Odwiedzasz teraz witrynę internetową firmy Philips dotyczącą oświetlenia. Dostępna jest jej zlokalizowana wersja.
Wskazówki

  Pokój gracza – jak go dobrze oświetlić?

  Wskocz na wyższy poziom, graj z pomocą oświetlenia 

   

  Każdy prawdziwy fan gier video – czy to tych na konsolę czy na PC – ma ambicje, aby osiągać coraz lepsze wyniki w grze. Istnieje na to wiele metod, począwszy od regularnego sprawdzania czułości myszki po zakup fotela gamingowego. Dziś skupimy się jednak na innym elemencie wyposażenia pokoju gracza – oświetleniu RGB. Oto jak w pełni wykorzystać jego możliwości.

  Baw się kolorami

   

  Pokój gracza to miejsce wprost stworzone dla kolorowego oświetlenia LED, którego barwą i nasyceniem da się sterować. Zyskujesz tym sposobem nowoczesną, angażującą przestrzeń, która czyni grę jeszcze bardziej emocjonującą.

   

  Do wyboru masz wiele ciekawych opcji – jedną z najciekawszych są taśmy LED, które możesz łatwo dopasować do wymiarów swojego pokoju. Na szczególną uwagę zasługują taśmy LED Philips Hue – to ty masz pełną kontrolę nad tym, jakim kolorem świecą, sterując nimi przy pomocy smartfona.

   

  Gdzie najlepiej zamontować taśm LED? Doskonałe efekty uzyskasz, jeśli umieścisz ją z tyłu ekranu albo na krawędzi biurka, szafy lub innego mebla. Jeżeli zdecydujesz się na inteligentne oświetlenie, listwy świetlne będą mogły świecić światłem w kolorze obrazu widocznego na ekranie komputera. Na czas przerwy da się uruchomić inny tryb – do wyboru masz setki ustawień.

  Bardzo ciekawe efekty uzyskasz także dzięki lampom z serii Philips Hue Play. Wystarczy, że postawisz je na podłodze albo na biurku obok komputera, tak aby światło padało na ściany. Dzięki temu cały pokój przybierze barwy jak z ekranu.
  Nasza rada: Najłatwiejszym sposobem na synchronizację oświetlenia z obrazem wyświetlającym się na ekranie, jest aplikacja Hue Sync dostępne na systemy Mac OS i Windows. Wdrożenie odpowiednich ustawień zajmie Ci chwilę.
  Oświetlenie biurka gracza

  Dopasuj oświetlenie do stylu panującego w pokoju

   

  Jeżeli Twój pokój do gier wyróżnia się nowoczesnym, futurystycznym stylem, powinny do niego pasować chromowane albo niklowane lampy. Nie jest to jednak jedyne możliwe rozwiązanie. Aranżacja pokoju gier różni się nieco od urządzania pozostałych pomieszczeń w domu. Jest to w końcu przestrzeń, która pozwala uciec od przyziemnej codzienności. Wszelkie niestandardowe pomysły są tam bardzo mile widziane!

  Nasza rada: Oświetlenie sufitowe w pokoju dla gracza jest równie ważne, co inne źródła światła w pomieszczeniu. Dobrze, aby nie było ono zbyt jasne – w tym celu zaopatrz się w regulator przyciemniania, przy pomocy którego będziesz mógł kontrolować barwę i jasność oświetlenia głównego. Regulator przyda się zwłaszcza tym graczom, którzy od mody na High-tech, wolą przestrzenie w stylu retro.
  Oświetlenie do grania

  Skonfiguruj oświetlenie ze sprzętem do grania

   

  Chcesz jeszcze mocniej zanurzyć się w świecie swojej ulubionej gry? Wyposaż swój pokój do gier nie tylko w specjalistycznie oświetlenie, ale także podświetlane akcesoria np. klawiaturę czy mysz.

   

  Nasza rada: Niektóre podświetlane akcesoria do gier da się zsynchronizować z oświetleniem Philips Hue. Mowa o urządzeniach marki Razer Chroma – jeżeli interesujesz się grami komputerowymi, na pewno o nich słyszałeś. To podświetlane myszki i klawiatury, które nie tylko świetnie się prezentują, ale mogą też alarmować użytkownika o różnych sytuacjach w grze, np. migając na czerwono, gdy kończy się amunicja. Po synchronizacji z Philips Hue migotać będzie nie tylko klawiatura, ale oświetlenie w całym pokoju! To jeszcze mocniej zwiększa czujność gracza.

  Zadbaj o światło, które pozwoli oczom odpocząć od ekranu

   

  Oświetlenie zadaniowe jest niezbędne w każdym pomieszczeniu – pokój dla gracza nie jest pod tym względem wyjątkiem. Dlatego na biurku oprócz oświetlenia dekoracyjnego powinna znaleźć się lampka biurkowa – przyda się, gdy trzeba będzie coś przeczytać albo po prostu postanowisz zrobić sobie przerwę.

   

  Jeżeli posiadasz oświetlenie Philips Hue, dodatkowa lampa nie będzie konieczna – jednym kliknięciem przestawisz światło z kolorowego na białe.

   

  Nasza rada: Rób częste przerwy podczas grania, aby Twoje oczy miały szansę odpocząć od ekranu. W sytuacji, gdy postanowisz zrobić sobie gamingowy maraton, postaraj się raz na jakiś czas skupić wzrok na punkcie za ekranem. To też powinno przynieść oczom ulgę. 

  oswietlenie pokoju gracza
  Dowiedz się więcej o inteligentnym oświetleniu Philips Hue na  www.philips-hue.com

  Podobne artykuły

  • Inteligentne oświetlenie domu i jego elementy

   Inteligentne oświetlenie domu i jego elementy

   Inteligentny dom może dziś sobie stworzyć każdy z nas. Podpowiadamy przy pomocy jakich urządzeń zbudować taki system.

  • Żarówki inteligentne i ich rodzaje

   Żarówki inteligentne i ich rodzaje

   Żarówki inteligentne, podobnie jak te tradycyjne, różnią się między sobą. Poznaj ich najpopularniejsze rodzaje i sprawdź, jak wybrać właściwy model.

  • Inteligentne oświetlenie mieszkania. Jak zacząć?

   Inteligentne oświetlenie mieszkania. Jak zacząć?

   Inteligentne oświetlenie mieszkania ma wiele zalet. Ale jak je zaprojektować? Od czego zacząć? Wszystkiego dowiesz się z tego poradnika.