Odwiedzasz teraz witrynę internetową firmy Philips dotyczącą oświetlenia. Dostępna jest jej zlokalizowana wersja.
Wskazówki

  Oświetlenie sypialni –
  zapewnij sobie zasłużony wypoczynek!

  Oświetlenie sypialni – zapewnij sobie zasłużony wypoczynek!

  Oświetlenie sypialni – zapewnij sobie zasłużony wypoczynek!

   

  Sypialnia to pomieszczenie, które ma służyć przede wszystkim do relaksu i odpoczynku po całym dniu zajęć. Ponieważ regeneracja sił ma duże znacznie dla efektywności pracy i nauki, warto postarać się o odpowiedni nastrój i komfort. Składa się na niego nie tylko kolorystyka ścian i mebli, czy wygoda materaca, ale również oświetlenie sypialni.

   

  Wiele osób zapomina, że dobrze urządzona sypialnia ma bardzo duży wpływ na jakość życia. Pomieszczenie to powinno zapewniać użytkownikom komfortowe warunki do odpoczynku – nie tylko snu, ale także relaksu z ulubioną książką lub możliwości wyciszenia się po stresujących sytuacjach. Podczas urządzania tego wnętrza najwięcej uwagi poświęca się wyborowi odpowiedniego materaca, efektownej ramy łóżka, eleganckiej toaletki  czy pojemnej szafy. Tymczasem istotnym elementem aranżacji sypialni jest również dobrze dobrane oświetlenie. Powinno ono stwarzać intymną atmosferę, umożliwić czytanie w łóżku, ale również pozwalać na stworzenie spójnych stylizacji na różne okazje. Jak to osiągnąć? Wykorzystując nowoczesne produkty Philips.

   

  Czas na relaks

   

  Nie ma najmniejszych wątpliwości, że solidny wypoczynek to gwarancja większej wydajności w pracy. Osobom zrelaksowanym i wyspanym łatwiej skupić się na wykonywanych czynnościach, a koncentracja w pracy to nie tylko kwestia rzetelnie spełnianych służbowych obowiązków, ale również mniejsze ryzyko groźnych wypadków. Planując domową przestrzeń do odpoczynku i relaksu warto pamiętać, że oświetlenie do sypialni powinno być dobierane rozważnie i zgodnie z przeznaczeniem tego miejsca. Oferowane przez nas elementy oświetlenia to szeroki wybór produktów, jednak do sypialni polecamy świetlówki emitujące ciepłą barwę światła. W ten sposób łatwiej będzie stworzyć atmosferę intymności sprzyjającą odpoczynkowi. Dobrym rozwiązaniem jest też wykorzystanie źródeł światła z możliwością przyciemniania – dzięki temu użytkownicy w kilka chwil będą mogli stworzyć odpowiednią atmosferę zależnie od potrzeb.

   

  Funkcjonalnie i przytulnie

   

  Różni ludzie mają różne sposoby na relaks i zregenerowanie sił po całym dniu stresu i obowiązków. Na niektórych najlepiej działa aktywność fizyczna, na innych spotkania z przyjaciółmi lub wyjście do kina, a na jeszcze innych oddawanie się ulubionej lekturze. Podczas czytania konieczne jest zapewnienie światła o odpowiednim natężeniu. W sypialni można zastosować różne rozwiązania – doskonale sprawdzi się niewielka lampka na nocnym stoliku albo montowana na wysięgniku przymocowanym do ściany. Włącznik powinien być w zasięgu ręki, aby uniknąć konieczności wstawania z łóżka po zakończeniu lektury. Należy pamiętać, że sypialnia nierzadko pełni też funkcję garderoby, stąd ważne będzie zamontowanie oświetlenia oddającego kolory w realistyczny sposób. Podobnie należy postąpić planując oświetlenie toaletki – odpowiednio zamontowane źródła światła to gwarancja perfekcyjnie wykonanego makijażu. Oferowane przez nas produkty doskonale sprawdzą się zarówno w przypadku oświetlenia o ciepłym odcieniu sprzyjającego relaksowi, jak też i do oświetlenia części pomieszczenia spełniających inne funkcje.

  Dekoracyjnie i oszczędnie

   

  Dobrze dobrane produkty oświetleniowe to doskonały sposób, aby wyczarować w sypialni niezwykłą atmosferę, która sprzyja relaksowi. Ciekawym pomysłem jest też zastosowanie taśmy LightStrip Philips Hue, dzięki którym można podświetlić meble, podwieszany sufit, czy listwy przypodłogowe. Rozwiązanie to pozwala osiągnąć efekt rozproszonego światła, a wybór ciepłego odcienia dodatkowo podkreśli przytulny wystrój całego pomieszczenia. Niektórzy twierdzą, że oświetlenie do sypialni LED nie jest odpowiednie, bo emituje zimne światło. To mit – oferowane przez nas produkty dają białe światło o ciepłym odcieniu, które doskonale sprawdzi się w każdym domu czy mieszkaniu. Nie tylko zapewnią przytulną atmosferę, ale też pozwolą obniżyć rachunki za prąd, a dodatkowo wyróżniają się długim czasem eksploatacji. Osoby poszukujące trwałych, niezawodnych i efektownych rozwiązań z pewnością znajdą coś dla siebie w ofercie Philips Lighting.