Jesteś teraz w witrynie Philips lighting. Dostępna jest zlokalizowana wersja w Twoim języku.
Sugestie

  Stworzenie
  wrażenia dnia

  E.ON, Malmö, Szwecja

   

  Zobacz, jak oświetlenie biura pozwala firmie E.ON stworzyć nowe standardy zrównoważonego rozwoju

  Sala konferencyjna oświetlona za pomocą rozwiązań oświetlenia biur firmy Philips w firmie E.ON, Malmö

  Po wyłączeniu
  oświetlenia

  nie widać opraw, jedynie sufit. Po włączeniu oświetlenie przypomina światło dzienne. Można odnieść wrażenie, że jest się na dworze”.


  — Hans Björk, dyrektor ds. techniki, E.ON Fastigheter Sverige AB

   

  Przyjaźniejsza atmosfera w strefie spotkań w biurach firmy E.ON w Szwecji dzięki oświetleniu Soundlight Comfort firmy Philips

  Wyzwanie

   

  Gdy pionierska firma energetyczna E.ON odnawiała swoje biura, podjęto decyzję o poprawieniu oświetlenia dla pracowników. Ponieważ E.ON jest liderem w zakresie energooszczędnych rozwiązań, istotne było, aby dać klientom dobry przykład, wybierając zrównoważone rozwiązanie.

  Odpowiednie oświetlenie

   

  Oświetlenie LED było idealnym rozwiązaniem. Odnowione biuro składało się z trzech dużych projektowych i dziesięciu małych sal konferencyjnych, a także wspólnych pomieszczeń, w których można odpoczywać. Przystąpiliśmy do pracy, zaczynając od wymiany istniejących świetlówek na wbudowane panele CoreView oraz wbudowane reflektory StyliD Mini 17w. Efektem jest miła atmosfera, w której pracownicy są zrelaksowani i produktywni.

   

  W przestronnym pokoju wspólnym zainstalowaliśmy nowy sufit podwieszany z oprawami SoundLight Comfort Ceiling. Te oprawy mają te same wymiary co panele sufitowe i zapewniają czyste odświeżające oświetlenie, a zarazem tłumią nadmiar dźwięków i eliminują echo. Podobnie jak wszystkie produkty LED panele SoundLight zużywają istotnie mniej energii niż tradycyjne oświetlenie biurowe. Zintegrowane oprawy są sterowane za pośrednictwem systemów DynaLite/DALI oraz Occuswitch. Umożliwiają one ręczny wybór jednego z pięciu ustawień oraz regulację oświetlenia w zależności od natężenia światła dziennego i wykrywanie ruchu.

   

  Ponieważ sztuczne światło nie jest używane niepotrzebnie, firma uzyskuje istotne oszczędności energii. Ulepszenie środowiska pracy i ograniczenie zużycia energii oznaczało, że cele firmy E.ON zostały zrealizowane.  Zadecydowało proste przejście na oświetlenie LED.

   

  Wymiana świetlówek T5 i T8 na oświetlenie LED zaowocowała oszczędnością energii na poziomie 28% i 48%. Dodatkowo, ponieważ oświetlenie LED nie generuje ciepła, zmniejszyły się koszty klimatyzowania w porze letniej, a trwałe lampy LED nie będą wymagały wymiany przez co najmniej 15 lat.

  • CoreLine Recessed
   CoreLine Recessed
   Obecnie właściwie do wszystkich nowych i modernizowanych budynków klienci poszukują rozwiązań oświetleniowych, które łączą wysokiej jakości światło z niskim zużyciem energii i niew...
  • OccuSwitch
   OccuSwitch
   The OccuSwitch to czujnik ruchu z wbudowanym przełącznikiem. Potrafi wyłączać światło w pomieszczeniu lubna otwartej przestrzeni po opuszczeniu jej przez ostatnią osobę, obniżając ...

  Pokrewne projekty