Sugestie

  Poznaj wszechstronność źródeł światła LED z możliwością przyciemniania

  Źródła światła LED z możliwością przyciemniania

  Możliwość dostosowania źródła światła oznacza, że możesz w dowolnym momencie stworzyć w domu doskonały nastrój. Ciepły, jasny, przyciemniony lub przytulny — oświetlenie LED firmy Philips może w tym pomóc.

   

  Oświetlenie to praktyczny i piękny sposób na uzupełnienie wystroju domu. Wygodne i wszechstronne oświetlenie LED z funkcją przyciemniania firmy Philips pozwala w prosty sposób stworzyć piękny nastrój.

   

  Dzięki dużemu wyborowi oświetlenia z możliwością przyciemniania można z łatwością zmienić intensywność oświetlenia w domu. Nawet przy małym natężeniu światło emitowane przez żarówki firmy Philips jest stabilne i wyraźne. Nasze źródła światła z możliwością przyciemniania doskonale nadają się jako zamienniki żarówek zwykłych i halogenowych — pod względem jakości światła, zgodności i mocy strumienia świetlnego.

   

  Bez względu na to, czy szukasz idealnej lampy z możliwością przyciemniania czy chcesz wymienić obecne żarówki, mamy wszystko, co potrzebne, aby Twój dom stał się przytulny wygodny i jasny. Od oświetlenia otoczenia po oświetlenie zadaniowe — nasza oferta obejmuje odpowiednie źródła światła LED firmy Philips.

  Jakość to nie wszystko?
  Jak dobrać ilość światła


  Zasadą, którą należy zapamiętać, jest stosowanie wysokiego poziomu natężenia oświetlenia podczas pracy i zajęć wymagających skupienia uwagi. Oświetlona powinna być przede wszystkim płaszczyzna robocza, np. biurko w pokoju do pracy czy blat w kuchni. Wówczas zostaje zapewniona wysoka wydolność wzrokowa. Warto stosować źródła światła z regulacją natężenia, pozwalającą skuteczniej dostosowywać natężenie do wykonywanych czynności lub zmieniających się z wiekiem potrzeb.

   

  Korzystając ze źródeł światła LED z możliwością przyciemnienia można kontrolować ilość światła, co pozwala uzyskać idealny nastrój. 

  Jak wybrać odpowiednie rozwiązanie oświetleniowe z możliwością przyciemnienia?

   

  Jeśli chcesz mieć możliwość kontroli jasności źródła światła LED, wybierz takie, które można przyciemniać.

   

  Korzystając ze źródeł światła LED z możliwością przyciemnienia, można kontrolować ilość światła, co pozwala uzyskać idealny nastrój. Obejrzyj film, aby dowiedzieć się więcej na temat funkcji przyciemniania oraz wyboru właściwego źródła światła wyposażonego w tę funkcję.

  Źródła światła LED z możliwością przyciemniania

  Popularne źródła światła i reflektory LED z możliwością przyciemniania

  Popularne źródła światła LED z możliwością przyciemniania

  Często zadawane pytania dotyczące oświetlenia LED z możliwością przyciemniania

  Jakiego rodzaju regulatora przyciemniania można użyć w przypadku źródła światła LED?

  dimmable-gold-small

   

  Jeśli na opakowaniu znajduje się złoty symbol regulatora przyciemniania , oznacza to, że produkt jest zgodny ze wszystkimi sprzedawanymi w Europie regulatorami przyciemniania wykorzystującymi mechanizm obcinania fazy. Światło można przyciemnić nawet do poziomu 0–2% maksymalnej mocy początkowego strumienia świetlnego.

  dimmable-silver-small

   

  W przypadku, gdy na opakowaniu znajduje się srebrny symbol regulatora przyciemniania, dany produkt jest zgodny z wybranymi regulatorami przyciemniania wykorzystującymi mechanizm obcinania fazy (ze sterowaniem zboczem opadającym).

   

  Firma Philips przetestowała znaczną liczbę dostępnych w Europie regulatorów przyciemniania, aby sprawdzić ich zgodność ze swoimi oprawami. Obsługiwane produkty zostały wymienione na liście zgodnych regulatorów w kolejności od najbardziej do najmniej wydajnych.

