Jesteś teraz w witrynie Philips lighting. Dostępna jest zlokalizowana wersja w Twoim języku.
Sugestie

  Ograniczenie zużycia energii

  w całym budynku

   

  Citi, Canary Wharf, Wielka Brytania  

   

  Dowiedz się, jak bank Citi znacznie ograniczył zużycie energii i emisji CO2 dzięki oświetleniu biur.

  Efektywne oświetlenie otwartych przestrzeni biurowych za pomocą rozwiązań firmy Philips

  Nowy system   sterowania

  umożliwił nam precyzyjne określanie stref, dzięki czemu są oświetlane jedynie te miejsca, w których ktoś się znajduje. Funkcja zmiany natężenia strumienia świetlnego pozwala nam dostosowywać oświetlenie w strefach do preferencji pracujących tam ludzi”.


  — Les Smith, menedżer ds. inżynierii krytycznych obiektów w regionie EMEA

  Widok z zewnątrz biur Citi w Londynie w oświetleniu biur firmy Philips

  Wyzwanie

   

  Citi dba o środowisko. W związku z planem zmniejszenia zużycia energii do 2015 r. o 20% w stosunku do 2005 r. konieczne były pewne innowacje.

  Odpowiednie oświetlenie

   

  "Firma Philips zabrała się do pracy. W testowym obszarze wymieniono istniejące oświetlenie na oprawy LED przed zainstalowaniem ich na wszystkich piętrach. Aby uprościć instalację i obniżyć jej koszty, firma Philips zaprojektowała niestandardowe oprawy pasujące do istniejących opraw w suficie. Nowy system oświetlenia poprawił komfort pracy w wyniku wyeliminowania efektu olśnienia, a oprawy LED z możliwością regulacji strumienia świetlnego stworzyły wiele możliwości oszczędzania elektryczności dzięki niskiemu poborowi energii.


  Kolejne oszczędności były możliwe dzięki sterowaniu Philips LightMaster. System automatycznie dostosowuje strumień świetlny do ilości naturalnego światła wpadającego do budynku, gwarantując, że sztuczne światło nie jest używane w stopniu większym niż to konieczne. System sterowania LightMaster jest wyposażony w funkcję wykrywania obecności, co oznacza, że oświetlenie jest wyłączane, gdy pomieszczenia są puste, dzięki czujnikom ruchu.
  Dodatkową korzyścią wynikającą z zastosowania oświetlenia LED jest długi czas eksploatacji żarówek, co oznacza istotne zmniejszenie kosztów konserwacji. Ogólne uzyskane oszcz...”

  Połączenie oświetlenia LED i inteligentnych systemów sterowania przyniosło oszczędności energii na poziomie 45% w porównaniu z poprzednią instalacją oświetleniową. Samo wykorzystanie światła dziennego stanowi 36% redukcję zużycia energii w obrębie budynku.

  • LightMaster KNX
   LightMaster KNX
   Ekspercka wiedza Philips w dziedzinie oświetlenia wkracza do otwartego świata protokołu KNX

  Pokrewne projekty