ActiLume DALI

  • Opis produktu

    • ActiLume to system sterujący typu plug & play, który umożliwia ograniczenie zużycia energii przez wykorzystanie światła dziennego i automatyczne wyłączanie w razie nieobecności ludzi. Dla systemu przygotowano specjalne arkusze pokazujące montaż w różnych zastosowaniach.
    • System ActiLume zawiera trzy bardzo zaawansowane miniaturowe czujniki połączone ze sterownikiem zawierającym zestaw predefiniowanych trybów.
    • Dwa najczęściej używane tryby — biura otwartego lub podzielonego na boksy — można włączać jednym naciśnięciem specjalnego przycisku.

Filmy

[trigger to render Video Gallery]

Obrazy

Informacje o rodzinie produktów

System sterowania oświetleniem Philips ActiLume składa się z niewielkiego, lekkiego czujnika oraz sterownika dającego się łatwo wbudować w oprawyActiLume to system podłączany na zasadzie plug & play, potrafiący obsługiwać biura na planie otwartym (do 11 opraw) i podzielone na boksy (np. 4 oprawy)Używany w konfiguracjach opraw nadrzędny-podrzędny, łatwy w obsłudze i montażuDla poszczególnych rodzajów zastosowań przygotowano broszury ułatwiające optymalne wdrażanie systemuW zastosowaniach innych niż sterowanie oświetleniem biur na planie otwartym i podzielonych na boksy w razie potrzeby można samodzielnie konfigurować ustawienia. Działanie funkcji można zmieniać bez wpływania na samą instalację elektryczną.

Najważniejsze cechy

Philips ActiLume to system sterowania oświetleniem wykorzystujący protokół DALI, opracowany pod kątem maksymalnej wygody obsługi i energooszczędności sięgającej 75% (w trybie w pełni automatycznym w połączeniu ze statecznikami Philips HF-Regulator EII Touch i DALI). Dzięki temu inwestycja w zakup systemu bardzo szybko się zwraca.
Czujnik światła działa w paśmie światła widzialnego (jak ludzkie oko), automatycznie dopasowując poziom sztucznego oświetlenia do natężenia światła dziennego bez żadnego wizualnego dyskomfortu dla osób znajdujących się w pomieszczeniu.
Czujnik ruchu bardzo precyzyjnie wykrywa przemieszczanie się osób. Działa w połączeniu z funkcją opóźniania, zapewniając optymalne działanie oświetlenia pomieszczeń biurowych.
W oparciu o sterownik można budować układy półautomatyczne, podłączając do niego przełącznik sprężynowy działający na napięciu sieciowym albo sterując nim za pomocą pilota na podczerwień. Innymi słowy, można ręcznie zmieniać automatyczne ustawienia zgodnie z aktualnymi preferencjami.
Wszechstronny system ActiLume oferuje również tryby stworzone specjalnie z uwzględnieniem najnowszych przepisów. Do wybierania służy proste narzędzie IRT8098/00.
Z kolei w zaawansowanym narzędziu IRT8099/00 można wybierać tryby pozwalające łatwo zmieniać konkretne ustawienia dla danych zastosowań.
Sterownik ActiLume zawiera dwa wyjścia DALI. Są to fabrycznie zaprogramowane ustawienia dotyczące rzędu okien i rzędu lamp w korytarzu z ustaloną zwłoką we włączaniu świateł.
System potrafi sterować maksymalnie 11 statecznikami. Można go rozszerzyć o dwa dodatkowe czujniki ruchu typu LRM8118/00. Każdy kolejny czujnik ruchu oznacza, iż będzie można zarządzać 1 statecznikiem mniej.
Fabryczna wartość natężenia światła wynosi 600 luksów przy współczynniku odbicia 0,3.

Zastosowania

System ActiLume jest przeznaczony dla wszelkiego rodzaju zastosowań biurowych: przestrzeni otwartych i podzielonych na boksy, holi i toalet, korytarzy i sal konferencyjnych
Oferuje predefiniowane tryby komfortu oświetlenia, m.in. dla szkół, linii świetlnych i oświetlenia bezpośredniego/pośredniego
Zawiera nawet predefiniowane tryby komfortu łączące maksymalną energooszczędność z zaleceniami normy EN 12464 (tryby 4, 5 i 9)
Do pobrania
Leaflets
Visuals

Wspólnie tworzymy nową wartość


Znajdź najbliższego dystrybutora lub partnera
 

Z poniższej listy wybierz preferowany kraj,
aby odszukać najbliższego dystrybutora lub partnera.

 

Wyszukiwarka dystrybutorów i partnerów

Widok mapy świata