Odwiedzasz teraz witrynę internetową firmy Philips dotyczącą oświetlenia. Dostępna jest jej zlokalizowana wersja.
Wskazówki

  Najwyższej jakości światło LED o bardzo wysokim współczynniku CRI

   

  ;Popraw wygląd wnętrza i ożyw kolory w swoim domu dzięki wysokiej jakości światłu emitowanemu przez oświetlenie LED firmy Philips. Żarówki Philips LED mają wysoki wskaźnik oddawania barw (Colour Rendering Index, CRI), co oznacza, że oświetlając obiekty, oddają ich prawdziwe i naturalne kolory. Strumień świetlny pozostaje stabilny przez cały okres użytkowania żarówki. Przez nadchodzące lata będziesz się cieszyć pięknym światłem.

  Czym właściwie jest współczynnik oddania barw?

   

  Współczynnik oddania barw (CRI) określa wpływ światła na percepcję barw. Wyraża się go w skali od 0 do 100. Naturalne światło słoneczne ma współczynnik CRI równy 100 i jest punktem odniesienia dla innych źródeł światła. W przypadku produktów Philips współczynnik CRI nigdy nie jest niższy niż 80. Oznacza to, że przedmioty oświetlane przez nasze żarówki prezentują się niemal tak jak w naturalnym świetle.

  Wizualizacja stołu pełnego kolorów

  Kiedy ważny jest wskaźnik CRI?

   

  W świetle o wysokim CRI znacznie łatwiej jest dobrać odpowiedni strój - w innym wypadku jego kolory mogą się okazać zupełnie inne w świetle dziennym. Także posiłki je się milej w pomieszczeniu oświetlonym wysokiej jakości światłem, które nie fałszuje kolorów warzyw na talerzu. Dzięki produktom Philips oświetlane przedmioty zawsze wyglądają naturalnie.

  Misa z truskawkami oddająca siłę kolorów w oświetleniu o wskaźniku CRI równym 80
  Misa z truskawkami oddająca siłę kolorów w oświetleniu o wskaźniku CRI równym 90
  Wskaźnik CRI może wpływać na wygląd żywności i innych artykułów

  Znajdź żarówkę z wysokim wskaźnikiem CRI

   

  W naszej bogatej ofercie żarówek na pewno znajdziesz to, czego potrzebujesz. Można ją przeglądać, wybierając interesujący Cię rodzaj gwintu, kształt lub zastosowanie. 

  Dowiedz się więcej na temat oświetlenia

  Kalkulator oszczędności dotyczących kosztów oświetlenia

   

  Dowiedz się, o ile możesz obniżyć rachunki za energię elektryczną, przechodząc z tradycyjnych żarówek na oświetlenie LED.

  Oświetlenie LED - często zadawane pytania

   

  Odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące oświetlenia LED.

  Filmy instruktażowe

   

  Nasze filmy instruktażowe to kopalnia wiedzy. Dowiesz się dzięki nim, jak dobierać moc, jasność czy temperaturę barwową oświetlenia LED.