Jesteś teraz w witrynie Philips lighting. Dostępna jest zlokalizowana wersja w Twoim języku.
Sugestie

  Odmładzanie

  starych budynków

  Grand Île,
  Strasbourg, Francja


  Zobacz, jak oświetlenie zdumiewa i zachwyca gości w Grand Île
  Budynki w Grand Île oświetlone zewnętrznym oświetleniem Philips

  Realizacja każdego
  planu oświetlenia

  musi odbywać się z poszanowaniem kompozycji architektonicznej i urbanistycznej. W przypadku oświetlenia LED łatwo też kontrolować jakość białego światła”.

   

  — Jean-Yves Soetinck, projektant oświetlenia, Acte Lumière

  Ludzie przyglądający się oświetleniu architektonicznemu Philips przed budynkiem w Grand Île w Strasbourgu
  Philips oświetla Grand Île w Strasbourgu, wspaniałe efekty świetlne

  Wyzwanie

   

  Grand Île to skarb o historycznej wartości. Ta malownicza wyspa umiejscowiona w historycznym centrum Strasbourga zapewnia gamę cudów architektonicznych i piękne widoki brzegów rzeki. Czy nowa koncepcja oświetlenia pozwoli turystom i mieszkańcom odkryć ponownie ten obszar?

  Oświetlenie zewnętrzne Philips podkreśla piękne detale architektoniczne starego budynku w Grand Île w Strasbourgu

  Odpowiednie oświetlenie 


  Widoki z Grand Île zapamięta się na całe lata. W tym wpisanym na listę dziedzictwa światowego UNESCO mieście znajduje się katedra, muzeum historii, stara izba celna i wiele innych atrakcji. Niestety, wiele budynków było pogrążonych w ciemnościach. Nowoczesny system oświetlenia byłby spójniejszy i wydobyłby wspaniałe elementy budynków.

   

  Idealne było oświetlenie LED krajobrazu. Użyto oświetlenia reflektorowego DecoScene LED do podkreślenia niezwykłej architektury paletą barw o różnych temperaturach. Dobierając zestaw tonów, projektanci oświetlenia zaakcentowali różne detale architektoniczne. Budynki wyróżniają się teraz poświatą odbijającą się w wodzie poniżej.

   

  Znajdujące się bliżej linii wody mosty i ściany są ożywiane dzięki oprawom LEDline2 i światłom reflektorowym iW Blast PowerCore. Skąpane w subtelnym barwnym oświetleniu kamienne powierzchnie stały się unikatowymi elementami dekoracyjnymi. Panorama Grand Île nabiera nocą urzekającego charakteru i zachwyca gości oraz mieszkańców swoim niezwykłym pięknem.


  Oświetlenie Place du Château zapewnia łagodne przejście między ziemią a fasadami, wyróżniając górne fragmenty, a jednocześnie ograniczając ilość cienia. Efekt to majestatyczny wygląd, który przy tym odmłodził cały obszar.

  • LEDline² BCS710/713/716/719/722
   LEDline² BCS710/713/716/719/722
   LEDline² to seria wysokiej klasy opraw liniowych wykorzystujących diody LED. Ich główne zastosowanie to iluminacje zewnętrzne.Wariacje barwy białej, od chłodnej po ciepłą, są ideal...
  • iW Burst Powercore
   iW Burst Powercore
   iW Burst Powercore to reflektor LED o dużej mocy do mocowania na zewnątrz, mogący służyć jako źródło światła akcentującego lub strefowego. Zawiera kanały lamp LED o ciepłej i chłod...
  • iW Blast PowerCore BCP474
   iW Blast PowerCore BCP474
   iW Blast Powercore is an intelligent, high-performance white-light LED fixture offering adjustable color temperatures ranging from a warm 2700K to a cool 6500K. Rated for outdoor u...

  Pokazywanie pomników

  w najlepszym świetle

  Zespół

  Miasto Strasbourg

  Klient

  Jean Yves Soetinck, Bureau d’étude Ecotral

  Projektant oświetlenia

  Citeos Strasbourg

  Instalator

  Eiffage Strasbourg

  Instalator

  Citéos

  Partner projektu

  Odwiedź profil partnera

  Pokrewne projekty