Informacje o rodzinie produktów

System sterowania oświetleniem Philips ActiLume składa się z niewielkiego, lekkiego czujnika oraz sterownika dającego się łatwo wbudować w oprawyActiLume to system podłączany na zasadzie plug & play, potrafiący obsługiwać biura na planie otwartym (do 11 opraw) i podzielone na boksy (np. 4 oprawy)Używany w konfiguracjach opraw nadrzędny-podrzędny, łatwy w obsłudze i montażuDla poszczególnych rodzajów zastosowań przygotowano broszury ułatwiające optymalne wdrażanie systemuW zastosowaniach innych niż sterowanie oświetleniem biur na planie otwartym i podzielonych na boksy w razie potrzeby można samodzielnie konfigurować ustawienia. Działanie funkcji można zmieniać bez wpływania na samą instalację elektryczną.

Benefits

ActiLume to system sterujący typu plug & play, który umożliwia ograniczenie zużycia energii przez wykorzystanie światła dziennego i automatyczne wyłączanie w razie nieobecności ludzi. Dla systemu przygotowano specjalne arkusze pokazujące montaż w różnych zastosowaniach.
System ActiLume zawiera trzy bardzo zaawansowane miniaturowe czujniki połączone ze sterownikiem zawierającym zestaw predefiniowanych trybów.
Dwa najczęściej używane tryby — biura otwartego lub podzielonego na boksy — można włączać jednym naciśnięciem specjalnego przycisku.

Najważniejsze cechy

Philips ActiLume to system sterowania oświetleniem wykorzystujący protokół DALI, opracowany pod kątem maksymalnej wygody obsługi i energooszczędności sięgającej 75% (w trybie w pełni automatycznym w połączeniu ze statecznikami Philips HF-Regulator EII Touch i DALI). Dzięki temu inwestycja w zakup systemu bardzo szybko się zwraca.
Czujnik światła działa w paśmie światła widzialnego (jak ludzkie oko), automatycznie dopasowując poziom sztucznego oświetlenia do natężenia światła dziennego bez żadnego wizualnego dyskomfortu dla osób znajdujących się w pomieszczeniu.
Czujnik ruchu bardzo precyzyjnie wykrywa przemieszczanie się osób. Działa w połączeniu z funkcją opóźniania, zapewniając optymalne działanie oświetlenia pomieszczeń biurowych.
W oparciu o sterownik można budować układy półautomatyczne, podłączając do niego przełącznik sprężynowy działający na napięciu sieciowym albo sterując nim za pomocą pilota na podczerwień. Innymi słowy, można ręcznie zmieniać automatyczne ustawienia zgodnie z aktualnymi preferencjami.
Wszechstronny system ActiLume oferuje również tryby stworzone specjalnie z uwzględnieniem najnowszych przepisów. Do wybierania służy proste narzędzie IRT8098/00.
Z kolei w zaawansowanym narzędziu IRT8099/00 można wybierać tryby pozwalające łatwo zmieniać konkretne ustawienia dla danych zastosowań.
Sterownik ActiLume zawiera dwa wyjścia DALI. Są to fabrycznie zaprogramowane ustawienia dotyczące rzędu okien i rzędu lamp w korytarzu z ustaloną zwłoką we włączaniu świateł.
System potrafi sterować maksymalnie 11 statecznikami. Można go rozszerzyć o dwa dodatkowe czujniki ruchu typu LRM8118/00. Każdy kolejny czujnik ruchu oznacza, iż będzie można zarządzać 1 statecznikiem mniej.
Fabryczna wartość natężenia światła wynosi 600 luksów przy współczynniku odbicia 0,3.

Zastosowania

System ActiLume jest przeznaczony dla wszelkiego rodzaju zastosowań biurowych: przestrzeni otwartych i podzielonych na boksy, holi i toalet, korytarzy i sal konferencyjnych
Oferuje predefiniowane tryby komfortu oświetlenia, m.in. dla szkół, linii świetlnych i oświetlenia bezpośredniego/pośredniego
Zawiera nawet predefiniowane tryby komfortu łączące maksymalną energooszczędność z zaleceniami normy EN 12464 (tryby 4, 5 i 9)
See all products
Do pobrania
Leaflets
Visuals
  • Zaznacz produkt do dodania
     
  • Zaznacz produkt do dodania
     
  • Zaznacz produkt do dodania
     
Zaznacz produkt do dodania

Wspólnie tworzymy nową wartość


Znajdź najbliższego dystrybutora lub partnera
 

Z poniższej listy wybierz preferowany kraj,
aby odszukać najbliższego dystrybutora lub partnera.

 

Wyszukiwarka dystrybutorów i partnerów

Widok mapy świata