UV-C: Dezynfekcja powietrza, powierzchni i przedmiotów

Dezynfekcja UV-C

Każdego dnia jesteśmy narażeni na działanie bakterii i wirusów, a w wyniku pandemii jeszcze silniej odczuwamy potrzebę bezpieczeństwa. Wymagamy godnych zaufania rozwiązań, które zapewnią właściwą ochronę przed rozprzestrzenianiem się drobnoustrojów. Dezynfekcja UV-C to jedna z najskuteczniejszych metod dezynfekcji pomieszczeń, powietrza i powierzchni, która pomaga zredukować ryzyko zakażenia.¹ Reagują na nią wszystkie przebadane do tej pory bakterie i wirusy², a testy laboratoryjne dowodzą, że urządzenia Philips UV-C neutralizują 99% wirusów SARS-CoV-2 znajdujących się na powierzchni już w ciągu 9 sekund.³

Dezynfekcja za pomocą urządzeń Philips UV-C to rozwiązanie, z którego warto korzystać jednak nie tylko w dobie pandemii. Promieniowanie UV-C jest bardziej przyjazne środowisku niż inne metody dezynfekcji, a przede wszystkim pozwala nieprzerwanie dbać o bezpieczeństwo pracowników i klientów Twojej firmy.

Zalety technologii UV-C

Skuteczność

Testy laboratoryjne dowodzą, że promienniki UV-C Philips dezaktywują 99% wirusów SARS-CoV-2 znajdujących się na powierzchni już w ciągu 9 sekund3, ale udowodniona skuteczność dotyczy także walki z innymi mikroorganizmami. Promieniowanie UV-C neutralizuje wirusy, bakterie, pleśnie i zarodniki oraz zapobiega ich rozmnażaniu.

Bezpieczeństwo

Urządzenia Philips UV-C mogą pracować stale nawet, gdy w pomieszczeniu znajdują się ludzie. Pozostałe urządzenia, np. do dezynfekcji powierzchni wyposażone są w specjalne zabezpieczenia. W przeciwieństwie do metod chemicznych  (np. ozonowania),  dezynfekcja UV-C zapewnia ciągłość działania i bezpieczeństwa pod stałą kontrolą.

Wiele zastosowań

Urządzenia Philips UV-C są odpowiednie do zastosowań profesjonalnych w wielu sektorach – np. do dezynfekcji sklepów, biur, magazynów, przestrzeni przemysłowych lub hoteli. W ofercie Philips UV-C dostępne są urządzenia dedykowane dużym biznesom, wielkopowierzchniowym magazynom , małym i średnim firmom, a także niewielkim lokalom usługowym.

Łatwe wdrożenie

Signify oferuje kompleksowe wsparcie podczas procesu zamawiania, a instalacją urządzeń UV-C zajmują się wykwalifikowani specjaliści, co gwarantuje bezpieczeństwo korzystania.

Jak działa technologia UV-C?

Niewidoczne dla ludzkiego oka promieniowanie UV-C ma silne właściwości biobójcze. Skutecznie uszkadza łańcuchy DNA i RNA, prowadząc do ich rozkładu, w wyniku czego bakterie i wirusy nie mogą rozmnażać się, ani powodować chorób.

BROSZURA: Jak działa dezynfekcja UV-C

Dowiedz się, wszystkiego o technologii UV-C, poznaj obszary zastosowań i sprawdź, które produkty Philips UV-C są odpowiednie dla Twojego biznesu.

ARTYKUŁ: Dezynfekcja pomieszczeń przy pomocy UV-C

Sprawdź, na czym dokładnie polega dezynfekcja pomieszczeń, czy promieniowanie UV-C jest szkodliwe i w jaki sposób nasze urządzenia neutralizują wirusy i bakterie.

Skuteczność i bezpieczeństwo stosowania UV-C

Technologia UV-C to jedna z najdokładniej przebadanych metod dezynfekcji, której skuteczność potwierdzają Boston University, Innovative Bioanalysis i inne eksperckie instytucje. Przekonaj się, że może być stosowana bezpiecznie dla ludzi i dla środowiska.

Uwaga

Urządzenia UV-C nie stanowią zagrożenia, pod warunkiem, że są używane przez przeszkolonych profesjonalistów, którzy posiadają wiedzę na temat ich obsługi. Podczas używania należy osłaniać oczy i skórę, aby uniknąć poważnych urazów. Naszym klientom radzimy zachować ostrożność przy wyborze urządzeń oraz zwracać uwagę na wyniki testów i badań przeprowadzonych przez akredytowane laboratoria, certyfikaty materiałów i komponentów elektrycznych wydawane przez znane organizacje, takie jak NSF, UL, CSA, DVGW-OVGW lub inne obowiązujące wymagania międzynarodowe.

W chwili obecnej żaden z naszych produktów UV-C nie jest certyfikowany ani zatwierdzony zgodnie z obowiązującymi przepisami jako urządzenie medyczne, w związku z czym Signify ani żadna ze spółek należących do jej grupy nie zamierza obecnie używać ich jako urządzeń medycznych nigdzie na świecie.

  1. Raport EPA, „Building Retrofits for Increased Protection Against Airborne Chemical and Biological Releases” str. 56
  2. Fluence (UV Dose) Required to Achieve Incremental Log Inactivation of Bacteria, Protozoa, Viruses and Algae Revised , aktualizacja i rozszerzenie wyników badania: Adel Haji Malayeri, Madjid Mohseni, Bill Cairns and James R. Bolton. Wcześniejszy udział: Gabriel Chevrefils (2006) i Eric Caron (2006); ocena wzajemna: Benoit Barbeau, Harold Wright (1999) i Karl G. Linden
  3. Nadia Storm i in., Szybka i całkowita neutralizacja SARS-CoV-2 przez promieniowanie UV-C, 2020 r. Przedmiot do recenzji dostępny tylko jako wydruk wstępny na stronie https://www.nature.com/articles/s41598-020-79600-8. Promieniowanie UV-C zastosowane w tym badaniu wynosiło 0,849 mW / cm2.
  4. Porównanie pulsujących i ciągłych źródeł promieniowania ultrafioletowego do odkażania powierzchni. McDonald K.F., Curry R.D., Clevenger T.E., Unklesbay K., Eisenstark A., Golden J., Morgan R.D. IEEE Trans. Plasma Sci. 2000;28:1581–1587. doi: 10.1109/27.901237.