MASTER PL-C Xtra to wydajna kompaktowa świetlówka, używana zazwyczaj w oprawach typu downlight w systemach oświetlenia ogólnego, w sklepach, hotelach oraz biurach. Dodatkowo lampy MASTER PL-C Xtra zapewniają znacznie niższe koszty operacyjne. Wynika to z ich żywotności (ponad dwukrotnie większej niż standardowych lamp MASTER PL-C) oraz bardzo wysokiej odporności na awarie. Oryginalna technologia mostkowania opracowana przez firmę Philips gwarantuje optymalne działanie w takich miejscach. Lampa emituje więcej światła z lepszą sprawnością niż świetlówki gięte. Wersja 4-wtykowa jest przeznaczona do współpracy z elektronicznym osprzętem sterującym zawierającym wbudowany podgrzewacz. Zawiera podstawę, do której wciska się samą lampę.
Korzyści
Mniejsza pracochłonność i niższe koszty serwisowania, możliwość zastąpienia wymiany indywidualnej wymianą grupową
Optymalne osiągi oświetleniowe dla długiego okresu działania po włączeniu
Wybór różnych barw światła
Dobre oddawanie barw (CRI >80)
Możliwość przyciemniania do poziomu 30% strumienia maksymalnego
Najważniejsze cechy
4-wtykowa podstawa
Technologia świetlówek trójfosforowych
Bardzo duża żywotność i odporność na awarie
Niski spadek jakości światła w okresie użytkowania lampy
Zastosowania
Opracowana jako główne lub pomocnicze oświetlenie w profesjonalnych zastosowaniach
Lampy skierowane w dół, wbudowane lub montowane na powierzchni, naścienne, stołowe i zwieszane
Odpowiednie do oświetlania miejsc, w których koszty konserwacji są wysokie (w związku z dużą wysokością do sufitu lub trudnym dostępem do niego): sklepów jedno- i wielobranżowych, supermarketów, magazynów, hal produkcyjnych, miejsc publicznych
Ostrzeżenia i kwestie bezpieczeństwa
Własności techniczne i elektryczne lampy zależą od warunków eksploatacji, tzn. temperatury otoczenia i pozycji roboczej, a także od użytego osprzętu sterującego HF
Częste włączanie oraz niewystarczające wstępne nagrzanie elektrod skracają żywotność lampy
Jest bardzo mało prawdopodobne, by stłuczenie lampy mogło w jakikolwiek sposób zagrażać zdrowiu użytkownika. W przypadku stłuczenia lampy należy wietrzyć pomieszczenie przez mniej więcej 30 minut oraz usunąć odłamki (dobrze jest użyć do tego rękawiczek). Odłamki należy spakować do plastikowej torby i zanieść do punktu recyklingu. Nie stosować odkurzaczy workowych.