Jesteś teraz w witrynie Philips lighting. Dostępna jest zlokalizowana wersja w Twoim języku.
Sugestie

  Tworzenie
  elastycznych przestrzeni

  Planmeca,
  Helsinki, Finlandia

   

  Zobacz, jak wystawowe oświetlenie LED przyczynia się do ograniczenia zużycia energii w firmie Planmeca i pozwala zachwycać odwiedzających.

  Oświetlenie wystawowe marki Philips, łącznie z unikatowymi taflami światła, tworzy w pomieszczeniu wystawowym firmy Planmeca wyjątkową atmosferę

  Wybraliśmy
  nowoczesne rozwiązanie,

  które stworzy stylową i modną przestrzeń na kilka lat”.

   

  — Jussi Ylisaari, kierownik ds. obsługi posprzedażnej, Planmeca Ltd.

  Niezwykłe tafle światła tworzą w sali wystawienniczej firmy Planmeca wyjątkową atmosferę; energooszczędne oświetlenie marki Philips

  Wyzwanie

   

  Firma Planmeca jest pionierem w zakresie nowoczesnych rozwiązań stomatologicznych. Produkowane przez nią urządzenia i oprogramowanie są znane na całym świecie. Przeprowadzając modernizację przestrzeni wystawienniczej, zarząd firmy zdecydował się na oświetlenie, które podkreślałoby i akcentowało kolory, jakość i charakter produktów firmy.

  Odpowiednie oświetlenie 

   

  Wygląd jest dla firmy Planmeca bardzo ważny. Jej produkty są różnorodne, kolorowe i w dużej mierze dopasowywane do oczekiwań klienta. Oznacza to, że artykuły obecnie eksponowane w pomieszczeniu wystawowym mogą w ciągu kilku miesięcy ulec dramatycznej zmianie. Z tego powodu ważne było, aby światło podkreślało jakość produktów i ich kolor, a także dostosowywało się do nowych potrzeb.

   

  Do wykończenia sufitu i ścian przestrzeni użyty został Barrisol — materiał przepuszczający światło, pod którym ukryto oprawy ColorGraze. W rezultacie powierzchnie promieniują jasnym światłem, tworząc unikatową, nowoczesną atmosferę. Źródło światła pozostaje jednak ukryte przed oczami odwiedzających. Natężenie i barwę światła można zmieniać za pomocą panelu dotykowego. Ułatwia to prowadzenie prezentacji, w czasie których pokazywane są np. zdjęcia rentgenowskie.

   

  Główne źródło światła stanowią oprawy LuxSpace. Ich czyste, orzeźwiające światło doskonale współgra z białymi powierzchniami. Produkty na wystawie oświetlają lampy punktowe StyliD — efekt przypomina ten znany z galerii sztuki. Dzięki temu kolor i nowoczesne wzornictwo każdego produktu są doskonale widoczne i akcentowane.

   

  Mimo że nowy układ oświetlenia wykorzystuje więcej opraw, zużycie energii znacząco spadło wskutek wykorzystania technologii LED. Ponadto automatyczny system zmiany natężenia światła w nocy przyczynia się do dodatkowych oszczędności.

  • ColorGraze EC Powercore
   ColorGraze EC Powercore
   Niektóre zewnętrzne detale architektoniczne wymagają oświetlenia objętościowego z rozmytą granicą wiązki. Oprawa Graze EC Powercore emituje taką specyficzną wiązkę, oferując przy t...

  Eksponowanie produktów
  w najlepszym świetle

  Zespół

  Planmeca LTD

  Pokrewne projekty