Jesteś teraz w witrynie Philips lighting. Dostępna jest zlokalizowana wersja w Twoim języku.
Sugestie

  Zewnętrzna iluminacja

  Muzeum

  Więzienia Pawiak

  Muzeum Więzienia Pawiak, Warszawa


  Tętniąca życiem Warszawa w swojej pogoni za nowoczesnością nie zapomina o setkach - jeśli nie tysiącach - miejsc, w których życie oddali za nią polscy bohaterowie wojenni. Dlatego w 2015 roku zarządca obiektu – czyli Muzeum Niepodległości – zdecydował się na instalację nowoczesnego systemu iluminacji zewnętrznej firmy Philips.
  Philips oświetlenie Muzeum Więzienia Pawiak

  Pawiak jest miejscem
  szczególnym:

  symbolem męczeństwa Polaków, ale i symbolem walki, wielkiego heroizmu. Dyskretne podświetlenie oraz gra kolorów – bieli i czerwieni – godnie podkreślają miejsce pamięci i jego tragiczne dzieje, a także kreują odpowiedni nastrój. Światło malujące obiekt oddaje rangę tego pomnika polskiej historii."

   

  - Joanna Gierczyńska, kierownik Muzeum Więzienia Pawiak

  Philips case study Muzeum Więzienia Pawiak
  Philips case study Muzeum Więzienia Pawiak

  Spotkanie technologii z historią

   

  System zewnętrznej iluminacji Muzeum Więzienia Pawiak został w całości wykonany w nowoczesnej technologii LED. Diody świecące firmy Philips to gwarancja uzyskania pożądanych rezultatów, wysokiej jakości, trwałości oraz wszechstronnych zastosowań. W przypadku instalacji zewnętrznych ogromne znaczenie ma odporność urządzeń oświetleniowych na działanie warunków atmosferycznych. Nie mniej ważne są także długotrwałe utrzymywanie pożądanych parametrów oraz ekologia. Ten ostatni warunek licząca 140 opraw oświetleniowych instalacja spełnia nawet lepiej, niż pierwotnie zakładano. Łączna moc systemu to zaledwie 3,95 kW. Choć na papierze wartość ta nie wygląda okazale, w praktyce spisuje się wyśmienicie i jest niezwykle efektywna. Oszczędność energii elektrycznej wynosząca aż 55% wynika między innymi z tego, iż komputer sterujący iluminacją automatycznie optymalizuje jej zakres między godziną 23.00 a 5.00. Za dnia rzecz jasna iluminacja jest wyłączona i uaktywnia się dopiero po zmroku. Trzydzieści osiem opraw doziemnych, osiemdziesiąt dwie liniowe i pozostałe pełniące funkcje pomocnicze mają możliwość wyświetlania czterech zaprogramowanych scen świetlnych oraz ich dowolną modyfikację. Sterowanie oświetleniem odbywa się z poziomu centralnego systemu komputerowego i jest niezwykle przyjazne dla użytkownika.

  Muzeum Więzienia Pawiak iluminacja zewnętrzna

  Inteligentny wybór


  Zastosowane oprawy Philips, wykorzystujące technologię LED zapewniły przy stosunkowo niskich kosztach początkowych, znaczne oszczędności w porównaniu z konwencjonalnymi oprawami oświetlenia ulicznego. Tym samym gmina mogła liczyć na zwrot z inwestycji w ciągu krótkiego czasu.
  Dodatkowo w każdej oprawie zamontowano elektroniczny układ zasilający. Dzięki temu możliwa stała się płynna zmiana strumienia świetlnego. Cały system sterowania oparto teraz na komunikacji bezprzewodowej. Zarówno monitorowanie, jak i konfiguracja może się obecnie odbywać przez sieć internetową dzięki systemowi Philips CityTouch – bez konieczności instalowania dodatkowego oprogramowania. Dostęp do interfejsu użytkownika jest obecnie możliwy z urządzenia wyposażonego w dostęp do internetu i przeglądarkę internetową (zdalnie możliwe jest m.in.: włączanie, wyłączanie, zadawanie kalendarza świecenia dla każdej oprawy osobno jak i dla całego systemu lub jego fragmentów). Pełen podgląd i możliwość monitorowania parametrów oświetlenia pozwala także ograniczyć czas reagowania na występujące awarie. To z kolei zapewnia minimalne przerwy w działaniu oświetlenia. Możliwość monitorowania parametrów opraw umożliwia również wcześniejsze planowanie prac konserwacyjnych i minimalizację ich kosztów. Dla usprawnienia obsługi, Philips przeprowadził w gminie szkolenia dotyczące obsługi systemu sterowania zainstalowanym oświetleniem ulicznym CityTouch.

  Zespół

  Muzeum Niepodległości

  Klient

  LBL

  Partner

  LBL

  Projekt

  Pokrewne przypadki