Jesteś teraz w witrynie Philips lighting. Dostępna jest zlokalizowana wersja w Twoim języku.
Sugestie
  • Produkt
  • IES
  • Ulotkę

  Sortuj wg:

    Informacje o rodzinie produktów

    System sterowania oświetleniem Philips ActiLume składa się z niewielkiego, lekkiego czujnika oraz sterownika dającego się łatwo wbudować w oprawy. ActiLume to system podłączany na zasadzie plug & play, potrafiący obsługiwać biura na planie otwartym (do 11 opraw) i podzielone na boksy (np. 4 oprawy). Używany w konfiguracjach opraw nadrzędny-podrzędny, łatwy w obsłudze i montażu. Dla poszczególnych rodzajów zastosowań przygotowano broszury ułatwiające optymalne wdrażanie systemu. W zastosowaniach innych niż sterowanie oświetleniem biur na planie otwartym i podzielonych na boksy w razie potrzeby można samodzielnie konfigurować ustawienia. Działanie funkcji można zmieniać bez wpływania na samą instalację elektryczną.

    Korzyści

    ActiLume to system sterujący typu plug & play, który umożliwia ograniczenie zużycia energii przez wykorzystanie światła dziennego i automatyczne wyłączanie w razie nieobecności ludzi. Dla systemu przygotowano specjalne arkusze pokazujące montaż w różnych zastosowaniach.
    System ActiLume zawiera trzy bardzo zaawansowane miniaturowe czujniki połączone ze sterownikiem zawierającym zestaw predefiniowanych trybów.
    Dwa najczęściej używane tryby — biura otwartego lub podzielonego na boksy — można włączać jednym naciśnięciem specjalnego przycisku.

    Najważniejsze cechy

    Philips ActiLume to system sterowania oświetleniem wykorzystujący protokół DALI, opracowany pod kątem maksymalnej wygody obsługi i energooszczędności sięgającej 75% (w trybie w pełni automatycznym w połączeniu ze statecznikami Philips HF-Regulator EII Touch i DALI). Dzięki temu inwestycja w zakup systemu bardzo szybko się zwraca.
    Czujnik światła działa w paśmie światła widzialnego (jak ludzkie oko), automatycznie dopasowując poziom sztucznego oświetlenia do natężenia światła dziennego bez żadnego wizualnego dyskomfortu dla osób znajdujących się w pomieszczeniu.
    Czujnik ruchu bardzo precyzyjnie wykrywa przemieszczanie się osób. Działa w połączeniu z funkcją opóźniania, zapewniając optymalne działanie oświetlenia pomieszczeń biurowych.
    W oparciu o sterownik można budować układy półautomatyczne, podłączając do niego przełącznik sprężynowy działający na napięciu sieciowym albo sterując nim za pomocą pilota na podczerwień. Innymi słowy, można ręcznie zmieniać automatyczne ustawienia zgodnie z aktualnymi preferencjami.
    Wszechstronny system ActiLume oferuje również tryby stworzone specjalnie z uwzględnieniem najnowszych przepisów. Do wybierania służy proste narzędzie IRT8098/00.
    Z kolei w zaawansowanym narzędziu IRT8099/00 można wybierać tryby pozwalające łatwo zmieniać konkretne ustawienia dla danych zastosowań.
    Sterownik ActiLume zawiera dwa wyjścia DALI. Są to fabrycznie zaprogramowane ustawienia dotyczące rzędu okien i rzędu lamp w korytarzu z ustaloną zwłoką we włączaniu świateł.
    System potrafi sterować maksymalnie 11 statecznikami. Można go rozszerzyć o dwa dodatkowe czujniki ruchu typu LRM8118/00. Każdy kolejny czujnik ruchu oznacza, iż będzie można zarządzać 1 statecznikiem mniej.
    Fabryczna wartość natężenia światła wynosi 600 luksów przy współczynniku odbicia 0,3.

    Zastosowania

    System ActiLume jest przeznaczony dla wszelkiego rodzaju zastosowań biurowych: przestrzeni otwartych i podzielonych na boksy, holi i toalet, korytarzy i sal konferencyjnych
    Oferuje predefiniowane tryby komfortu oświetlenia, m.in. dla szkół, linii świetlnych i oświetlenia bezpośredniego/pośredniego
    Zawiera nawet predefiniowane tryby komfortu łączące maksymalną energooszczędność z zaleceniami normy EN 12464 (tryby 4, 5 i 9)
    • Zaznacz produkt do dodania
      
    • Zaznacz produkt do dodania
      
    • Zaznacz produkt do dodania
      
    Zaznacz produkt do dodania

    Szukasz dodatkowych informacji?

    Skontaktuj się z nami   
    Znajdź najbliższy sklep