Jesteś teraz w witrynie Philips lighting. Dostępna jest zlokalizowana wersja w Twoim języku.
Sugestie

  Jasne drogi

  do pracy

  High Tech Campus, Philips Lighting

  Holandia

   

  Dowiedz się, jak światło wpłynęło na poprawę bezpieczeństwa dróg do ośrodka High Tech Campus, Philips Lighting

  Most w ośrodku High Tech Campus wspaniale oświetlony nocą lampami zewnętrznymi Philips

  Ośrodek High Tech Campus w Eindhoven to
  globalna koncepcja.

  Philips i inne firmy przeprowadzają tu przełomowe badania i opracowują nowe produkty i technologie”.
  Ścieżki dla pieszych w ośrodku High Tech Campus oświetlone lampami zewnętrznymi Philips w celu zwiększenia bezpieczeństwa w nocy
  Most w ośrodku High Tech Campus zaczyna świecić o zachodzie słońca

  Wyzwanie

   

  High Tech Campus to znane na całym świecie centrum innowacji. Tworzy go społeczność myślących przyszłościowo firm technologicznych składająca się z 10 000 pracowników zajmujących się różnymi dziedzinami. Jako założyciel  firma Philips oswietlila wjazd do miasteczka.

  Odpowiednie oświetlenie

   

  Kampus, na którego terenie znajduje się ponad 15 km dróg dla pieszych i rowerzystów oraz dwa mosty przez jezioro, wymagał zastosowania oświetlenia orientacyjnego.

   

  Jednak w przypadku tak szczególnego projektu nie można było zastosować zwykłego oświetlenia zewnętrznego. Firma Philips stworzyła oryginalne oprawy oświetleniowe, które umieszczono wzdłuż mostów i każdą zaopatrzono w 12 diod LED Luxeon dużej mocy. Światło z tych opraw odbija się od bocznych ścian i syntetycznej nawierzchni mostów, poprawiając widoczność dla pieszych i tworząc wspaniały efekt.

   

  Wzdłuż dróg dla pieszych i ścieżek rowerowych firma Philips umieściła inne oryginalne lampy nocne o nazwie „Paddenstoel” (grzyb). Nocne lampy są usytuowane 30 cm powyżej ziemi po obu stronach ścieżki, a wyposażono je w diody LED Luxeon, z których każda odbija światło w dół na ziemię na odległość 15 m.

   

  Przy trasach dla pieszych i ścieżkach rowerowych zamontowano łącznie 400 „grzybów”. Dzięki nowemu nocnemu oświetleniu pracownicy mogą poruszać się po kampusie bezpiecznie i wygodnie.

  Pokrewne projekty