Więcej marek od


Pozwól się zaskoczyć naturalnym światłem LED - poznaj lepiej wskaźnik oddania barw Ra/CRI

Naturalne światło LED         

To ciepłe, jasne światło wspaniale  sprawdzi się w oświetleniu Twojego domu. Jego bogate i naturalne barwy wydobędą maksimum stylu i elegancji wystroju Twojego wnętrza.

 

O jakości oświetlenia LED firmy Philips świadczy jego wysoki wskaźnik oddawania barw, co oznacza, że kolory pozostają naturalne.

 

Ciepłe, jasne światło podkreśla wystrój pomieszczenia i ożywia kolory. Poza tym duża żywotność i trwałość źródeł światła oznacza, że będziesz je rzadziej wymieniać. Tradycyjny kształt żarówek wygląda znajomo, jednak zastosowana w nich zaawansowana technologia LED sprawia, że są wyjątkowe. W ich świetle kolory wyglądają naturalnie, a moc strumienia świetlnego pozostaje stała przez cały okres użytkowania źródła światła, co oznacza, że możesz cieszyć się ciepłą poświatą przez wiele lat.

 

Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o wskaźniku oddawania barw i jego znaczeniu w kontekście doboru odpowiednich źródeł światła dla domu. 

led-cri-png

Co to jest wskaźnik oddawania barw?

 

Wskaźnik oddawania barw (CRI) opisuje w skali od 0 do 100 wpływ źródła światła na wygląd kolorów. Wskaźnik CRI naturalnego światła na zewnątrz wynosi 100 — jest to standard, z którym porównuje się wszelkie inne źródła światła.

led-cri-2-png

 

Wskaźnik CRI produktów oświetleniowych LED firmy Philips wynosi zawsze ponad 80 i jest zbliżony do wartości, jaką ma światło słoneczne, dzięki czemu źródła światła LED wiernie i naturalnie oddają kolory.

Lumeny i moc

 

Ważnymi czynnikami, jakie należy wziąć pod uwagę, rozważając zużycie energii źródła światła, są liczba lumenów i moc. Oświetlenie LED zużywa znacznie mniej energii (wyrażanej w watach), aby wytworzyć taką samą moc strumienia świetlnego (wyrażaną w lumenach).

 

Przykład: źródło światła LED zużywa tylko 2,5 W, aby wygenerować moc strumienia świetlnego na poziomie 115 lumenów, podczas gdy zwykła żarówka zużywa do wygenerowania takiej samej mocy strumienia świetlnego 15 watów (6-krotnie więcej energii!).

 

Obejrzyj film, aby dowiedzieć się więcej na temat parametrów „wat” i „lumen”, lub zapoznaj się z naszymi przewodnikami Wiki poświęconymi ilości światła oraz watom i lumenom.

Waty i lumeny

Popularne źródła światła LED

Popularne źródła światła i reflektory LED