Więcej marek od

Sugestie

  Jasne drogi

  do pracy

  High Tech Campus, Philips Lighting

  Holandia

   

  Dowiedz się, jak światło wpłynęło na poprawę bezpieczeństwa dróg do ośrodka High Tech Campus, Philips Lighting

  Most w ośrodku High Tech Campus wspaniale oświetlony nocą lampami zewnętrznymi Philips

  Ośrodek High Tech Campus w Eindhoven to
  globalna koncepcja.

  Philips i inne firmy przeprowadzają tu przełomowe badania i opracowują nowe produkty i technologie”.
  Ścieżki dla pieszych w ośrodku High Tech Campus oświetlone lampami zewnętrznymi Philips w celu zwiększenia bezpieczeństwa w nocy
  Most w ośrodku High Tech Campus zaczyna świecić o zachodzie słońca

  Wyzwanie

   

  High Tech Campus to znane na całym świecie centrum innowacji. Tworzy go społeczność myślących przyszłościowo firm technologicznych składająca się z 10 000 pracowników zajmujących się różnymi dziedzinami. Jako założyciel  firma Philips oswietlila wjazd do miasteczka.

  Odpowiednie oświetlenie

   

  Kampus, na którego terenie znajduje się ponad 15 km dróg dla pieszych i rowerzystów oraz dwa mosty przez jezioro, wymagał zastosowania oświetlenia orientacyjnego.

   

  Jednak w przypadku tak szczególnego projektu nie można było zastosować zwykłego oświetlenia zewnętrznego. Firma Philips stworzyła oryginalne oprawy oświetleniowe, które umieszczono wzdłuż mostów i każdą zaopatrzono w 12 diod LED Luxeon dużej mocy. Światło z tych opraw odbija się od bocznych ścian i syntetycznej nawierzchni mostów, poprawiając widoczność dla pieszych i tworząc wspaniały efekt.

   

  Wzdłuż dróg dla pieszych i ścieżek rowerowych firma Philips umieściła inne oryginalne lampy nocne o nazwie „Paddenstoel” (grzyb). Nocne lampy są usytuowane 30 cm powyżej ziemi po obu stronach ścieżki, a wyposażono je w diody LED Luxeon, z których każda odbija światło w dół na ziemię na odległość 15 m.

   

  Przy trasach dla pieszych i ścieżkach rowerowych zamontowano łącznie 400 „grzybów”. Dzięki nowemu nocnemu oświetleniu pracownicy mogą poruszać się po kampusie bezpiecznie i wygodnie.

  Pokrewne projekty