Jesteś teraz w witrynie Philips lighting. Dostępna jest zlokalizowana wersja w Twoim języku.
Sugestie

  Utrzymanie dobrego

  wyglądu sklepów

  Irma, Kopenhaga, Dania

   

  Dowiedz się, jak energooszczędne oświetlenie pozwala firmie Irma ograniczyć emisję dwutlenku węgla.

  Produkty na wystawie w sklepie Irma w Kopenhadze w energooszczędnym oświetleniu firmy Philips do supermarketów

  Oświetlenie to
  dobry przykład,

  że wybieramy najlepsze rozwiązania do wszystkich obszarów”.

   

  — Lars Børresen, kierownik działu operacji i inżynierii

  Niezwykły kontrast i błysk w dziale win w supermarkecie Irma dzięki produktom oświetleniowym Philips
  Niezwykły kontrast i błysk w dziale win w supermarkecie Irma dzięki produktom oświetleniowym Philips

  Wyzwanie

   

  Irma tworzy specjalne sklepy. Jest to druga najstarsza sieć supermarketów na świecie, która koncentruje się na produktach wysokiej jakości i stosuje praktyki przyjazne dla środowiska. Dla swojego flagowego sklepu w Kopenhadze firma poszukiwała sposobu oszczędzania energii i ograniczenia emisji dwutlenku węgla.

  Niebieskie oświetlenie wnękowe w kolumnach poprawia wygląd supermarketu

  Odpowiednie oświetlenie

   

  Firmie Irma technologia nie jest obca. W nowym sklepie wprowadziła szereg inicjatyw, takich jak nowy system kas, nowe serwisy informacyjne z efektem 3D oraz elektroniczne fronty półek. Głównym celem tych innowacji było oszczędzanie energii i redukcja emisji dwutlenku węgla. W sklepie zastosowano nawet zdalne chłodzenie, w którym chłodna woda jest sprowadzana z oceanu.

   

  Energooszczędne oświetlenie oznaczało kolejne innowacje. Aby stworzyć miłą atmosferę, w sklepie zainstalowano lampy ExactEffect LED. Dzięki zaawansowanej optyce te oprawy zapewniają precyzyjny rozsył strumienia świetlnego, co oznacza, że można je umieszczać w większych odległościach. To skutkuje dalszymi oszczędnościami energii, a oprawy nadają się idealnie do oświetlania produktów dzięki doskonałemu generowaniu kolorów.

   

  Aby poprawić wygląd sklepu, zainstalowaliśmy oprawy ColorFuse Powercore wokół kolumn wewnątrz budynku. Lampy generują przyjemną niebieską poświatę nadającą sklepowi świeży, nowoczesny charakter. Ponieważ we wszystkich nowych oprawach jest używana technologia LED, ich działanie nie generuje ciepła, a zużycie energii jest minimalne.

   

  Nowe źródła światła LED mają czas eksploatacji około 50 000 godzin w porównaniu z 10 000–12 000 godzin tradycyjnych lamp. W efekcie oświetlenie nowego supermarketu jest praktycznie bezobsługowe.

  • ColorFuse Powercore
   ColorFuse Powercore
   ColorFuse Powercore to oprawa emitująca wąskie wiązki wysokiej jakości inteligentnie regulowanego światła o zmiennych barwach. Idealnie nadaje się do różnorodnych zastosowań wymaga...
  • InteGrade LED fixture system
   InteGrade LED fixture system
   System opraw LED InteGrade to energooszczędny sposób na uzyskanie świetnej atmosfery zakupowej. Dzięki niewielkim rozmiarom oprawę można estetycznie wkomponować pod i między półkam...

  Pokrewne projekty