   

   

  W przypadku wszystkich tych regulatorów przyciemniania optymalną wydajność uzyskuje się, podłączając maksymalnie 3 lampy LED firmy Philips ze srebrną ikoną regulatora przyciemniania lub maksymalnie 6 lamp LED firmy Philips ze złotym symbolem regulatora.

  Jakiego rodzaju regulatora przyciemniania można użyć w przypadku źródła światła lub reflektora LED?

   

  Z uwagi na fakt, że firma Philips oferuje szeroką gamę źródeł światła i reflektorów z możliwością przyciemniania, przetestowaliśmy znaczną liczbę dostępnych w Europie regulatorów przyciemniania, aby sprawdzić ich zgodność z naszymi produktami.

   

  Wyszukaj regulator przyciemniania na liście zgodności dla źródeł światła i reflektorów firmy Philips, aby sprawdzić, które regulatory są polecane przez firmę Philips.

   

   

  W przypadku wszystkich tych regulatorów przyciemniania optymalną wydajność uzyskuje się, podłączając maksymalnie 3 lampy LED firmy Philips ze srebrną ikoną regulatora przyciemniania lub maksymalnie 6 lamp LED firmy Philips ze złotym symbolem regulatora.

  Czasami w ciągu dnia zauważam różnicę w poziomie światła. Czy może to doprowadzić do uszkodzenia produktu?

   

  Dostawca energii przesyła o określonych porach dnia impulsy zmiany taryfy dziennej na nocną i odwrotnie. Także odkurzacze mogą po włączeniu powodować zakłócenia w sieci. Nie prowadzi to jednak do uszkodzenia produktu.

  Czy do jednego regulatora przyciemniania można podłączyć zarówno źródła światła LED, jak i zwykłe żarówki lub inne indukcyjne źródła światła?

   

  Nie. Spowodowałoby to wystąpienie niepożądanych efektów, takich jak migotanie światła.

  Czasami w ciągu dnia zauważam różnicę w poziomie światła. Czy może to doprowadzić do uszkodzenia produktu?

   

  Dostawca energii przesyła o określonych porach dnia impulsy zmiany taryfy dziennej na nocną i odwrotnie. Także odkurzacze mogą po włączeniu powodować zakłócenia w sieci. Nie prowadzi to jednak do uszkodzenia produktu.

  Dlaczego mój regulator przyciemniania emituje brzęczący dźwięk?

   

  Wewnątrz regulatorów przyciemniania znajdują się podzespoły elektroniczne, które zapobiegają migotaniu światła oraz występowaniu zakłóceń w urządzeniach audio. Podzespoły te mogą jednak brzęczeć z racji materiałów wykorzystanych do ich produkcji oraz związanych z nimi ograniczeń fizycznych. Jest to normalne zjawisko. Polecane produkty zostały przetestowane pod kątem poziomu hałasu. Poziom emitowanych przez nie dźwięków jest znacznie niższy od przyjętych standardów.

  Jak zapobiec zakłóceniom w urządzeniach audio?

   

  Ryzyko wystąpienia zakłóceń istnieje w przypadku, gdy przewody zasilające zostaną poprowadzone zbyt blisko przewodów głośnikowych. Zakłóceniom można zapobiec, zwiększając odległość między dwoma przewodami lampy a przewodami systemu audio.

  Jak ustabilizować moc strumienia świetlnego?

   

   

  Wiele nowych regulatorów przyciemniania jest wyposażonych w regulowane ręcznie śruby pozwalające dostosować poziom obciążenia. W przypadku, gdy śruby te znajdują się w nieprawidłowej pozycji, mogą wystąpić niepożądane efekty, np. brzęczenie lub migotanie światła. Dostosuj położenie śruby tak, aby uzyskać stałą moc strumienia świetlnego. Aby uzyskać dodatkową pomoc, skontaktuj się z Centrum Obsługi Klienta firmy Philips.

   

  how-to-adjust-your-dimmer