Jesteś teraz w witrynie Philips lighting. Dostępna jest zlokalizowana wersja w Twoim języku.
Sugestie

  Łączenie

  doświadczeń kulturalnych

  Trasa Rzeki światła,
  Valladolid, Hiszpania


  Dowiedz się, jak Valladolid stworzyło wycieczkę po historycznym mieście za pomocą oświetlenia obiektów architektonicznych
  Oświetlenie obiektów architektonicznych w Pasaje Gutierrez w Valladolid — Philips Lighting, koncepcja Rzeki światła

  Nowe oświetlenie
  obiektów
  historycznych

  pozwoliło Valladolid pobudzić turystykę, a jednocześnie poprawić wizerunek dzięki innowacyjności”.
  Drzewo Chillidy na trasie Rzeki światła w iluminacji Philips Lighting
  Oświetlenie trasy Rzeki światła w Valladolid za pomocą świateł LED Philips Lighting

  Wyzwanie

   

  Valladolid to hiszpańskie miasto o niezwykle bogatej historii. Była stolica imperium hiszpańskiego o bogatej spuściźnie, pełna eleganckich pałaców, kościołów, placów, teatrów, parków i muzeów. Czy za pomocą światła rada miasta mogłaby podkreślić historyczne znaczenie Valladolid?

  Oświetlenie krajobrazowe teatru Calderon w Valladolid — Philips Lighting

  Odpowiednie oświetlenie 


  Postanowiono użyć oświetlenia miejskiego do stworzenia spektakularnej trasy turystycznej podkreślającej niezwykłe widoki Valladolid. Aureolighting, lokalna agencja projektowa, opracowała koncepcję „Rzeki światła”. Nazwa nawiązuje do rzeki Esgueva, która niegdyś płynęła przez stare miasto, ale której bieg zmieniono, gdy zaczęła się industrializacja Valladolid. W wyniku projektu powstała nowa symboliczna „rzeka” tam, gdzie niegdyś płynęła Esgueva, pięknie oświetlająca przestrzenie i pomniki.

   

  Firma Philips współpracowała z ELPA, miejskim dostawcą elektryczności, przy instalacji mnóstwa opraw LED na trasie. Światła prowadzą gości wzdłuż trasy, jasno i barwnie oświetlając otaczające obiekty architektoniczne. Główny kolor miasta Valladolid, bordowy, służy do oświetlania budynków placówek kulturalnych, zielono-niebieski ułatwia poruszanie się wzdłuż biegu rzeki. Kolory pozostałych budynków zmieniają się stosownie do wydarzeń, takich jak Boże Narodzenie.

   

  W celu przekazywania informacji na temat pomników na trasie zainstalowano ekrany LED. Instalacja ekranów wymagała rozwiązania pewnych problemów technicznych, gdyż w tamtym czasie nie była dostępna technologia zdalnej łączności. Ale trochę pracy R&D pozwoliło pokonać problemy i firma Philips dostarczyła miastu gotowe rozwiązanie.

   

  Trasa Rzeki światła to niezwykły przykład oświetlenia miejskiego i oświetlenia krajobrazu. Projekt nadał miastu nowego uroku, a spacer wzdłuż trasy jest znakomitą wycieczką zarówno dla turystów, jak i mieszkańców.

  • LEDline² BCS710/713/716/719/722
   LEDline² BCS710/713/716/719/722
   LEDline² to seria wysokiej klasy opraw liniowych wykorzystujących diody LED. Ich główne zastosowanie to iluminacje zewnętrzne.Wariacje barwy białej, od chłodnej po ciepłą, są ideal...
  • eW Graze MX Powercore
   eW Graze MX Powercore
   Konstrukcje architektoniczne często wymagają liniowych opraw, aby oświetlić wiele kondygnacji przy minimalnej odległości od ściany. Właściciele i użytkownicy nieruchomości potrzebu...

  Oprowadzanie gości
  światłem 

  Zespół

  Rada Miasta Valladolid

  Klient

  AUREO

  Projektant oświetlenia

  Strona internetowa

  Lara Elbaz

  Projektant oświetlenia

  Strona internetowa

  ELPA

  Instalator

  Pokrewne projekty