Jesteś teraz w witrynie Philips lighting. Dostępna jest zlokalizowana wersja w Twoim języku.
Sugestie

  Iluminacja LED - słynny

  Żuraw w Gdańsku

  Żuraw Gdański, 
  Gdańsk, Poland


  Energooszczędna iluminacja Philips LED to skuteczna rewitalizacja przestrzeni miejskiej. Wydobądź piękno z Twojego miasta, zachwyć mieszkańców i turystów!
  Wyjątkowy projekt oświetlenia zewnętrznego i dekoracyjne, energooszczędne iluminacje Philips LED wydobyły piękno z sylwetki słynnego Żurawia, zwiększając jego atrakcyjność dla mieszkańców i turystów.

  Dzięki współpracy z
  Philips Lighting Poland

  będziemy w stanie oferować lepsze, bardziej innowacyjne rozwiązania, które w przyszłości pozwolą ograniczyć koszty oświetlenia drogowego.”

   

  — Arkadiusz Marat, Prezes Zarządu Energa Oświetlenie Sp. z o.o.

  Żuraw Gdański w nowej odsłonie
  Żuraw Gdański w nowej odsłonie

  Wyzwanie

   

  Gdański Żuraw to rozpoznawalny symbol tego miasta w Polsce i za granicą. W obecnym kształcie żuraw zbudowano w latach 1442 - 1444. Służył on przede wszystkim, jako urządzenie portowe do załadunku towarów i balastu na statki oraz do stawiania ich masztów. Obecnie żuraw jest ikoną miasta i jednym z najbardziej znanych obiektów w kraju i na świecie.

  Żuraw Gdański w nowej odsłonie

  Odpowiednie oświetlenie 


  Powiązanie technologii LED z wysokiej jakości oprawami wyładowczymi pozwoliło na stworzenie jednorodnej formy przekazu architektonicznego.„Mając na względzie rangę obiektu, postępowaliśmy bardzo ostrożnie, dokładnie konsultując rozwiązania techniczne z Konserwatorem Zabytków, niemogliśmy jednak powstrzymać się przed nadaniem charakteru tajemniczości wnętrzu żurawia.” - tłumaczy architekt Michał Kaczmarzyk.

   

  Zastosowanie „doziemnych” opraw DecoScene w powiązaniu z oprawami ColorGraze, które podświetliły połacie dachowe, pozwoliło na uzyskanie jednorodnej charakterystyki iluminacji obiektu i równomierne zaprezentowanie jego formy. Oprawy DecoFlood2 skierowane w stronę wnętrza obiektu, dzięki zastosowanej optyce, precyzyjnie zaakcentowały wybraną część żurawia, eksponując jego wnętrze.

  Żuraw Gdański w 
  nowej odsłonie

  Zespół

  M. Kaczmarzyk

  Architekt

  Krzysztof Paluch

  Electrical Design

  ENERGA

  Andrzej Plaga

  Philips Lighting Poland

  Pokrewne projekty