Jesteś teraz w witrynie Philips lighting. Dostępna jest zlokalizowana wersja w Twoim języku.
Sugestie

  Oświetlenie LED przyciąga uwagę na basenach pływackich Veenendaal

  Baseny pływackie Veenendaal, Holandia


  Oświetlenie LED sprawdza się jako przełomowe rozwiązanie umożliwiające realizację fantastycznej wizji sportowej na basenach pływackich Veenendaal.

  Basen pływackie De Vallei
  w Veenendaal

  to pierwszy projekt, w którym strefa basenów została wyposażona w oświetlenie LED odporne na warunki panujące na basenach pływackich — jest to możliwe dzięki specjalnemu pokryciu, które chroni przed korozyjnym działaniem czynników panujących w środowisku, takim jak para wodna, chlor i środki czyszczące”.

  — Henk Me Man, opiekun klienta w firmie TechTron Group BV, a także ekspert w dziedzinie oświetlenie Philips LED od 2012 r.
  Henk De Man

  Wyzwanie


  Przy starej instalacji oświetlenia należało wymieniać lampy co dwa lata i na ten czas trzeba było spuszczać wodę z basenów, co oznaczało zamknięcie basenów i przerwę w możliwości korzystania z nich przez klientów. Szukano nowego systemu oświetlenia, który byłby zarówno dynamiczny pod względem nastroju i elastyczny, a jednocześnie energooszczędny i pozwalający zminimalizować liczbę przerw.

  Odpowiednie oświetlenie 


  „Kilka lat temu na jednym ze spotkań zetknęliśmy się ze Sportservice Veenendaal” — mówi Henk De Man, opiekun klienta w firmie TechTron, a także uznany ekspert w dziedzinie oświetlenie Philips LED. 


  „Zalety nowego oświetlenia LED to zimna barwa i jednolity rozkład światła, które zmniejszają olśnienie od wody” — twierdzi De Man. „Dzięki temu personel basenów ma lepszą widoczność”.
    

  Tam, gdzie wcześniej możliwe były dwa warianty oświetlenia: „włączone” i „wyłączone”, obecnie możliwych jest wiele poziomów oświetlenia. W zależności od liczby pływaków poziomy oświetlenia można zwiększać lub zmniejszać w celu ograniczenia kosztów konserwacji. Wcześniej światła trzeba było wymieniać raz na dwa lata i na ten czas konieczne było spuszczanie wody z basenów. Nie będzie to już konieczne przez pierwsze 10 lat”.

  Nie ma konieczności wymiany oświetlenia 
  przez pierwsze dziesięć lat

  Zespół

  Sportservice Veenendaal

  Klient

  Veenendaal, Holandia

  Lokalizacja

  GentleSpace gen2

  Produkt Philips

  Pokrewne projekty