Jesteś teraz w witrynie Philips lighting. Dostępna jest zlokalizowana wersja w Twoim języku.
Sugestie

  Niech Twój dom stanie się pełny energii dzięki

  świetlówkom kompaktowym

  Kompaktowe świetlówki (CFL) Philips dają przyjemne, łagodne światło, które tworzy przyjazną atmosferę. Wyróżniają się wysoką wydajnością i energooszczędnością przy długim okresie użytkowania. Są najczęściej sprzedawanymi energooszczędnymi źródłami światła. Łączą energię świetlówki z wygodą i popularnością zwykłych żarówek.

   

  Kompaktowe świetlówki Philips pasują do większości opraw dla zwykłych żarówek i zużywają o ok. 75% energii mniej. Działają od 6 do 15 razy dłużej (6000 – 15 000 godzin). Są najbardziej opłacalne i wydajne w miejscach, gdzie światła włączone są przez długi czas.

   

  Od lamp stołowych i wbudowanych źródeł światła do oświetlenia dekoracyjnego – kompaktowe świetlówki są dostępne w kształtach i wymiarach, których używa się przy białym, naturalnym lub dziennym świetle.

   

  Zobacz wszystkie żarówki CFL

       

  Historia


  CFL zostały wprowadzone w połowie lat 80. Od 1990 r. poprawiono ich działanie, wydajność (zużywają ok. 75% mniej energii niż tradycyjne żarówki), obniżono cenę i wydłużono okres eksploatacji (wystarczają na 10 razy dłużej). Świetlówki kompaktowe Philips to dobry wybór dla Twojego domu. CFL zostały nawet odznaczone w programie Energy Star.

   

  Jak działają nasze żarówki CFL

   

  Światło w świetlówce powstaje za sprawą prądu elektrycznego przewodzonego przez gaz obojętny. Wskutek tego emitowane jest światło ultrafioletowe, niewidoczne dla ludzkiego oka. Wchodzi ono w interakcję ze specjalną mieszanką fosforów pokrywających wewnętrzną powierzchnię świetlówki i przekształca się ze światła niewidzialnego w światło białe. Świetlówki wymagają specjalnego źródła zasilania, czyli statecznika, który jest potrzebny do regulowania prądu roboczego w żarówce i dostarczania odpowiedniego napięcia rozruchowego. Stateczniki elektroniczne pełnią taką samą funkcję jak stateczniki magnetyczne, ale są dużo lepsze od przestarzałych produktów magnetycznych, ponieważ działają na bardzo wysokich częstotliwościach, które eliminują migotanie i hałas, zachowując przy tym zwiększoną wydajność. Stateczniki elektroniczne są też łatwiejsze w produkcji, co pozwala na bardziej równomierne i wydajne działanie lampy, przyciemnianie i łączenie w sieci produktów oświetleniowych, dzięki czemu kontrola nad oświetleniem jest bardziej zaawansowana.

     

  Chcesz wybrać żarówkę CFL? Wyjaśniamy dlaczego

   

  Nasze energooszczędne żarówki dają jasne, pobudzające światło i pozwalają zaoszczędzić energię oraz pieniądze. Idealnie sprawdzają się w studiach, biurach domowych i innych pomieszczeniach, które muszą być jasne. Wystarczają na 20 razy dłużej niż tradycyjne żarówki i zużywają o 80% mniej energii.
   

  Dzięki dużemu wyborowi rozmiarów i kształtów masz pewność, że znajdziesz żarówkę idealną do Twoich potrzeb:
   

  • Typowa podłużna żarówka, idealna do oświetlenia funkcjonalnego, zwyczajnych opraw i przyciemnianych lamp, gdzie jest mniej widoczna

  • Kompaktowy spiralny kształt świetnie nadaje się do mniejszych opraw i wtedy, gdy potrzebujesz większego strumienia świetlnego, aby dobrze rozjaśnić przestrzeń

  • Standardowa żarówka („kształt A”) w najbardziej znanym kształcie, tworzy klimat i przyjemną atmosferę; najczęściej używa się jej w lampach stołowych i oprawach sufitowych.


