem ogrodowym Philips Hue można sterować nie tylko, posługując się aplikacją, ale także z pomocą głosu. Będziesz jednak do tego potrzebować jednego z popularnych asystentów głosowych np. Google Home.

    Zaproś magię do ogrodu i zerwij z monotonią

    Nie tylko technologia – jak rozmieścić lampy?

     

    Jeśli nasz ogród ma być prawdziwie magiczny, nie możemy poprzestać na zakupie inteligentnych lamp i kinkietów. Musimy wiedzieć również, jak i gdzie je rozstawić.

    Poniżej kilka rad, które warto mieć na uwadze:

     

    • Ogród powinien być oświetlony dwoma rodzajami światła: funkcyjnym oraz akcentowym, dekoracyjnym. Oświetlenie funkcyjne montujemy w miejscach, gdzie potrzebujemy intensywniejszego oświetlenia np. nad stołem albo fotelem, gdzie mamy w zwyczaju czytać książki.  Oświetlenie dekoracyjne może podświetlać reprezentacyjne obszary ogrodu. Powinno być miękkie i delikatne. Niech lampy nie świecą pełną mocą.
    • Nie eliminuj całkowicie ciemności. Pamiętaj, że oświetlasz ogród, a nie sklep odzieżowy. Niektóre obszary mogą być więc zaciemnione. Dzięki temu ogród będzie wydawał się bardziej tajemniczy.
    • Światło warto skierować nie tylko na ściany domu i małą architekturę, ale także na rośliny. Jeśli zamontujesz lampę za rzędem traw lub drzewem, światło efektownie się rozproszy.
    • Aby efektownie oświetlić ogród, taras lub balkon, nie musisz więc inwestować w niezliczoną ilość lamp. Wystarczy ci kilka, dobrej jakości produktów, przy pomocy których doświetlisz miejsca, w których lubisz spędzać czas i zaakcentujesz wyróżniające się elementy.

    Co zyskasz, dzięki inteligentnemu oświetleniu w ogrodzie?

     

    Przede wszystkim baśniową przestrzeń, w której można spędzać czas godzinami. Jeśli postanowisz poczytać książkę na tarasie, wystarczy że uruchomisz nad fotelem białe, ciepłe światło, które sprzyja relaksowi i umożliwia komfortową dla oczu lekturę. Pozostała część ogrodu może być oświetlona światłem dekoracyjnym w różnych kolorach.

     

    Kolorowe oświetlenie ogrodowe doskonale sprawdza się również podczas wieczornych, rodzinnych posiłków. Dzięki temu, że jego kolory można swobodnie zmieniać, każda kolacja może być inna. Raz może wam towarzyszyć różowo-pomarańczowe oświetlenie inspirowane zachodem słońca w tropikach, a innego wieczoru – szmaragdowozielona poświata przypominająca zorzę polarną.

     

    Inteligentne oświetlenie w ogrodzie znacząco zwiększa zatem komfort życia domowników. Możemy cieszyć się baśniowym ogrodem, przy minimum wysiłku, przynajmniej jeśli chodzi o oświetlenie. Steruje się nim niezwykle prosto, a do tego wiele rzeczy może dziać się automatycznie. Wszystko zależy od tego, jakie ustawienia wdrożymy w aplikacji.

     

    Więcej o inteligentnym oświetleniu ogrodowym Philips Hue dowiesz się tu.

    Podobne artykuły

    • Aranżacja oświetlenia ogrodowego - o czym warto pamiętać?

      Aranżacja oświetlenia ogrodowego - o czym warto pamiętać?

      Spraw, aby Twój ogród zachwycał ciekawymi rozwiązaniami. Stwórz wyjątkową atmosferę dzięki oświetleniu ogrodowemu. Wypróbuj lampy ogrodowe Philips.

    • Odkryj, jak oświetlić ogród

      Odkryj, jak oświetlić ogród

      Ogród jest miejscem wyjątkowym. Jeśli masz szczęście mieszkać we własnym domu i posiadasz ogród, dbaj o niego, bowiem może Ci on przynieść bardzo wiele radości i satysfakcji.

    • Lampy Ogrodowe z Czujnikiem Ruchu

      Lampy Ogrodowe z Czujnikiem Ruchu

      Lampy Ogrodowe z czujnikiem ruchu Philips to wydajnie energetycznie rozwiązanie zwiększające dodatkowo bezpieczeństwo. Zapraszamy!

    • Zewnętrzne Lampy Stojące do Ogrodu

      Zewnętrzne Lampy Stojące do Ogrodu

      Lampy stojące Philips to idealne rozwiązanie do oświetlenia ścieżek ogrodowych, chodników i podjazdów. Zapraszamy!