Jesteś teraz w witrynie Philips lighting. Dostępna jest zlokalizowana wersja w Twoim języku.
Sugestie

  Zamontuj

  i zapomnij

  Royal Mail NDC,
  Daventry, Wielka Brytania


  Dowiedz się, jak oświetlenie LED magazynów firmy Royal Mail przyczynia się do ograniczania zużycia energii
  Magazyn poczty Royal Mail NDC z oświetleniem przemysłowym marki Philips Lighting

  Energooszczędna
  technologia LED

  przy zachowaniu doskonałej jakości światła znacznie ogranicza zużycie energii, zmniejsza emisję dwutlenku węgla i minimalizuje koszty konserwacji”.

   

  — Mark Cavill, kierownik ds. usług w zakresie energetyki i inżynierii budynków, Royal Mail

  Oświetlenie magazynu poczty Royal Mail NDC; energooszczędne rozwiązania LED marki Philips Lighting
  Magazyn poczty Royal Mail NDC z oświetleniem typu Highbay marki Philips Lighting

  Wyzwanie

   

  Zarząd centrum dystrybucyjnego poczty Royal Mail wdrażał plan optymalizacji przestrzeni magazynowej. Hala o powierzchni 30 akrów, w której pracuje ponad 700 osób, wymagała rozbudowanego systemu oświetleniowego. Czy technologia LED przyczyni się do poprawy warunków pracy i obniżenia rachunków za prąd?

  Odpowiednie oświetlenie 


  Instalacja systemu oświetleniowego w dużej hali o wysokim suficie wymagała praktycznego rozwiązania. Światło musiało być wystarczająco jasne, aby zapewnić doskonałe warunki pracy, ale jednocześnie nie mogło powodować u pracowników efektu olśnienia. Zarząd firmy Royal Mail szukał także oświetlenia typu Highbay, które w znaczący sposób ograniczyłyby zużycie energii.


  Odpowiedzią na oczekiwania inwestora były oprawy Gentlespace LED. To nowoczesne oświetlenie zapewnia jasny strumień światła przy wykorzystaniu mniejszej liczby punktów świetlnych, co bezpośrednio przekłada się na obniżenie kosztów energii elektrycznej. Emitowane światło ma przyjemną barwę, która korzystnie wpływa na komfort pracy w hali.


  Instalacja nowego oświetlenia, wykonana w ramach współpracy firm Philips i Romec-BBTS, przebiegła szybko i bez zakłócania codziennej pracy. Montaż całości pomiędzy systemem spryskiwaczy przeciwpożarowych ułatwia płaska konstrukcja opraw GentleSpace. Nowe oświetlenie magazynu przynosi spółce Royal Mail oszczędności rzędu 9000 funtów szterlingów rocznie. Jest to równe ograniczeniu emisji dwutlenku węgla o 61 712 kg.


  Długi okres eksploatacji lamp LED gwarantuje, że upłyną lata, zanim trzeba będzie je wymienić. Oznacza to nie tylko obniżenie kosztów konserwacji, ale także przyczynia się do bezpieczeństwa pracowników, ponieważ przez długi czas nikt nie będzie musiał wspinać się po drabinie pod wysoki sufit, aby wymienić kilka żarówek.

  Większa produktywność
  dzięki nowemu oświetleniu

  Zespół

  Royal Mail

  Romec — BBTS

  Partner projektu —
  Strona internetowa

  Pokrewne projekty