  • Kształty dekoracyjne (świece, kule) świetnie sprawdzają się w ozdobnych oprawach, w których żarówka jest bardziej widoczna


  • Tuby sprawdzają się w przypadku konkretnych zadań lub wtedy, gdy trzeba oświetlić duże przestrzenie, takie jak korytarze lub garaże

   

  Popularne produkty

  Przejrzyj nasze popularne produkty i wybierz odpowiednią żarówkę


  Najczęściej zadawane pytania

   

  Chcesz wiedzieć więcej o żarówkach CFL? Przeczytaj odpowiedzi na pięć najczęściej zadawanych pytań.

   

   

  1. Jakie korzyści daje stosowanie żarówek CFL?

   

  Kompaktowe świetlówki (CFL) mają dłuższą żywotność i zużywają mniej prądu niż konwencjonalne żarówki. Są doskonałym rozwiązaniem dla wszystkich chcących ograniczyć zużycie energii i zaoszczędzić na rachunkach za prąd.
   

  2. Jaka jest żywotność tych świetlówek?


  Świetlówki CFL mogą pracować od 6 do 15 tysięcy godzin, dlatego nie wymagają częstej wymiany. Dla porównania standardowa żarówka może pracować maksymalnie przez tysiąc godzin.
   

  Rzeczywista żywotność będzie zależeć od liczby włączeń i wyłączeń oraz od środowiska (np. bardzo niskie lub bardzo wysokie temperatury mogą wpływać na krótszą żywotność świetlówki).
   

  3. Gdzie można użyć lamp rurkowych?

   

  Popularne lampy rurkowe dzięki swojemu kształtowi są idealne jako oświetlenie funkcjonalne do dużych powierzchni, takich jak korytarze lub garaże, w których żarówka jest mniej widoczna.

  4. Gdzie można użyć żarówek spiralnych?

   

  Kompaktowy kształt żarówki spiralnej sprawia, że jest ona idealnym rozwiązaniem do mniejszych opraw oświetleniowych. Jeśli potrzebujesz większego strumienia świetlnego, który mocno rozjaśni przestrzeń, ta żarówka jest właśnie dla Ciebie.
   

  5. Gdzie można użyć żarówek standardowych lub dekoracyjnych

  Standardowa żarówka (A-shape) posiada najpopularniejszy kształt. Pozwala stworzyć ciepłą i przytulną atmosferę. Najczęściej wykorzystywana jest w lampach biurkowych i oprawach sufitowych. Można ją zastosować także w oprawach dekoracyjnych, w których żarówka jest bardziej widoczna.

  6. Co muszę zrobić, gdy świetlówka CFL przestanie działać?

   

  Zużyte świetlówki CFL muszą być składowane oddzielnie. Należy je oddać do najbliższego zakładu utylizacji śmieci w celu poddania recyklingowi.
   


  To trzeba wiedzieć

   

  Chcesz wybrać żarówkę CFL? Wyjaśniamy dlaczego


  Produkty energooszczędne to bardzo ekonomiczny wybór.

  Zużywają do 85% mniej energii niż tradycyjne żarówki i działają nawet do 15 lat, przez co bardzo rzadko się je wymienia.

  Dają idealne światło funkcjonalne o dużej jasności w pomieszczeniach roboczych, kuchniach i salonach. Ale to nie wszystko!
   

  Produkty energooszczędne CFL Philips mają różne kształty i budowę.

  Emitują światło o różnych temperaturach barwowych – od chłodnego, jasnych odcieni dziennych, które energetyzują i odświeżają, po relaksujące białe i ciepłe tony.

  Krótko mówiąc:

  jeśli szukasz łatwego sposobu na zaoszczędzenie energii i zmniejszenie rachunków, produkty energooszczędne to idealny wybór. Teraz wiesz także, że oferują one znacznie więcej i pomagają stworzyć odpowiednie efekty oświetleniowe oraz klimat pasujące do Twojego nastroju.

   

  Asortyment CFL