Jesteś teraz w witrynie Philips lighting. Dostępna jest zlokalizowana wersja w Twoim języku.
Sugestie

  Niezapomniane 
  wrażenia

  Ted Baker,

  Glasgow, Wielka Brytania

   

  Dowiedz się, jak powstaje niezapomniany klimat sklepu Ted Baker

  Odzież sprzedawana w sklepie Ted Baker

  Projekt indywidualnego wnętrza
  każdego sklepu,

  biura czy salonu przygotowujemy na zamówienie, biorąc pod uwagę charakter budynku i miejsce, w którym się on znajduje. Dużą wagę przywiązujemy do oświetlenia, ponieważ ma ono fundamentalne znaczenie dla atmosfery, która panuje w pomieszczeniu”.

  — Mark Valerio, dyrektor ds. projektowania wnętrz sklepów, Ted Baker

  Wyzwanie

   

  Właściciele największego sklepu marki Ted Baker w Glasgow postanowili za pomocą oświetlenia stworzyć w nim wyjątkową atmosferę. Aby ożywić wnętrza budynku, zespół projektantów opracował koncepcję, zgodnie z którą oświetlenie zmieniałoby się dynamicznie w ciągu dnia, dopełniając nastrój tworzony przez odtwarzaną muzykę.

  Odpowiednie oświetlenie

   

  Projekty oświetleniowe przygotowywane na zamówienie nie są obce właścicielom marki Ted Baker. Każdy swój sklep traktują jako indywidualne miejsce, dostosowując charakter wnętrz do otoczenia. W nowym salonie w Glasgow zaplanowali dynamiczne oświetlenie, które współgrałoby z muzyką, tworząc żywą i ekscytującą atmosferę.

  „Często współpracujemy z firmą Philips już od pierwszego dnia” — twierdzi Mark Valerio, dyrektor ds. projektowania wnętrz sklepów. „Najpierw przygotowujemy plany, bazując na podstawowym układzie oświetlenia, a następnie kontaktujemy się z pracownikami firmy Philips w celu uzgodnienia rodzajów opraw oświetleniowych, poziomów światła i kosztów. Chętnie korzystamy z technologii LED, pozwalającej ograniczyć zużycie energii i obniżyć ślad węglowy, a także uniknąć problemów z konserwacją oświetlenia w pomieszczeniach z wysokim sufitem”.

  Oświetlenie sklepowe marki Philips okazało się najlepszym rozwiązaniem. Jako główne źródło światła wykorzystano podwieszane płaszczyzny z osadzonymi oprawami eW Cove QLX o dużej mocy. Dodatkowo jako oświetlenie akcentujące towar znajdujący się na ekspozycji wykorzystano zamontowane na szynoprzewodach projektory StyliD. Ze względu na wysoki sufit w przedniej części sklepu nie można było wykorzystać oświetlenia wnękowego. Dlatego inwestor zdecydował się na unikatowe, dwupiętrowe oświetlenie przygotowane specjalnie na zamówienie. Obecnie w sklepie panuje fantastyczna atmosfera, podkreślająca jakość sprzedawanych towarów.

  Oświetleniem można sterować za pomocą intuicyjnego, dotykowego panelu sterowania. Do wyboru są trzy dynamiczne motywy, które za jednym razem zmieniają ustawienie światła i głośność muzyki, wpływając na nastrój panujący w sklepie.

  Pokrewne projekty