Jesteś teraz w witrynie Philips lighting. Dostępna jest zlokalizowana wersja w Twoim języku.
Sugestie

  Bezpieczniejsze ulice

  przez cały rok

  Holbæk,
  Dania


  Dowiedz się, jak nowoczesne oświetlenie uliczne wpływa na poprawę jakości życia mieszkańców i zwiększa oszczędności kasy miasta Holbæk

   

  Zewnętrzne oświetlenie LED firmy dla ulic miasta Holbæk w Danii

  Możemy zwiększać
  lub zmniejszać

  natężenie oświetlenia w poszczególnych oprawach w dowolnym momencie, zapewniając największe możliwe bezpieczeństwo ruchu drogowego i obywateli”.

   

  — inżynier Erik Knudsen, dział ruchu drogowego i obiektów, gmina Holbæk

  Ulica w Holbæk z oświetleniem Philips Lighting

  Wyzwanie

   

  Kiedy gmina Holbæk modyfikowała oświetlenie uliczne, chciała radykalnie zmniejszyć zużycie energii. Po sprawdzeniu różnych możliwości za najkorzystniejszą uznano ofertę oświetlenia firmy Philips ze względu na dostępne różne sposoby oszczędzania pieniędzy i poprawy warunków życia mieszkańców.

  Odpowiednie oświetlenie

  Miastu Holbæk było potrzebne inteligentne rozwiązanie zadowalające 69 000 mieszkańców, niezależnie od tego, czy mieszkają w centrum czy na obrzeżach. Inżynier Erik Knudsen wyjaśnił: „Przede wszystkim chodziło nam o energooszczędność. Szybko jednak zorientowaliśmy się, że monitorowanie świateł i sterowanie nimi jest bardzo ważne z punktu widzenia ogólnych kosztów działania oraz bezpieczeństwa zarówno ruchu drogowego, jak i mieszkańców.

   

  Oprawy oświetleniowe do zastosowań ulicznych firmy Philips stały się pierwszym elementem układanki. Władze miejskie zdecydowały się na montaż w mieście 9000 latarni LED Copenhagen. Zapewniają one większe poczucie komfortu dzięki jasnemu i czystemu światłu zapewniającemu także dobrą widoczność kierowcom.

   

  Na koniec zainstalowano oprogramowanie CityTouch firmy Philips służące do łatwego zarządzania systemem oświetlenia. CityTouch komunikuje się z siecią oświetleniową przez internet, więc każdą oprawę można stale monitorować indywidualnie i sterować nią. Precyzyjne sterowanie światłami to możliwość niemarnowania energii i jednoczesnego zapewnienia, że ulice nocą są bezpiecznie oświetlone. Ponadto inteligentne monitorowanie umożliwia miastu Holbæk optymalizację prac konserwacyjnych, co oznacza większe bezpieczeństwo ulic przez cały rok.


  Nowe oświetlenie miasta jest o wiele lepsze, jak wyjaśnia inżynier Erik Knudsen: „Całkowite zużycie energii zostało zmniejszone o 75%, a ponieważ koszty energii to dwie trzecie całkowitych kosztów oświetlenia, oczekujemy znacznych oszczędności”.

  • Smartform LED BBS460
   Smartform LED BBS460
   Przeznaczone do wbudowania oprawy SmartForm, odzwierciedlające dążenie firmy Philips do budowy prostych i ekologicznych rozwiązań, obecnie mogą być wyposażane w źródła LED. Zaproje...
  • PowerBalance gen2
   PowerBalance gen2
   W przypadku oświetlania pomieszczeń biurowych źródłami w oprawach LED inwestorzy są zwykle skłonni wydać pieniądze na ekologiczne rozwiązania, ale tylko pod warunkiem zwrotu tych i...

  CityTouch

  CityTouch to platforma oprogramowania do sterowania oświetleniem ulicznym. Umożliwia operatorom monitorowanie publicznego systemu oświetlenia zewnętrznego i zarządzanie nim. Mogą oni także zapisywać, wizualizować i analizować informacje historyczne dotyczące działania opraw oświetleniowych.

  Wyświetl system

  Lepsze warunki życia dla
  mieszkańców

  Zespół

  Gmina Holbæk, Dania

  Klient

  Moe A/S

  Konsultacja inżynieryjna

  SEAS-NVE

  Wykonawca

  Pokrewne projekty