Jesteś teraz w witrynie Philips lighting. Dostępna jest zlokalizowana wersja w Twoim języku.
Sugestie

  Zaawansowane

  sterowanie

  energią

  Tour Sequana,
  Issy-les-Moulineaux, Francja

   

  Dowiedz się, jak w budynku Tour Sequana ograniczono zużycie energii dzięki energooszczędnemu oświetleniu biurowemu.

  Sala konferencyjna w budynku Tour Sequana wyposażona w oświetlenie biurowe firmy Philips zmniejszające zużycie energii

  Chcieliśmy
  stworzyć

  budynek, który odpowiadałby wizerunkowi firmy Bouygues Télécom, budynek wyróżniający się wśród innych. Najważniejsze były oczywiście komfort i wydajność oraz względy ekologiczne”.

   

  — François Delatouche, dyrektor ds. środowiska pracy, Bouygues Télécom

  Fasada budynku Tour Sequana wyposażona w oświetlenie biurowe firmy Philips
  Oświetlenie biurowe firmy Philips zamontowane na suficie biura w budynku Tour Sequana

  Wyzwanie

   

  Tour Sequana to monolit telekomunikacyjny. Wysoki na ponad 100 m i mieszczący 2400 pracowników Bouygyes Telecom został zbudowany w ramach programu rewitalizacji miasta. Czy inteligentne oświetlenie biurowe pozwoliło osiągnąć stawiane przed budynkiem cele w zakresie oszczędności energii?

  Odpowiednie oświetlenie 


  Tour Sequana zbudowano w ramach projektu zapewniającego 100 000 m² nowej przestrzeni biurowej w Issy-les-Moulineaux. Względy ekologiczne były priorytetem dla deweloperów, a uzyskanie certyfikatu środowiskowego stanowiło konieczność. Głównym celem stawianym przed budynkiem Tour Sequana było ograniczenie zużycia energii do 90 kWh/m²/rok. Jest to trzy- do czterokrotnie mniej niż średnia w przypadku wieżowca w dzielnicy La Défense w Paryżu.


  Zespół projektowy przystąpił do prac nad systemem oświetlenia biurowego budynku, który zapewniłby zarówno komfort, jak i energooszczędność. Do stworzenia sprzyjającego pracy i energooszczędnego otoczenia wykorzystano oprawy oświetleniowe T5 i LED. Jednak centralny element nowej instalacji stanowiło rozwiązanie Somfy Light Balancing firmy Philips.


  Działanie systemu opiera się na równoważeniu ilości światła i ciepła docierającego do budynku z zewnątrz. W budynku zamontowano 3500 automatycznych żaluzji weneckich z silnikami Somfy LW. Są one wykorzystywane do zarządzania ciepłem, redukowania utrudniającego pracę efektu olśnienia i wykorzystywania naturalnego światła słonecznego. Kiedy żaluzje są zamknięte, natężenie sztucznego światła wzrasta. Po otwarciu żaluzji sztuczne światło zostaje przyciemnione, tak aby oświetlenie było odpowiednie do prac biurowych.

  Dzięki rozwiązaniu Somfy Light Balancing firmy Philips założone cele dotyczące zużycia energii zostały osiągnięte. Budynkowi Tour Sequana przyznano 10 poziom wydajności w skali ocen środowiskowych HQE ze względu na komfort wizualny.

  philips somfy

  Philips | Somfy

  Zwiększenie wydajności energetycznej. Firmy Philips i Somfy oferują kompletne rozwiązanie do sterowania światłem i ciepłem w budynku.

  Informacje o produkcie

  Większa produktywność
  dzięki nowemu oświetleniu

  Zespół

  Bouygues Télécom

  Bernardo Fort-Breschia, Arquitectonia

  Somfy

  Partner Philips —
  Strona internetowa

  Pokrewne projekty