Jesteś teraz w witrynie Philips lighting. Dostępna jest zlokalizowana wersja w Twoim języku.
Sugestie

  Innowacyjne oświetlenie

  w magazynach
   

  Magazyn firmy Axro,
  Hamburg, Niemcy

  Dowiedz się, jak dzięki nowemu oświetleniu firma Axro poprawiła warunki pracy i zmniejszyła koszty operacyjne.
  Nowe, sterowane oświetlenie LED przynosi ogromne oszczędności firmie logistycznej AXRO z Hamburga

  W naszym magazynie   przechowujemy

  ponad 6000 różnych materiałów eksploatacyjnych. Z tego powodu liczy się dla nas wydajność — także w przypadku oświetlenia. Wybraliśmy oświetlenie LED z wielu powodów, a rozwiązanie Maxos LED daje nam wyjątkową wydajność i elastyczność”.

   

  — Steffen Genz, kierownik projektu w firmie AXRO GmbH

  Oświetlenie typu Highbay i najlepsze rozwiązania sterowania oświetleniem marki Philips
  Magazyn w oświetleniu przemysłowym marki Philips

  Wyzwanie

   

  Dotychczasowy, przestarzały system oświetlenia w magazynie firmy Axro sprawiał wiele problemów. Dostęp do najwyższych półek był ograniczany przez podwieszane oprawy oświetleniowe, które często ulegały zniszczeniu w czasie transportowania palet.

   

  Co więcej niski poziom natężenia światła w niektórych częściach magazynu utrudniał odczytywanie etykiet. Ponadto, aby uzyskać dotacje z Urzędu Miasta Hamburga, firma Axro musiała obniżyć emisję dwutlenku węgla do atmosfery. Aby osiągnąć ten cel i rozwiązać bieżące problemy, konieczna była wymiana systemu oświetleniowego.

  Oświetlenie typu Highbay i najlepsze rozwiązania sterowania oświetleniem marki Philips

  Odpowiednie oświetlenie 

   

  Firma Axro jest profesjonalnym sprzedawcą i dystrybutorem rozwiązań do markowych urządzeń, materiałów eksploatacyjnych, takich jak tusze i tonery, oraz części zamiennych OEM. W należącym do firmy 20-letnim magazynie wymieniono zużyte, podwieszane lampy fluorescencyjne na nowoczesne oświetlenie Maxos LED.

   

  Nowe oprawy przymocowano bezpośrednio do sufitu, unikając tym samym zagrożenia uszkodzenia lamp w czasie składowania palet na najwyższych półkach. Dodatkowo jasność nowego oświetlenia poprawiła widoczność w całym magazynie. Dzięki temu nie ma już problemów z odczytywaniem etykiet ani narażaniem produktów na uszkodzenie. Oświetlenie LED zrealizowano także w innych częściach nieruchomości należącej do firmy. Solidne i odporne na działanie wilgoci lampy Pacific LED zainstalowano przy wjeździe do punktu załadunkowego, natomiast na placu pojawiły się lampy Luma zapewniające doskonałe oświetlenie niepowodujące efektu olśnienia.

   

  Oświetlenie najwyższej jakości przyczynia się do poprawy pracy kierowców dostarczających i odbierających towary. W przestrzeniach biurowych zainstalowano lampy PowerBalance, poprawiając tym samym warunki pracy. System oświetleniowy został wyposażony w kontrolery Occuswitch DALI i DynaLite, umożliwiające automatyczne sterowanie poziomami jasności na podstawie ilości dostępnego światła dziennego i obecności pracowników w pomieszczeniach. Korzyści są oczywiste. Nowe oświetlenie nie tylko poprawiło widoczność, czyniąc pracę łatwiejszą, ale także pozwoliło zmniejszyć koszty operacyjne firmy — nowy system zużywa o dwie trzecie mniej energii i pozwala zaoszczędzić ponad 1000 euro miesięcznie.

   

  Ale to nie wszystko. Emisja dwutlenku węgla do atmosfery została zmniejszona o 79%, umożliwiając firmie Axro osiągnięcie celów w zakresie ochrony środowiska. Ponadto długi okres eksploatacji nowych opraw sufitowych oznacza, że nie będzie trzeba poddawać ich konserwacji przez najbliższe 15–20 lat.

   

  Nowe oświetlenie pozwoliło ograniczyć zużycie energii o 67%. Jest to oszczędność około 1000 euro miesięcznie. 37% tych oszczędności powstaje w wyniku zastosowania automatycznego systemu sterowania oświetleniem. Czas pracy nowych lamp wynosi około 50 000 godzin, podczas gdy okres eksploatacji poprzedniego systemu to tylko 8000 godzin.

  • PowerBalance gen2
   PowerBalance gen2
   W przypadku oświetlania pomieszczeń biurowych źródłami w oprawach LED inwestorzy są zwykle skłonni wydać pieniądze na ekologiczne rozwiązania, ale tylko pod warunkiem zwrotu tych i...
  • Maxos LED
   Maxos LED
   Klienci w sektorze przemysłowym i detalicznym poszukują rozwiązań w zakresie oświetlenia ogólnego, oferujących odpowiedni zwrot kosztów, a jednocześnie spełniających wszystkie właś...
  • Pacific LED WT460C
   Pacific LED WT460C
   Dla klientów, którzy chcą zmniejszyć zużycie energii, a jednocześnie budować swój ekologiczny wizerunek, idealnym rozwiązaniem jest oświetlenie LED. Oprawy Pacific LED oferują nowo...

  Pokrewne projekty